Hitellel terhelt ingatlan eladása


Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.22. 18:50

Tulajdonképpen lenne ennek értelme, ha az árverési vevő jogutód lenne. De nem az.

gerbera317 # 2012.09.22. 18:17

H. Ferenc

Eső után köpönyeg, de talán tudsz mit kezdeni a válasszal: A végrehajtót kell kérni, hogy adja birtokba az ingatlant. A bérlő az adós jogán tartózkodik az ingatlanban, tehát ő is ugyanúgy kirakható. Ha a végrehajtó nem veszi észre, hogy már elkéstél a kiürítés kérésével, akkor szerencséd van.

ha harmadik személy tulajdonába kerül az ingatlan az sem mondhatja fel a bérleti szerződést.

Ennyi erővel azt is kiköthették volna, hogy az ingatlan környékén soha nem eshet az eső. Vagy te nem így gondolod?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.21. 13:33

0

Tecumseh # 2012.09.21. 10:00

Tisztelt Fórumozók!

Van egy bonyolult történet, aminél nem látom át az adókötelezettségeimet, már ha vannak egyáltalán. Röviden vázolom a történetet.

  • 2002-ben az akkori feleségemmel vásároltunk közösen egy lakás, 4.700.000 Ft-ért, ebbe 2.350.000 Ft-ot tettem bele, így 50 %-os tulajdonjogot szereztem.
  • 2008-ban elváltunk, ezért én megvásároltam az exfeleségem 50 %-os tulajdonjogát. Az ingatlan értéke akkor már 8.400.000 Ft volt, ezért 4.200.000 Ft-ért jutottam hozzá a másik 50 %-hoz.
  • idén eladtam a lakást 7.500.000 Ft-ért, mert ma már csak ennyit ér a jelenlegi ingatlanpiacon.

Persze hitelek jöttek, mentek, a megszerzéshez kapcsolódó járulékos költségekkel talán csökkenthető lenne az adóalap, de ha ezektől eltekintünk, akkor jelenleg milyen adófizetési kötelezettségem van? Gyakorlatilag 2,35 + 4,2, azaz 6,55 MFt-ért jutottam az ingatlanhoz, 7,5 MFt-ért adtam el, de a 100 % megszerzésekor 8,4 MFt-ot ért. Így egyik oldalról nyertem, a másik oldalról buktam az ügyleten. Melyik számít?

Előre is köszönöm a válaszokat.

sion7 # 2012.09.12. 22:09

Tisztelt Fórumozók!

Bújom a jogszabályokat és az internetet egy ideje, de nem jövök rá arra, hogy van-e időhöz kötött visszafizetési kötelezettség a 2009-ben felvett állami kiegészítő kamattámogatásra?

Egy korábbi hozzászólásomban részleteztem a helyzetet, röviden: 2009-ben vettünk fel állami kiegészítő kamattámogatás mellett nyújtott lakáshitelt. Most szeretnénk eladni, kérdés, hogy az eddig folyósított _kiegészítő_ állami kamattámogatást (12/2001. (I.31) 13.§) vissza kell-e fizetni? A jogszabályban az erre vonatkozó részeknél nem nevezi nevén, a többit pedig igen (pl. fiatalok otthonteremtési támogatása 5 év).

Köszi,
Sion7

H. Ferenc # 2012.08.25. 17:15

Tisztelt Hozzászólók!

Árverésen jutottam olyan lakóingatlanhoz, amely devizahitel bebukása miatt került árverezésre. A banknak/árverezőnek kifizettem a szükséges összeget, a tulajdoni lapon én vagyok, mint tulajdonos. Azonban csak ezután derült ki számomra, hogy a volt tulajdonosa az ingatlannak bérleti szerződést kötött egy magánszeméllyel, határozatlan időre. A bérlő és a bérbeadó egyébként rokonok, apa és fia. A bérleti szerződésben benne van, hogy jelzálog volt az ingatlanon tehát ezt tudta a bérlő is. A szerződésben még az is benne van, hogy a bérbeadó nem mondhatja fel a szerződést rendes felmondással, vagy esetleg, ha harmadik személy tulajdonába kerül az ingatlan az sem mondhatja fel a bérleti szerződést. A bérlő most azt mondja, hogy én nem vehetem birtokba az ingatlant, hiába vagyok már tulajdonos. Fizeti nekem tovább a bérleti díjat és kész. Mit tehetek most? Csak tegnap szembesültem ezzel a ténnyel.

