albérlet felmondása


Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.02. 07:48

Miért kellene erről külön szabály?

Vicababa # 2015.10.01. 21:47

Sziasztok. Van valahol valami szabyozas arfol hogy a felmondasi idore jar a tulajdonosnak a berketi dij? Pl 30 nap felmondasi ido van a szerzodesben 18-aval lett a felmkndas mevirva atadva es 5-en koltoznenek de csak addig fizetnenek. Amennynire eddiv kibogohgam el ikeg a teljes idore jar a berleti dij de a ptkt elokvasva nem.lettem okosabb mint egy otodikes...a szerhodesben erre konkretan nincs irva semmi csak annyi higy kotelesek kiurigeni a lakasg illeltve higy a ptk szerint kell eljarni a nem szabalyozott kerdesekben. Tudnagok nekem segiteni?

MajorDomus # 2015.09.10. 21:05

Az a biztos

matthiasi # 2015.09.10. 15:56

Hát nálam a kaució sohasem lehet alku vagy vita tárgya.
Magából a bérleti díjból mértékkel lehet alkudni, de a kaucióból soha.

Bea1 # 2015.09.10. 12:43

ezenkívűl nem mindegy, hogy egy 100 000 ft-os bérleti díjjú ingatlannál 100 000 ft, vagy 200 000 ft kaució van: ugyanis ezen összeg, azaz ezen kaució hivatott fedezni az esetleges kárt is, ami csak bizonyos feltételek teljesülése esetén jár vissza részben, vagy egészben.

ha nekem ezzel jönne az albérlőm, elmagyaráznám neki szépen, hogy ez nem vita tárgya: 2 havi kaució a minimum. egy bejárati ajtó 100 000 ft!!! 2 havi víz gáz villanyszámla, közös költség télen szintén elérheti a 100 000 ft-ot.

lehet, hogy csak nem érti, vagy kevés a pénze: ettől még lehet jó bérlő, miként egy ügyvéd, aki mindent ért, és pénze is van, mégis az is lehet rossz bérlő.

lakva ismerszik meg az ember, ebben nektek kell döntenetek.

matthiasi # 2015.09.10. 12:35

Mint írtam „ berlo89” panaszával kapcsolatban 3 perc szemlézés semmire sem elég. Csak felületes rossz döntést lehet hozni.
Kell időt hagyni a leendő bérlőnek a nézelődésre, a kérdés feltevésre. Persze közben a bérbeadó is mustrálja a leendő bérlőjét, hogy kicsoda micsoda.

matthiasi # 2015.09.10. 12:27

Üdv a Fórumozóknak !
A kérdésem a következőkkel lenne : Lesz egy bérleti jogviszonyt ( a szereplők albérletnek nevezik, de nem az ). Szóval lesz egy jogviszony, amiben a bérbeadó a szokásos kezdetkor kér 1 havi bérleti díjat és kettő havi kauciót. Konkrétan 100 eft a bérleti díj és 200 eft a kaució. Össsz. 300 eft.
Na most a bérbevevő - a leendő bérlő - azt mondja, hogy ő fizet 2 havi bérl.díjat és egyhavi kauciót előre. Látszatra ugyan az- A kulcsok átadásakor kell 300 eft -ot fizetni.
Nagy hévvel magyarázza ezt a bérbevevő.

Mondtam a lányomnak, hogy nem ugyan az. mert így a következő hónapban már nem fizet mondván az a bérleti díj is kivan egyenlítve. Csakhogy aki már az elején manipulál, azt jobb kihagyni a mókából. Nyilván később mással jön majd elő.
Vélemények ??

MajorDomus # 2015.09.07. 20:24

tárgyalás tulajjal, ha nem megy, ügyvéd de rögtön

Bea1 # 2015.09.07. 15:36

elvileg a szerződésben van olyan rész, hogy "lakhatásra megfelelő állapotban kell átadnia" a bérbeadónak. a sok penész lehet felmondási alap: azonban ezt jelezni kell a bérbeadónak, elősször, írásban, ami lehet e-mail is, időt kell adni neki, hogy elhárítsa a hibát, amit, ha nem tesz meg, elvilegegy jó ügyvéd meg tudja oldani a problémát.

elösször is nézzétek meg a szerződést, hogy van-e benne ilyen rész. sajnos a penész hidegben szaporodni fog, nem kicsit... még jó is, hogy most léptek, mert hidegben simán a nyakatokba varrná, hogy miattatok van.

az egy dolog, hogy asztmásak vagytok, az meg egy másik, hogy vannak-e tünetek, ha a lakásban vagytok...

matthiasi # 2015.09.07. 15:22

mondta h van 3 percünk h megnézzük mert h itt van már a következő ember aki megnézné és nem akarja váratni.”"
3 perc alatt csak rossz döntést lehet hozni !
Ott a következő szemléző ?
Hát meg kelél várni aztán újra bejelentkezni.

Én és párom most
A jó taktika, hogy te is és a párod is külön szemlézi meg a mustrára bocsátott bérletet.
Aztán nyugodtan megvitatjátok.
Nálam úgy 20 -25 perc jutott egy egy mustrára, de másnap megvolt az ismétlés lehetősége.

berlo89 # 2015.09.05. 22:01

Segitséget szeretnék kérni!
Kedves fórumozók!

