Segítséget kérnék albérlet ügyben. Sürgős!


Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.03. 10:15

Az attól függ, mennyire haragszik meg a tulaj, és mennyit hajlandó áldozni verőemberekre. :)

kukac337 # 2007.03.03. 10:11

Kössz a segítséget! Még egy utolsó kérdés: ha bejelentem az APEH-hoz a nőt, akkor az ránk nézve milyen következményekkel jár?

SolnesM # 2007.03.02. 18:00

"hogy hogyan tudná bebizonyítani, hogy ott laktunk, ha se szerződés nem volt, sem ..."

Sehogy !! Majd lerendezi a szerződött féllel az adóságot, de én nem adnám birtokba neki azt a másik lakást ( mi az vannak még 'főbérlők' több lakással, miért nem veszi meg ?
Lehet tényleg főbérlő - akkor csak őnkormányzati lakás lehet - azok a 'csáki szalmája' lakások - ezek szerint azokat még lehet adni - venni. Na majd elfogynak - nem lesz semmilyen bérlakás sem !!

SolnesM # 2007.03.02. 17:51

Na ezért (se) nincs bérlakás Mo.-n.
Az ilyen hozzáállások miatt !

Most főbérlő ? akkor nem adhatja el, tulaj, akkor igen - független , hogy vannak benne vagy nem - ha vannak nyilván nehezebb vagy az ár olyan is. No az a "gyerek, aki szerződött - csak tudja, hogy mire - elvileg ő felel az összes tartozásért. Kérdés a tulaj/bérlő beleegyezésével fogadta- e a további al-al bérlőket ? Van ilyen rendszer - a lányomék is csinálták - volt egy - un. felelős 'al'bérlő -a többi lány vele rendezte a lerendezőket az arányos rezsi megosztást ill. a lakbérfizetést . Működött a rendszer.

"nem írtam alá semmilyen szerződést, sőt a másik két lakótársam sem."
Akkor milyen jogcímen laktatok ott ??

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.02. 17:40

Tanúk? Egy-két elcsípett levél? Számlák?

kukac337 # 2007.03.02. 14:35

Köszönöm a segítséget! Még annyit, hogy hogyan tudná bebizonyítani, hogy ott laktunk, ha se szerződés nem volt, sem amikor jött a pénzért nem írtunk semmit, sőt szerintem még a vezetéknevemet sem nagyon tudja...?:)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.02. 12:14

Viszont nagyon praktikus. :)

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.03.02. 11:46

lépjetek le oszt jónapont. Gondolod, hogy húszezer forintért jogi lépéseket tenne?
Na ez nem jogi tanács volt :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.02. 10:33

Jó, jó. De azért ne felejtsük el, hogy a bérleti szerződés szóban is megköthető - még ha a bizonyítás nehézségei jelentősek is.

T r a v e n # 2007.03.02. 10:21

Akkor miről beszélünk???

kukac337 # 2007.03.02. 09:56

Köszi a választ. A bérleti szerződésben 30 nap a felmondási idő, viszont én nem írtam alá semmilyen szerződést, sőt a másik két lakótársam sem. Akkor is érvényes a 30 napos felmondási idő, ha nem kötöttünk szerződést?

T r a v e n # 2007.03.02. 08:47

Kedves Kukac!

Újra át kellene olvasni a megkötött lakásbérleti szerződést. Abban van utalás arra, hogy hány napos felmondásai határidővel lehet távozni az ingatlanból.
A lakásbérleti szerződést írásban szükséges felmondani.

Viszont ténylegesen alkalmazható az a módszer, hogy amennyiben a főbérlővel nem sikerül egyezségre jutni, akkor az APEH felé bejelentéssel éltek...

kukac337 # 2007.03.01. 21:07

Üdv mindenkinek!

A helyzet: Négyen lakunk egy albérletben, és a tulaj el akarja adni. Már kb. 3 hónapja megy a huzavona, egyik héten eladja, a másikon nem. Most ott tartanak, hogy állítólag jövő héten aláírják a szerződést és el lesz adva a lakás. Mi ezt meguntuk, és új albérlet után néztünk. Találtunk is, hétfőn költözünk. Viszont a főbérlő kéri a márciusi bérleti díjat + a rezsit! Mi felajánlottuk neki, hogy kifizetjük a félhavi bérleti díjat, de a rezsit nem vagyunk hajlandóak, mert nem lakunk ott. A másik dolog, hogy 4-en lakunk és csak az egyik gyerek írt alá szerződést, de ő marad, csak a főbérlő másik lakásában. A kérdés: ha előáll azzal, h fizzessük ki az egész havi bérleti díjat, plusz a rezsit, akkor hivatkozhatunk arra, h nincs szerződés (az APEHnél sincs bejelentve) és ha nem kell neki a félhavi bérleti díj akkor viszlát???