ObudaFan # 2012.08.24. 10:56

Az adó alapja az eladási ár és az egykori vételár különbözete, illetve évekkel korábbi vásárlás esetén ennek jelentősen csökkentett mértéke. Miért kellene ebből a hitelösszeget levonni?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 10:47

Bele.

yescool # 2012.08.23. 19:41

Üdvözlöm!

Érdeklődnék, hogy amennyiben a hitellel terhelt ingatlanomat szeretném eladni, akkor a hitel összege, beleszámít-e a "bevételbe"-adózási szempontból.
PL:25 millió a vételár,a hitel összege pedig:14 millió forint.A ház 2005-ben épült.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
M.L.

sion7 # 2012.08.17. 15:03

Sziasztok Fórumozók, Szakértők!

2009. júliusában vásároltunk egy újépítésű társasházi lakást. Állami kamattámogatással kiegészített forintalapú hitelt vettünk fel.

Úgy alakult, hogy el kell adnunk az ingatlant. Jól értelmezem a jogszabályt, vissza kell fizetni az eddig folyósított állami kamattámogatást? Találtam a halasztásról is információkat, tudja valaki, hogy ez hogyan működik (1 évre lehet halasztást kérni)?

Meglepődtem a kamattámogatás eddigi összegén is. Évente kapunk hitelegyeztető levelet, eddig ugye kettőt (2010-ben és 2011-ben). Ebben szerepel, hogy mennyi kamattámogatást hívott le a Bank a hitelhez kapcsolódóan.
A hitel teljes összege mintegy 5.700.000 Ft, kamatlába 4.99%, a kamattámogatás mértéke évi 6.18%, futamidő 20 év (a kamattámogatás is 20 évre szól).
2009-2010 között csaknem 400.000 Ft kamattámogatást kaptunk a hitelhez, 2010-2011 között pedig mintegy 350.000 Ft-ot. Reálisak lehetnek ezek az összegek, vagy valamit rosszul értelmezek?

Előre is köszönöm a válaszokat,
Üdv: sion7

Lyonee # 2012.08.16. 11:20

mike82
Ez nem hitelezési tanács, amit írok. Nagyon sokan rásegítenek fatüzeléssel a központi gázfűtésre. Lehet kazánnal, vagy csupán a szobákban elhelyezett kályhákkal, kandallókkal. Ha elviselik egymást 2-3 közös szobában, nem kell az 5 szobát egész télen kifűteni. Nagyon sokat lehet vele spórolni.

ObudaFan # 2012.08.16. 10:50

Hogy kaptok-e hosszabb futamidejű hitelt, az nem jogi kérdés, és lehetetlen innen megmondani, be kell menni a bankba és próbálkozni.
Ha visztek vevőt, akkor nyilván a bank hozzá fog járulni ahhoz, hogy ő vegye meg az ingatlant, és ezután a vevővel megállapodhattok a visszabérlésről.

mike82 # 2012.08.16. 00:01

Tisztelt Szakértők,

Végső elkeseredésemben találtam Önökre..

A probléma nem egyszerű, de MEGOLDÁS kell

A nagyszüleim lakására 2 db jelzáloghitel van bejegyezve.Nagyapám nevén mind2.Az első egy évekkel ezelőtti 1 millió Ft szabadfelh.kölcsön,amiből még 2 év van hátra havi 15.000Ft törlesztővel.A másik adósságrendezésre lett felvéve tavaly, 3M forint 15 évre havi 37.500Ft törlesztővel.
Mivel rokkant-ny. édesanyám és szellemileg leépült nagybátyám(a 17éves fiával együtt) is arra a szomorú sorsra jutott, hogy vissza kellett költözniük a szülői házba már hosszú évekkel ezelőtt, ezért most 5-en lakják.Egyébként tágas,5 szobás jó elhelyezkedésű vidéki ingatlan.

Sajnos nagybátyám teljesen leépült mint fizikailag úgy szellemileg, és a munkahelye elvesztése igen csak belátható időn belül bekövetkezik.Neki egy rosszul sikerült házasság miatt közel 5-6M Ft-os tartozása áll fent,minden létező hitelintézetnél:(.

Annyiban segítsenek kérem, hogy milyen járható út van hogy a bank ne vigye el a házat? Télig még úgy ahogy fizetni tudják, de a fagyok beköszöntével és a havi 80e Ft-os gázszámlával már biztosan fizetésképtelen lesz a 2 nyugdíjas nagyszülőm.Édesanyám rokkantnyugdíjas és 67e Ft -ból él..Sajnos van neki egy fekete pontja a Providentnél 100.000ft erejéig.

Az ingatlant felértékelték 12M Forintra, a hitelfedezeti értéke kicsit kevesebb olyan 10M körül.(2010-es adat).

