LAKÁSBÉRLETI TARTOZÁS BEHAJTÁSA


Mr.Peter # 2013.01.08. 20:22

Üdv!
A következő a problémám.
2 évvel ezelőtt volt egy lakásunk amit kiadtunk. A lakó fizetett rendesen, aztán egyszer nem jött be neki valamilyen üzlet és késni kezdett a fizetés. Végül elköltözött, de 500e-el tartozik azóta is. Egy ideig hitegetett, hogy majd fizet, de azóta se történt semmi. (Annak idején kötöttünk szerződést. A ki nem fizetett hónapokról viszont nem lett számla kiállítva, mivel ha ki van állítva akkor adózni is kell utána, de ugye nincs miből, ha nem fizet.)
Az illető azóta ugyan abban a házban lakik, csak másik lakásba költözött, és látszólag jól elvan, nem törődve azzal, hogy mi több mint egy évig mínuszba zártunk minden hónapot.
Most se állunk valami jól, fél millió azért elég jelentős hiány.

Mit lehet tenni az illetővel, hogy pénzhez jussunk?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.

monalisa1 # 2011.01.11. 16:29

Ha tudod xy milyen nevű bt vagy kft bérelte az irodát, és ha a http://www.cegbirosag.com -on fel tudod kutatni "a" vállalkozás törzshelyét, akkor közjegyzőn keresztűl fizetési meghagyás kezdeményezése, majd nemfizetés esetén bírósági eljárás. A jogerős itélet/végzés alapján az önálló bírósági végrehajtó letilthatja a bankszámlájukról a tartozás összegét + perköltség + közjegyzői díj + végrehajtási költség tartozásokat.

Ha mindeközben köddé nem válnak...

Zoltanuss # 2011.01.11. 16:18

gaborp2005 !

Verés !
és a tanulság ?
ingatlanirodákat ki kell hagyni az ilyen bulikból !!!

gaborp2005 # 2011.01.11. 09:04

Sziasztok!
Három hónap után felbontottam a bérlőimmel a szerződést mert nem fizettek,200ezerFT tartozást hagytak,ebben a bérlet és a rezsi is benne van.Ingatlan iroda szerezte a bérlőt,szóval két tanúval ellátott szerződés van közöttünk.
Kérdésem az lenne , hogyan tudom behajtani rajta az összeget?Bármilyen ötletet szívesen fogadok.
Üdv:
Gábor

MajorDomus # 2010.05.30. 17:25

titi

Irtam mailt gondold át !

Titiána # 2010.05.30. 09:21

nandy
"Nem uszításképpen mondom, de ha a bérlő nem tudja bizonyítani, hogy fizetett neked, akkor neked sem keletkezett adóköteles bevételed, nincs mit bevallani, leadózni."

a bérlő tudja bizonyítani, hogy fizetett, én elvettem a pénzt, mert van közöttünk szerződés, tehát a szerződés szerintem megtörtént meg kellet, hogy történjen a fizetés, volt bevétel.

Az uccsó mondatoddal egyetértek. Szerintem albérlet kiadásból nem lehet meggazdagodni, úgy értem, az a minimum, hogy ha albérlő vagyok, akkor jóval kedvezményesebben jövök ki, mintha panzióban laknék vagy a híd alatt...
Szerintem vannak emberek, akiknek lételeme a másik lehúzása, próbálkozása...

Titiána # 2010.05.30. 09:18

kadaja01
nekem egy apeh-os ismerős - azt végül is nem tudom, hogy az apehon belül mivel foglalkozik, de nem karbantartó - azt mondta, hogy az apeh lakossági feljelentéskor vizsgálódhat, viszont a büntetést behajtja, mégpedig a lakáson szereplő mindegyik tulajdonoson, egyenlőre arányban. Csak lestem, de ő az apehos, nem én, akkor nem tudtam megkérdezni, hogy most akkor kinek van igaza...
Te azt írod, hogy adó+20%.
Nem értem.

matthiasi # 2010.05.29. 12:44

,, bérbeadó a forrásadót az Apeh ...... utalja

Jó ötlet eztután és is alkalmazom.

Szerencsére most nincs váltás, stabil bérlőknek mutatkoznak a jelenlegiek.
De nem lehet tudni mit hoz a jövő !!!

MajorDomus # 2010.05.28. 21:06

A biróságon adj be egy fizetési meghagyást ellenük !
Ha felhivnak,mondd nyugodtan - röhögve - hogy megcsináltad az önrevizíót, s oda mennek ahova akarnak !

Ugysem tudnak utánajárni !
Na,látod ezért foglaltam bele én a szerződéseimbe,hogy ,, bérbeadó a forrásadót az Apeh 10932000 számu számlájára átutalja. Soha egyetlen bérlőmnek eszébe nem jutott az Apeh felé fordulni.

nandy # 2010.05.28. 13:32

A bíróság pedig nem fogja hivatalból értesíteni az APEH-ot.

nandy # 2010.05.28. 13:31

Nem csak könyvelő tudja megcsinálni, de érdemes megbízni egyet. :)

A másik az, hogy csak azt a bevételt kell leadózni, amit meg is kaptál. Ha a bérlő nem fizetett, nincs mi után adózni.

