bővitéshez hozzájárulás


lamansa # 2008.04.16. 12:29

Az Önkormányzat épitési hatósága hiánypótlásra adta vissza. Ezért kell a Bírósághoz fordulni. Nem az összes tulajdonos nem írta alá, hanem először nyolcból négy aláírta, majd a többiek hatására még kettő visszalépett. Nem is érint közös területet, mivel egy sorházról van szó, és aki bővíteni akar az a szélső. A telek bérlemény, csak a felépítmény tulajdon. Közös terület nincs is, csak egymás mellé vannak építve. Csak üzleti érdekből nem akarják a többiek a bővítést. Üdv.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.16. 11:54

Szerinted méltányolható olyan érdek, ahol egyik tulajdonostárs sem járul hozzá? Csak kérdezem.

Elvi engedély egyébként van rá?

lamansa # 2008.04.16. 11:47

Nem okoskodni akarok, de miért nem pótolható akár a 4/5 is? Üdv.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.16. 11:05

Társasházi tv.
21. § (1) Az építtető tulajdonostárs a lakásában tervezett építkezés megkezdéséhez a tulajdonostársak 4/5-ének írásbeli hozzájáruló nyilatkozatát köteles beszerezni, ha a munka az alapító okiratban közös tulajdonként megjelölt épületrészt érinti.

gittus # 2008.04.16. 10:52

nem értem én sem miért pont csak egyet pótol?
bármennyit pótolhat - nem csak 2008-tól - de csak akkor ha a nyilatkozatuk megtagadása joggal való visszaélést valósít meg továbbá ha méltányolható az a magánérdek amely miatt bővíteni szeretne.

lamansa # 2008.04.16. 10:22

Köszönöm a választ. Én ugy hallottam, hogy a bírósági pótlásra 2008-tól van lehetőség, szeretném megkérdezni, hol olvasható ez az 1/5-ös mérték? Köszi mégegyszer. Lamansa

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.16. 09:40

:) Egyet pótól a bíróság, (1/5-öt), de mindegyikét, azt nem:))

lamansa # 2008.04.16. 07:54

Tisztelt Szakértők! Kérdésem a következő: Adott egy társasház, amely csak üzletekből áll. Az egyik tulajdonos szeretné a meglévő üzletét bőviteni, de ehhez a többi üzlettulajdonos nem járul hozzá. Megoldható-e, hogy a hozzájárulásukat birósági határozattal pótoljuk? Elfogadható indok nincs a tagok részéről, csak azt tudják felhozni, hogy nem kell nekik konkurencia, mert esetleg a nagyobb üzletben olyan tevékenységet lehetne folytatni, mint az övék. Köszönöm a választ. Üdv. Lamansa