Mezőgazdasági terület beépíthetősége


satriani # 2022.04.20. 14:13

tisztelt szakertok
gyumolcsos besorolasu 1515m2 telket 10+ eve epult nem bejegyzett 45nm es hetvegi hazzal ki lehet e vonatni utolag muveles alol tulajdonos altal kezdemenyezett belteruletbe vonasi kerelemmel, birsagfizetessel, stb. azt elkerulendo, h intezkedjenek eredeti allapot visszaallitasra, bontasra. vagy esetleg milyen mas birsagfizetos verziot engedhet meg a torveny, h ne kelljen bontassal eredeti allapotot visszaallitani.
koszonom szepen

Linn-lann # 2019.10.25. 17:42

Ha a jogszabály szerint 6000 nm szántó beépíthető, akkor ez azt jelenti, hogy ha két telkem van egymás mellett, egyik 5900 nm, másik 100 nm, akkor ilyen állapotban ráépíthetek, vagy össze kell vonatni telekalakítási eljárással, hogy ráépíthessek?

MajorDomus # 2017.04.20. 21:55

Bea!
Te lassan ingatlankirálynő leszel.

Bea1 # 2017.04.20. 09:43

"Viccből nem lehet területet kivonatni."

Dehogynem! Az én kivett utamat 3 hét tanakodás után KIVONATTATTÁK ismét, hogy hátha kivett zártkert lesz, majd miután nem lett, újabb egyeztetés után ismét beadatták velem a szintén zártkerti művelés alóli kivonási kérelmet, mi ez, ha nem vicc? Mindezt a mezőgazdasági területekre szakosodott földhivatali elit-trió közreműködésével, és most várjuk, mi lesz, ugyanaz-e,mint először, vagy most valami egészen más, de ha valami egészen más lesz, miért nem sikerült ez elsőre nekik?

Szóval szerintem nekik ez nagyon vicces lehet, és mi más magyarázat lehetne erre, minthogy viccelnek?

nanemaaa # 2017.04.20. 09:30

Bocsi a trollkodásért, már megint nem figyeltem, hogy több évesek a kérdések. Persze a válaszok aktuálisak, csak valószínűleg a kérdések évültek már el. :(

nanemaaa # 2017.04.20. 09:28

Hambi8

  1. Viccből nem lehet területet kivonatni.
  2. Gyümölcsös akkor lesz, ha azt beültetted. Részleteket a földhivatalnál megtudhatod. (nem egyszerű).
  3. A gyümölcsös is mezőgazdasági terület.
  4. Amit nem kérdeztél. Csak akkor vedd meg, ha valamelyik szomszédtól még tudsz venni legalább 100 m2-t, illetve a helyi építési szabályzat szerint a terület a megfelelő telekméretek esetén beépíthető. Különben akárhány négyzetméteres is a telked, legfeljebb művelni tudod majd.
nanemaaa # 2017.04.20. 09:23

Bodnar
Nem.

drbjozsef # 2017.04.19. 19:47

Ehhez a témához feltehetőleg nem sokan értenek, ezért itt nanemaaa válasza az egyetlen. Sajnos van ilyen.

Arcsibald # 2017.04.19. 18:06

Sziasztók.
Én uj tag vagyok jok a kérdések de hol vannak a válaszok?
köszi.

Hambi8 # 2015.02.07. 19:05

Tisztelt Válaszadók- fórumozók! Hasonló kérdésem lenne , vásárolni szeretnék egy 5900nm-es jelenleg mezőgazdasági területet, melyre építeni is szeretnék. Így nem építhetek rá (paff vidékfejlesztés)rá , mivel nincs meg a 6000 nm. 1.) Kérdezni szeretném mit tehetek??kivonathatok 400 nm-t ingyenesen a művelési ág alól. Ki kell ennyi területet egyáltalán vonatni , ha előbb gyümölcsössé minősíttetem?? 2.) Van e olyan kritérium, hogy nekem előbb fákat kell ültetnem (mennyit) és csak azután lehet gyümölcsőssé minősíteni??? 3.) Ha gyümölcsös , akkor a helyi önkormányzatnál akkor is ki kell függesztetni, vagy az csak a mezőgazdasági területre vonatkozik??? Nagyon megköszönném ha erre a 3 kérdésre válaszolna Valaki

Bodnar # 2014.10.06. 09:11

Tisztelt Szakértők! Tisztelt Fórumozók!

