albérlet felmondása


wers # 2015.07.23. 04:17

Zoltanuss, vagy túl sokat aludtál, vagy keveset :)) „Minek annak 600 ezer kilóméter négyzet ?
Egész újkeletű problémát feszegetsz, csak mióta az ősközösség felbomlott.

Zoltanuss # 2015.07.23. 04:03

Valószínűleg romániai magyar. Nincs hol laknia szegénynek.
Akár nálam dekkol papíron két ukrajnai magyar - Nagyszőllős - Vinogradov. Ezzel támogatom az ukrajnai magyarokat.
Más . megy már vagy másfél éve ez az ukrajnai válság.
micsoda képmutató a politika - kezdve a ruszkikkal, bezárva atöbbiekkel. Nem elg nagy az az Ukraina ? Minek annak 600 ezer kilóméter négyzet ? Bezzeg anno Mo.-ot szemrebbenés nélkül feldarabolták.
Így csak káosz lesz még vagy 10 évig.
( vagy lehet egyesek direkte ezt akarják. )

MajorDomus # 2015.07.22. 20:19

Küldjétek el.

farao # 2015.07.22. 17:51

Tisztelt Fórumozok!

Unokatestvérem 2014. orkoberben vagy novemberben albérleti szerződést kötött egy román állampolgárságú emberrel. A bérleti dijat nem mindig fizette, de bizonyitani mi nem tudjuk. 2015.junius közepén meghalt a rokonunk igy az albérleti szerződés automatikusan megszünik?! Az ott lakó férfinak meg lett mondva, hogy a temetésig maradhat a lakásban, persze rezsi fizetnie kell. Temetés napján aláirta, hogy elköltözik és a lakásból 3 napon belül kijelentkezik. A lakásba nem is megy be mert a zár le lett cserélve, de minden nap ott van a kertben lévő "mühelyben" és ott is alszik. Ezt a szomszédoktól tudjuk.
Teendő? Jó ötlet?

MajorDomus # 2015.06.26. 22:16

Bermuda
a beköltőzővel nem vagy jogviszonyban.
Írd meg tértivevényes ajánlott levélben a felmondást, az már legyen az ő gondja, hogy felhatalmazást adott e a postán az élettârsnak a levelek átvételére (valószínűleg igen). Ha igen, majd értesíti, ha nem, a második kézbesítés után beállítások a kézbesítési vélelem,

MajorDomus # 2015.06.18. 20:36

Jobban jársz!

Sammrita # 2015.06.18. 07:27

Tehát akkor most választhatok, hogy 8 milla 10 évi bankban tartásával kapok durván 2-2,3 millió Ft-ot, míg lakás kiadásból ennyi idő alatt kb. 4,08 millát (az albérleti díj emelkedése nélkül). A különbségből azért csak kijön 3 festés és egyéb felújítás. Lehet hogy ebbe kéne a pénzem fektetni.

MajorDomus # 2015.06.17. 20:43

Sajnos ebben igazad van.

Zoltanuss # 2015.06.17. 05:34

Van egy péceli lakásom, kb. 50 m2, 40 eft nál több bérleti díjat még sohasem sikerült kapni. Az évi 480 eft, ebből le a 15 % adó az 72 eft. Így marad elvileg 408 eft.
mennyi akakás értéke ? Úgy 8 milla talán.
10 év alatt 4 milla 80 eft, tehát kell legalább 20 év. na de közben javítani is kell ezt az meg legalább 3 x festetni és a többi. pl. az átlagos bérlő forgás úgy 2 év. van aki félévig van van aki tovább. de miden váltásnál van mindig idő kiesés is.
Természetesen az a lakás 20 év múlva is lakás lesz.
És ez csak Pécelen van közel a vonathoz. Most akkor képzeld mi van Jászkarajenőn... vagy Kuncsorbán ?
Most az észak borsodi térséget nem is említettem.

Zoltanuss # 2015.06.17. 05:22

Ahogy vesszük. Én speciel a bankban most 3 % nominál kamatot kapok, korábban még ebben az évben is 3,5 % volta kamat.
persze a reálkamat azért ennél kisebb. Pl 1 millánál 30 eft a kamat- ennek 16 % -a a kamatadó, az ugye 4800 Ft, aztána bankok a pénzmosgásra levesznk bizonyos összeget. Ugye egyszer a az értékpapírszámlára fel majd egy év után innen le a lakossági folyószámlára, leveszik amaguk 5 eft ját.
tehát a millának a 30 eft kamatjából marad 20 eft. Ez még mindig több mint a semmi. Igaz közben a pénz is romlott valamit ( dacára az egyesek deflációs állításával )
Tény hogy a banki tárolás majd semmit sem hoz.
Na de a lakásra is kell költeni. Nem is keveset.
Ja ez a konstrukció amit használok a Kamatozó Kincstárjegy. Egy éves lekötéssel.

