polgári per


Jutka70 # 2018.08.16. 11:14

nem egyik sem történt meg. hiába már nem tulajdonosok, akkor is pereskedhetnek tulajdon jog iránt?

Dr.Attika # 2018.08.16. 11:25

Majd ez ügyben a bíróság fog dönteni.

Jutka70 # 2018.08.18. 19:21

azt szeretném kérdezni, jelenleg az ingatlanomról levették a pert indításának tényét, el akarom adni, egy közeli rokonnak, abban az esetben, folytatódna a polgári per, mint tulajdon jog, elbirtoklás? hiába már nem én vagyok a tulajdonos?

valinéni # 2018.12.12. 17:25

Tisztelt Fórumozók!

Kérem legyetek segítségemre abban ,hogy ha felperesként kamattal jelöltem meg a követelésemet azonban a követelés leszállításakor kamatot nem jelöltem meg akkor azt hogyan kell a bíróságnak értelmezni?
El lehet utasítani a leszállított keresetet azért mert kamat nélkül jelöltem meg a leszállított követelést?
Határozott kereseti kérelemnek minősül az ha kamatot nem jelölök meg?
Szerintem csak akkor nem felel meg a Pp.123.§.-nak a kérelem ha kamatot megjelöltem de a kamatfizetés kezdő időpontját nem.
Ha egyáltalán nem jelölök meg kamatot akkor azt úgy kell értelmezni a bíróságnak, hogy nincs járulék követelésem.

Emiatt nem is hívhat fel pontosításra a bíróság. Vagy legyek hálás a bíróságnak ,hogy nem utasított el egyből mert nem volt határozott a kereseti kérelem a leszálított követelés tekintetében:
Ha már egyszer berekesztette a bíróság a tárgyalást, akkor újra megnyithatja azért, hmert a leszállított követelésemre nem jelöltem meg kamatot?
Köszönettel

Vali

lajcsó # 2018.12.12. 21:46

Ha ennyire nem hagy nyugodni a dolog, akkor nyilatkozzál arról, hogy a leszállított követelést is kamattal kéred!
Bár, szerintem nem szükséges, mert a kamat iránti követelésedet nem vontad vissza, csak a tőke összegét módosítottad.

prof laikus # 2020.01.22. 06:49

Lehet-e polgári per előkérdése egy büntető perben tisztázva?

Mondjuk olyan esetben, amikor valamilyen információ előállását egy büntető eljárástól, nyomozati cselekménytől várjuk.

Mi történhet addig a polgári perrel? Szünetel, vagy felfüggesztődik?

Kell valószínűsíteni a polgári perben, hogy lesz eredménye a büntető eljárásnak?


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.22. 07:14

Lehet. A felfüggesztett per szünetel.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.22. 07:14

Van konkrét problémád is?

prof laikus # 2020.01.22. 08:47

Az neked is van, de itt a fórumon, mit akarsz ezzel mondani?

Nagyon ráérsz mint mindig.


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

wers # 2020.01.22. 08:54

Nagyon ráérsz mint mindig.

:D akkor ő nem az a Kovács_Béla_Sándor

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.22. 14:58

:D

prof laikus # 2020.01.22. 15:39

eleganciából is van slampos

amit ő elfoglaltságnak állít be maga és mások előtt

(na attól Magyarország Magyarország, de ez nem viccel ezért erről nem akarunk beszélni, már csak a fertőző mivolta miatt sem)

annak itt a fórumon meg sem lehet szabadulni a lecsapódásától, merthogy nincs tilt ikon


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

drbjozsef # 2020.01.23. 05:32

Aki használná a ban gombot, az miért nem használtja a szemét arra, hogy átugorja a neki nemkívánatos hozzászólásokat?