A terület, ahol mezőgazdasági célból pincét, mezőgazdasági melléképületet szeretnék építeni, a helyi építési szabályzat szerint csak bizonyos területnagyságtól enged bármilyen építkezést, ami viszont nekem nincs meg.

Kérdésem, hogy ennek kikerülésére reális forgatókönyv lehet:

  • a 312/2012 kormányrendelet 1. mellékletében fel vannak sorolva az építési engedély nélkül végezhető építési tevékenységek. Ezek bármelyikét igénybe vehetem úgy hogy a HESZ szerint nem építhetek semmi?

Köszönettel

csucsi # 2010.07.19. 15:23

Köszönöm.
Sajnos nálunk senkinek nincs jó véleménye az építésügyi előadóról...de majd megpróbálok zöld ágra vergődni vele...
Amúgy a terület közvetlenül a belterület mellett(lakóházak mellett van) valószínűleg pár év és építési telkeknek eladom...

nanemaaa # 2010.07.19. 14:30

A birtokközpont területének kell min 10.000 m2-nek lennie. A birtoktestek ezen felül vannak. A szabályozás lényege a "farmgazdaság" kialakíthatóságának biztosítása, ezért a nagyobb beépíthetőség. A mezőgazdasági terület egyébként alapból nem lakóépület építésére szolgál, ott az a "mellékfunkció". :)

Egyebekben nem minden mezőgazdasági terület beépíthető. Jól tennéd, ha felkeresnéd az illetékes építési hatóságot. Ott tájékozódhatsz a helyi építési szabályzatról is. A telek beépíthetősége szempontjából az abban leírtak a mérvadók.

csucsi # 2010.07.18. 11:23

Tisztelt Szakértők! Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
A problémám a következő: rendelkezem 4 db. darabonként 4000 m2-es külterületi föld területtel, melyeknek a művelési ága jelenleg: gyümölcsös. Ezekből az egyikre építkezni szeretnék, lakóépület építése lenne.
A 253/1997. (XII. 20.) Korm. Rendelet az országos településrendezési és építési követelményekről 29§ (4) A mezőgazdasági területen lakóépület szőlő, gyümölcsös és kert művelési ág esetén 3000 m2, egyéb művelési ág esetén 6000 m2 telekterület felett helyezhető el úgy, hogy az a megengedett 3%-os beépítettség felét nem haladhatja meg. A különálló lakóépület építménymagassága legfeljebb 7,5 m lehet.
Ezek alapján 4000 nek a 3 %-nak a fele az 60 m2 .Ez nekem kevés lakóépülethez.

Nem tudom, hogy a birtokközpont kiépítését lehet-e itt alkalmazni.:
29§ (5) A mezőgazdasági területen több önálló telekből az 1. számú melléklet 68. pontja szerinti birtoktest alakítható ki. A birtoktest esetében a 3%-os beépíthetőség a birtoktesthez tartozó összes telek területe után számítva csak az egyik telken is kihasználható (birtokközpont), ha a telek területe legalább a 10 000 m2-t eléri, és a beépítés a szomszédos telkek rendeltetésszerű használatára nincs korlátozó hatással, illetőleg azt nem veszélyezteti. A birtokközpont telkén a beépítettség a 45%-ot nem haladhatja meg.

Azaz amit nem értek, hogy itt annak a területnek kell meglennie a 10.000 m2–nek amire építkezek, vagy a több önálló terület összegének. A „telkek” egymástól max. 1 km-re vannak.

Tehát lehet ezt alkalmazni vagy van valakinek valamilyen más ötlete.
A művelés ág változtatása is szóba jöhet, ha ez kell!

Minden jó ötletet szívesen várok!

Előre is köszönöm.