(Al)bérlő joga


Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.19. 17:43

Hogy egy meghatalmazás mire jogosít fel, mire nem, az magából a meghatalmazásból derül ki. Elvileg általános meghatalmazást is lehet adni, azzal aztán minden jognyilatkozat megtehető, amely nincs kifejezetten személyhez kötve.

Azt azért megjegyezném, hogy egy lapnak a körbeküldése önmagában még nem írásbeli szavazás, akkor sem, ha minden lakó aláírta.

Avalon # 2007.11.19. 17:25

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Az Ön véleményével hasonlóan gondolkodtam én is.
A testvérem kérdései aktuális konkrétumok.

Szívesen venném az Ön válaszát is.

Köszönettel

Pulba # 2007.11.19. 17:17

kEDVES monalisa1!

Köszönöm válaszod (valamint Kovács_Béla_Sándor úrnak is)
HA jól tudom ez akkor is csak bizonyos jogokra érvényes, de (megalapozott érvekkel, jogszablyokkal)meggyőzhető vagyok.

A felhatalmazással sem lehet érvényes pl. a tul. helyetti tulajdonjog átruházásra, nem terheltetheti meg az ingatlant, nem adhatja birokba más személynek, és nem szedhet hasznokat ebből, stb.

Milyen jogokat adhat írásbeli felhatalmazással a bérlőnek?

pl:

  • Albérlőként, ha nekem arra van igényem, hogy jakuzzit szereltessek fel a tetőteraszra, mert a komfortérzetem ettől nő, jogosult vagyok-e egy ilyen előterjesztéssel körbejárni egy papírral a Társasházon, hogy támogassák?
  • HA igen, a szavazásban egyenrangúak-e a tulajdonosok bérlői (lásd tul.hányad kérdése) a tulajdonosokkal?
  • Tulajdonos csak tulajdonost bízhat meg közgyűlésen való képviselettel?
  • Szavazhat-e érvényesen a bérlő egy Közgyűlésen pl. Ha a tulajdonos az előre kiküldött KGy napirendi pontokban nem jelöli szavazati irányát?

Köszönöm előre is,


PLB

monalisa1 # 2007.11.18. 18:31

A bérlő csak akkor, ha a tulajdonostól előzőleg írásbeli felhatalmazást kapott, hogy helyette és nevében valamely ügyben eljárjon.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.18. 16:46

Nem, nem, nem.

Avalon # 2007.11.18. 15:05

Tisztelt Fórum,

Albérlőként jogosult-e valaki bármilyen, (akár egy "nice to have") jellegű beruházásra irányuló szavazást indítani egy társasházban?

  • Ha igen, ezt milyen formában teheti meg? Milyen kötelességi elemei vannak?

Egy másik kérdés:

  • Ha valaki egy pl. délután körbejárja a TH-t egy

szavazólappal, azt a tulajdonos helyett bérlőként aláírva beszámítják-e a többi, tényleges tulajdonos szavazatával egyenrangú módon? Érvényes-e bérlőként a szavazatom, vagy csak atulajdonosé volna az?

Tanácsukat előre is köszönöm,