Épületfeltüntetés, földhasználat


joseph # 2008.02.08. 09:32

Köszönöm a segítséget!

J.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.08. 07:16

Hét tétel lesz a második oldalon. Egy a "társasház"; és a 6 garázs albetétként. A földhasználati jog bejegyzéséért szerintem sem kell külön fizetni, mert az a telek és a felépítmény eltérő tulajdonjogának a következménye.
Egyébként is járható az az út, hogy csak 7x6 ezret fizettek, és a földhivatal majd hiánypótlást kér, ha kevesli.

joseph # 2008.02.07. 21:17

Köszi a válaszokat!

Azonban az első kérdésre adott még nem eléggé tiszta nekem...
Akkor a kérelem második oldalán az új helyrajzi számot kell beírni?
Ha igen, akkor viszont szerintem a feltüntetésért, meg a földhasználati jog bejegyzéséért 12 ezret kell fizetni, mert a feltüntetés az új épület hrsz.-ét érinti, a földhasználati jog viszont a telek (azaz a régi) hrsz.-ét.

Vagy rossz a logikám?

ObudaFan # 2008.02.07. 20:16
  1. A telek hrsz-át, a kérelem 2. oldalán kell részletezni az új albetétek kialakítására irányuló kérelmet.
  2. szerintem csak garázsonként 6e.
  3. Kell AO módosítás és a szint alaprajza.
joseph # 2008.02.07. 19:25

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek:

  1. Épületfeltüntetés esetén a földhivatali kérelemben a földterület számát kell beírni a táblázatba, vagy a feltüntetésre kerülő ingatlan leendő helyrajzi számát?
  2. Hat garázsból álló sorgarázst akarunk feltüntetni. A telek nem a miénk, így földhasználati jogot is be kell jegyeztetni. Ebben az esetben garázsonként 12 ezer Ft lesz a bejegyzési díj? (6 e. az épületfeltüntetés az épület számán + 6 ezer a földhasználat a telek számán?)
  3. Társasházban az egyik külön tulajdonú épületrészt bővítették. Ezt a változást fel akarják tüntetni az ingatlan-nyilvántartásban. Milyen vázrajz kell ehhez, illetve ez esetben kell-e a társasház alapító okiratát módosítani?

Köszi a válaszokat!

Üdv: J.