Én és párom most kezdtük meg a nagybetűs közös életünk és már is hatalmas problémába ütköztünk. Albérletet béreltünk de nem kicsit lettünk csőbe húzva. Jöttünk megnézni a lakást..kedves hölgy jött mondta h van 3 percünk h megnézzük mert h itt van már a következő ember aki megnézné és nem akarja váratni."kicsit állott szagvan. reggel nyitottam ki az ablakot" "az előző lakó sosem szellőztetett és emiatt bepenészedett a lakás de most tapétáztattam ki és már nincs" hangzottak el a mondatok...3 perc alatt megvitattuk párommal h nagyonkellene a lakás mertmár régóta kerestük.....na ezután derült ki h nem állot szag volt hanem igen is rengeteg a pehnész a lakásban ...na és mi meg asztmásak vagyunk...befizettükszépen a kauciót is(megjegyezném h a lakásban a mosógép nem jó meg sok sok egyéb hiba amit nem sorolnék fel) na most telik le az első hónap és énszeretnék szerződést bontani és szeretném vissza a kaucióm mert a penészt szándékosan titkolta el és ránk nézve igen veszélyes...nem tudom mit mondjak a nőnek h ne vegye támadóan és h vissza kapjuk a kauciót is..na mert ugye 1 éves a szerződés...nem vagyunk gazdagok mostkezdtük az életet é nehezen kuporgattunk össze170 ezer forintot h be tudjuk fizetni kaucióra. kérem segitsenek

MajorDomus # 2015.09.03. 20:07

Kinél?

Bea1 # 2015.09.03. 04:20

ha olyan az albérlő. aztán az utolsó napon kifolyik a kádbol a víz, megcsúszik, feldborítja a tükrös szekrényt, betöri véletlen a gardróbajtót, majd idegességében beleüt a falba, gipszkarton átszakad, stb... akkor miböl vonod le a kárt?

MajorDomus # 2015.09.02. 21:31

Inkább lakja le, mint kifizessem!

Bea1 # 2015.09.02. 14:10

a kaució nem arra van, hogy lelakják, hanem arra, hogy az ingatlanban bekövetkezett esetleges károkat fedezze,vagy az elmaradt rezsiszámlákat. ami ezek után megmarad, az jár vissza. én biztos nem engedném lelakni...

Immaculata # 2015.09.02. 13:59

majd 8.-án megveszik a lakást, akkor már csak 8 napot lakhattam

A felmondást pld. 15-én átveszed, a következő hónapot is kitöltöd és az azt követőt 15-éig úgy, hogy a 2 havi kauciót beszámíttatod.

Immaculata # 2015.09.02. 13:57

A szerződést írásban lehet felmondani és a kézhezvételtől számítódik a 60 nap.

Immaculata # 2015.09.02. 13:56

:) hatályos.
A 60 napos felmondási időről tudomást szerzel, onnan már csak számolás.

idomtalan # 2015.09.01. 15:34

Üdv,
Abban kérnék segítséget esetlegesen, van egy élő határozott idejű (1 év időtartamra szóló) bérleti szerződésem. Most a tulaj el akarja adni a lakást. A szerződésben az áll, hogy 60 napos felmondási idő van, azaz szóban is azt mondta, onnantól kezdve hogy eladta, még 2 hónapunk van kiköltözni. Viszont a szerződés alapján én minden hónapban előre fizetek, szóval a hónap első 5 napjának valamelyikén fizetem ki előre azt a hónapot, nem utólagosan természetesen.
Kérdezem én, hogy akkor ha nem 2 teljes hónapom van kiköltözni, hanem fix 60 napom, és nem pont 1-vel történik a szerződés bontás, akkor nekem mi jár vissza abból a hónapos bérleti díjból? Mert én kifizetek neki ELŐRE 1 hónapot, amiből lehet csak 10 napot tudok letölteni. Erre van-e valami szabály, vagy valami, vagy egyszerűen akkor azt a hónapot elvesztettem?
(A szerződés szerint vissza jár a 2 havi kaució is ha ő mond fel, ez oké, de ha 4.-én kifizetem neki az a havi bérleti díjat, majd 8.-án megveszik a lakást, akkor már csak 8 napot lakhattam ott az egész havi bérleti díjért, mivel a 2 hónapos kaució visszajár)

Köszönettel: Benedek

Zoltanuss # 2015.09.01. 04:01

brutus001 !
És amíg árulta a lakást nem tűnt ez fel nektek ??
Csak beszéltetek a bérbeadóval erről ? Vagy már beszélő viszonyban sem voltatok ?

Zoltanuss # 2015.09.01. 03:58

Régen volt, de reagálok farao -nak. Nem ukránok hanem ukrajnai magyarok. Pontosabban Kárpátaljai-ak.

MajorDomus # 2015.08.31. 20:13

Valószínűleg. Az új tulaj be akar költözni!

Keresel másik albérletet.

brutus001 # 2015.08.30. 13:40

Albérlő vagyok,2 gyerekes családapa és a tulajdonos eladta a lakást,amiben jelenleg lakunk.Minden hónap előre volt fizetve és közüzemi díjakban sincs elmaradásom,most mégis ragaszkodnak az új vevővel együtt ahhoz,hogy pár nap alatt kiköltözzek akár az utcára is,őket nem érdekli.Mit tehetek?

MajorDomus # 2015.07.23. 19:18

Lakaskiűritesi per?

farao # 2015.07.23. 05:23

Bocsi, azt nem irtam hogy előtte is már ott lakott de akkor még a nagynénémmel volt szerződésben (neki sem mindig fizetett). Nem az egész lakást vette ki hanem csak egy szobát. Jelenleg az alap használati dolgokon kivül nincs már semmi a lakásban. Ami volt értékesebb az már nem található meg (de állitja nem ő tüntette el - bár ha elkérte volna mindenki oda adta volna).
Zoltanuss! Ő nem a menekült kategória, de ha te szeretnéd befogadni add meg cimedet és átküldöm! Két ukránhoz jól passzolna (gyorsan kioktatná öket hogy lehet embereket kihasználni és rászedni, "kedvesen" kölcsönt kunyerálni stb.)