Nem uszításképpen mondom, de ha a bérlő nem tudja bizonyítani, hogy fizetett neked, akkor neked sem keletkezett adóköteles bevételed, nincs mit bevallani, leadózni.
(utálom, ha valaki tetemes tartozást hátrahagyva még fenyegetőzik is)

pcsongor # 2010.05.28. 11:51

végrehajtó 1
Az önrevíziót a könyvelő megtudja csinálni?
Attól tartok hogy a többi lakás után is nézne az apeh, nem tudom mennyire jó ötlet, ezért kérdeztem hogy hivatalból szólnak-e az apehnak.
Köszönöm a választ és a közhelyeket a többiektől! :)

Szép napot!

ragyasdezso # 2010.05.27. 13:30

kadaj01

Ezért kell bevallani, mert sokkal többe kerül!

kadaj01 # 2010.05.27. 11:34

Mindig ezzel fenyegetőznek ha fizetni kell... :)

végrehajtó1 # 2010.05.27. 10:36

Önrevíziózd a bavallásodat és nem kell félned az apehtől.

pcsongor # 2010.05.27. 10:21

Jó napot!
Nekem az a problémám, hogy 2009-ben a lakók elég nagy összegű közüzemi tartozást halmoztak fel, amit én a saját pénzemből kifizettem. Erről írtunk egy szerződést(?), amiben az áll, hogy 2010.05.01-ig rendezik a tartozásunkat, ha mégsem úgy bírósághoz fordulok, de ezt még nem tették meg.
Telefonáltam párszor és mondták hogy nyugodjak meg, rajta lesz a pénz időben a számlámon, majd bő 3 hete megint telefonáltam és közölték hogy az APEH-hez mennek, ha nem hagyom őket békén(nem volt az adóhatóságnál bejelentve ez a bevételem)
A kérdésem az lenne, hogy ha bíróságra viszem az ügyet akkor a bírónő köteles-e eljárást indítani ellenem az adóhatóságnál, vagy külön kell emiatt elmenni az adóhatósághoz, meg mennyi pénzbüntetésre számíthatok?

Köszönöm a válaszokat

matthiasi # 2010.02.06. 14:34

T. safike !
Mint előttem írták fel kell mondani.
De ez így magában kevés, hogy nem fizet.
Nálam pl. ilyen még nem fordult elő. Ha fizetési nehézségei vannak ( olyan bárkinek lehet), mindig rá kell kérdezni, most mennyit tud fizetni ?
A baj akkor van ha semmit, akkor nyomban a felmondáa.
A halmozódó tartozás soha nem megoldás.
A részletfizetés mindig tükrözi a fizetési hajlandóságot !

MajorDomus # 2010.02.05. 22:52

Erikiki.
Akkor-leűli-s a rabkeresményéból törleszti.
A -garázdaság hivatalból büntetendő.

Safike !
Lásd lentebb!
De előbb mondj fel neki !

erikiki # 2010.02.05. 07:24

Szia!!köszi,jólhangzik.Mivan viszont ha bosszúból szétveri a lakást??hiába jelentek fel egy munkanélküli csavargót,nem lehet rajta semmit behajtani.erikiki

MajorDomus # 2010.02.04. 21:04

Eriki!
Két pont között nem mindig az egyenes a legrövidebb út.

Saját területemről adok neked egy gyöngyszemet.
Idős tulaj esete a halmozottan hátrányos helyzetü kisebbségi etnikumhoz tartozó magánszemélyekkel.
Hónapokig nem fizettek,zaj buli ideges szomszédok,jőtt a néni mit csináljon.
A lenti példát ajánlottam,bejött. 2 nap ( január volt ) mulva elköltöztek.
Add fel tértivevényes ajánlott levélben a felmondást 30 nappal.
Ha átvette, akkor a 30.napon mikor nincsenek otthon vedd le az ajtót s zárd el a pincédbe.
Garantáltan elhuznak.

eSZeM # 2010.02.04. 19:54

Köszi a választ!

MajorDomus # 2010.02.04. 19:32

Nem kell ujra- becsatolni.

eSZeM # 2010.02.04. 17:58

Kérem segítsen, aki tud!

Lakáshasználati díj nemfizetése miatt fizetési meghagyást kezdeményeztünk a kötelezett ellen.
Mivel ellentmondással élt, a dolog perré alakul.
Az rendben, hogy újabb 3% illetéket kell megfizetni.
De a beadvány mellé újra csatolni kell azokat az iratokat, amiket a fizetési meghagyás mellé tettünk, vagy csak a beadványt kell megírni és a plusz illetéket leróni?

Köszönöm.

erikiki # 2010.02.04. 14:42

köszi a tanácsot!!Sajnos a szerződés elég gyenge.De támadt egy ötletem,talán segíthet.Megpróbálok a gyermekvédelem,gyámhatóság felé fordulni,háthat utána néznek,milyen jogon szórakoznak egy 2 éves gyerekkel is.szarban lesznek,ha a tartozások miatt kikapcsolják a közművet,ilyen viszonyok közt nem élhet egy gyerek.Hátha ettől beijednek,hogy elvehetik a gyereket.Bár fogalmam sincs ki a nő a 2 éves gyerekkel,de talán ez még a mi javunkra fordulhat.Erikiki

kadaj01 # 2010.02.04. 13:34

erikiki, valóban az ilyen ügyek 90%-ban "verőlegényekkel" oldják meg az ilyen helyzetet, főleg ilyen albérlővel. Amúgy ők nem szokták hívni a rendőrséget, inkább odébbállnak. Ismerni kellene a szerződést, és, hogy abban mi van abban az esetben ha nem fizet. Gyanítom a rossz, gyenge szerződést használja ki a bérlő. APEH-tól nem kell félni, max. az elmaradt adót+20% bünti kérnek, de valószínűleg nem is fognak foglalkozni az üggyel. Sajnos, amíg nem teszel komolyabb lépéseket ő lesz a nyeregben, vagyis lakásodban.