A bérbeadásból 10 év alatt kitermeli a vételárat is!

Előfordulhat jó helyen lévő lakásnál. De lakások nemcsak a körút környékén és az egyetemi kampuszok közelében vannak, hanem másutt is.

MajorDomus # 2015.06.16. 20:55

Ebben nem értünk egyet.
A bankban kevesebbet kapok vissza mint amennyit beraktam. A bérbeadásból 10 év alatt kitermeli a vételárat is!

Zoltanuss # 2015.06.16. 05:45

És mit csinálsz vele ?
Azért a kiadás nem a legjobb üzlet. Sok sok buktatója van. De ha mélyen áron alul vetted, az más.

MajorDomus # 2015.06.15. 21:39

Zoltanuss
már vettem is pár üres lakást.

Zoltanuss # 2015.06.15. 18:20

Na látod minden megoldódóik !
Ráadásul kedvezően a szempontodból.

Milegyenmár # 2015.06.15. 17:54

Köszönöm a véleményeket, az ügy rendeződött közben, az eredeti bérleti díjat fizetjük a jövőben is.

Zoltanuss # 2015.06.15. 06:16

Perpillanat még nem aktuális a festés.
Látom még nem láttál üres lakást. Teljesen másképpen néz ki üresen mint berendezve.

Ha üres lenne pl. egy bérlő váltásnál el kellene egy festés.
Így viszont elmegy.

MajorDomus # 2015.06.14. 21:16

De miért nem festet a bérlő?
Jóváirod
neki a díjból, mindenki jól jár.
Te is mert a deflació miatt nem kell csökkentened a bérleti díjat.

Zoltanuss # 2015.06.14. 19:40

Milegyenmár !

Neked kell eldönteni, hogy megéri e az új bérletidíjért bérelni a lakást. Mi nem tudhatjuk.

Viszont alkudni lehet !

Zoltanuss # 2015.06.14. 19:37

Hasonló cipőben járok mint a „Milegyenmár” topiktárs.
Csak a másik oldalon vagyok.
Az egyik bérleményem, amiben már a bérlő több mint 5 éve lakik, anno viszonylag alacsony összegért adtam ki. És az 5 évben csak egyszer emeltem úgy 2 -3 % -ot.
Az érem egyik oldal, hogy rendes a bérlő, mindig pontosan fizet, megbecsüli a lakást.
Tehát minden a maradása mellett szól. Ha megemelném úgy 10 %- kal, vagy elfogadja vagy elmegy. Akkor viszont az új bérlőig eltelhet akár 2 hónap is vagy még több. Ráadásul festetni is kellene. Ami eleve legalább 3 hónapi lakbér. Így marad minden a régiben. Ezt nevezik üzleti megfontolásnak.
Korábban amikor magasabb volt a bérleti díj, jöttek mentek a bérlők.
Jobb a békesség.

Immaculata # 2015.06.14. 19:26

KSH adat.

Zoltanuss # 2015.06.14. 19:24

Nem kell bedőlni a kormánypropagandának !

Immaculata # 2015.06.14. 19:22

De, míniusz 1,7%

Zoltanuss # 2015.06.14. 19:21

Nem infláció hanem deflacio van az országban!

MD szerint.

Azért nem teljesen így van. Tény, hogy viszonylag kicsi az infláció, de azért még nem defláció.

MajorDomus # 2015.06.14. 17:10

Mivel nem léptél birtokba, nem adtak ki neked a lakást, a kaució visszajâr.

Azt javasolnám, hogy mielőbb keress meg egy ügyvédet, mielőtt még több hibát csinálsz. A kaució összegéből bőven kítelik.
meg kártérítést is kiharcol neked.

Micole # 2015.06.14. 16:26

Kedves Forumozok!

2012.06.01-en koltoztunk alberletunkbe. A tulajdonos kulfoldi allampolgar, igy a kapcsolatot egy magyar - erre a tevekenysegre szakosodott - ceg latta el. 2015. 05.07-en kaptunk egy emailt, amiben jelzik, hogy a tulajdonos ugy dontott, hogy eladja a lakast.
"Amennyiben maradni szeretnétek május után is, vállalva a közreműködést az eladásban, akkor tudnotok kell, hogy az adásvételtől számítva két hónap felmondási időtök van."
Mivel mi idokozben epitkezunk igy nem erintett olyan rosszul a dolog, hiszen augusztusban terveztuk a koltozest az uj hazba. Hozzateszem, hogy a masodik gyereket varjuk, augusztus elejere vagyok kiirva.
Visszairtam, hogy 1-2honapot tuti maradnank meg.
Valasz:
"Rendben köszi! Akkor viszont el fogom emailben küldeni a hosszabbítást, hány hónapra írjam? Valószínűleg gyorsan el lesz adva a lakás, de akkor is lesz 2 hónap felmondási idő…"
Megirtam a valaszt, viszont a szerzodes nem erkezett meg, hanem 05.15-en a level, hogy eladtak a lakast, 2 hetunk van kikoltozni.
Ekkor meglepodtem, hiszen 2 honap felmondasi idorol beszeltunk. VISZONT a szerzodesunk lejart volna 2015.05.31-en ami 2 het mulva kovetkezett. Tehat amit irtak 2 honap csak akkor lett volna ervenyes ha meghosszabbitjuk a szerzodest. Ezt nem mondtak...de persze benne volt a szerzodesben.
Velemenyem szerint kihangsulyozhattak volna ezt hamarabb is nem eladas utan illetve a szerzodest meg aznap kuldeniuk kellett volna....
Mi nem tudtunk mit tenni probaltunk lakast keresni. Mivel altalaban mindenhol a minimum berlesi ido 1 ev, felhivtam oket, hogy beszeljenek mar az uj tulajjal, 1-2 honap mulva elkoltozunk, adjanak mar annyi idot, egy 2 eves gyerekkel vagyok 7 honapos terhesen. Ekkor felajanlottak, hogy van egy masik lakas ugyanott ahol lakunk csak masik lepcsohazban es kivehetjuk 2 honapra. Gyorsan el is utaltuk a foglalot. A kovetkezo kellemetlenseg az volt, hogy 1-en mennunk kellett de csak 8-an tudtunk volna az uj lakasba menni. Ugy probaltuk megoldani, hogy a cuccainkat kulonbozo ismerosok tarolojaban/szobajaban elhelyeztuk, en a gyerekkel videkre utaztam szuleimhez, parom egy baratjanal huzta meg magat, hiszen neki a munka miatt Pesten kellett maradnia.
31-en vasarnap utaztam igy kertem az ingatlanost, hogy vasarnap delutan legyen az atadas mert utazunk.
Mikor megjelent (az ceg ugyvezetoje jott) szornyen lekezeloen beszelt.
Mikor bekoltoztunk az elozo berlojuk eltunt, kifizetetlen csekkekkel es rossz butorzattal. Volt olyan ejjeli szekreny amit azonnal kitettunk az erkelyre mert erintesre szetesett. Na, mikor latta a szekrenyt szikrat szort a szeme, hogy micsoda vadallatok vagyunk. Nem mondta, de tisztan erezheto volt. Nalam elpattant a hur, es kiabaltam, hogy ilyen volt, meg hogy milyen helyzetbe hoztak minket, nulla segitseg pedig sosem volt velunk baj. Odaig fajult, hogy en megloktem a mellkasat, o meg szorongatta a karom es Takarodjanak innen kialtassal kitaszigalt minket az ajton. Nem akarom magam vedeni, de sosem viselkedtem meg igy, nagyon rosszul erintett a koltozes foleg mikor a terhesek epp ellenkezoleg, eppen feszket raknak...
O viszont a munkajat vegezte, lehetett volna professzionalisabb hiszen azonnal o is visszakiabalt es lekezelo volt.
Elutaztunk, masnap jott egy sms tole, hogy a viselkedesem miatt nem adjak ki nekunk a lakast, a foglalot visszautaljak. Aztan kaptunk egy emailt amiben azt irjak, hogy az okozott karok miatt nem kapjuk vissza a 2 honap kauciot (majdnem 300 ezer ft) plusz festesre stb-re meg kernek penzt, hogy fizessuk be. Gondolom nem fognak kifesteni ha eladtak...
Mi azota a parommal kenyszerbol kulon elunk, mikor ez a legszebb idoszak lehetne a csaladunknak. Csomagkuldo vallalkozasomat sem tudom csinalni, nem tudom teljesiteni a megrendeleseket sem.
Az lenne a kerdesem, hogy ok kovettek el olyat, amibe lehet kapaszkodni vagy semmi eselyem a perre?