1, kérdésem:
Van olyan lehetőség, hogy kiváltsuk ezt a rengeteg hitelt egy hosszabb futamidejűre,vagy esetleg eladjuk az ingatlant?

2, kérdésem:
?Mikor kerülhet le róla a JZ bejegyzés részlegesen?

3, kérdésem:
Eladás és visszabérlés müködhet-e ilyen negatív előzmények mellet?

Nagyon köszönöm a segítséget előre is.

Szép napot,
mike82

2012.08.16

lotux83 # 2012.08.11. 15:52

Ha nincs feltüntetve a tulajdoni lapon elidegenítési tilalom az ingatlanomon akkor azt eladhatom/ajándékozhatom bárkinek?Ha igen akkor az új tulajdonos megkapja az ingatlannal a tulajdoni lapon szereplő tartozásokat is? Magyarul ha eladom az ingatlant akkor megszabadulok a hitelemtől is?
Miért mondja mindenki hogy nagy hibát követett el a bank és a közjegyző mikor a lakásvásárlási hitelünknél nem jegyeztek be az ingatlanra elidegenítési tilalmat?

MissLujzika # 2012.08.10. 06:42

360ezer. +az elmű is szarakszik, ha ajándékozva kapom az ingatlant, mert nagyapám ott lakott abban a házban és adósságot halmozott az elműnél, amit az elmű szerint nekem kellene kifizetnem. (mert h családtag vagyok) az már sajnos nem jut el a 20éves ügyintéző agyáig, hogy nem nagyapámtól kapom az ingatlant, hanem a tesójától és még csak nem is öröklöm hanem ajándékba kapom, de szerintük ez egy és ugyan az. amúgy az elműnél 600ezres az adósság.Így az már egy millió ft... Ha esetleg az elműs témában is tudtok segíteni akkor szívesen várom,mert velük nem jutok előbbre, mert kitérnek a válaszok elől. Az üzletszabályzatot többször átolvastam (azokat meg duplán ami vonatkozhatna ránk) de ilyenről említés sincs.amúgy nagyapámnak egy lyukas biciklije sincs, viszont van 2 gyereke aki szerintem előttem állnak mindenféle öröklésszempontjából. Jah! És az öreg él, és amennyit tud fizetne és vállalja a tartozást is. Ezért nem értem a szarakodást. :)

Dr.Attika # 2012.08.09. 17:32

Nagyon szívesen. Egyébként mennyi a különbség a két illeték között?

MissLujzika # 2012.08.09. 16:51

Hát igen... Tényleg köszönöm a hozzászólásokat. Átgondolom a dolgot! Lujzika

Dr.Attika # 2012.08.09. 13:39

Kedves Lujzika!
Olvassa el kérem az alábbi linken lévő cikket.
http://atv.hu/…nyugdijasnal?…

pazs # 2012.08.09. 13:21

Nincs ezzel semmi baj, ha szépen tudod igazolni, hogy tényleg ennyit spóroltál össze illetve ajándékba kaptad. Az ajándékot be kell jelenteni és bizonyos összeghatár fölött (és rokonsági fok hiánya) ajándékozási illetéket is kell fizetni (kivéve ha utalva volt - de bejelenteni ekkor is kell). Ha mindez megvan, akkor nem kell cidrizni.

MissLujzika # 2012.08.09. 12:25

A válaszokat utólag is köszönöm,mert megtudtam a lényeget :) Még egy kérdés: akkor a spórolt ill. ajándékozásból összejött pénzt nem költhetem el anélkül,hogy attól kelljen cidriznem h mikor támad be a NAV? Ez nekem nagyon fura még,24éves fejjel,mikor 18éves korom óta bejelentett munkahelyeken dolgozok,hogy nem spórolhatok ill. kaphatok a lagzimra pénzt (és ezt nem gyűjtikézhetem tovább). Mivel várja a NAV az alátámasztást, hogy ez valóban azért van meg ez a pénz,mert nem elbulizom,elruházkodom amit megkeresek,hanem félreteszem,mert fontosabb, hogy egyszer jussunk 1ről a 2re?

MissLujzika # 2012.08.09. 12:08

Rosszul fogalmaztam.. Ez a pénz nem kamu. Van. A násznép is adta ill. spórolásból is van. Szóval a második hozzászólásom az elsőhöz kapcsolódik és így értettem, hogy nem lehetetlen ekkora összeget összeszedni,úgyhogy jöhet az ellenőrzés! :) Bocsánat, ha értelmetlennek tűnt, visszaolvasva nem csak tűnt, az is volt.

pazs # 2012.08.09. 11:31

MissLujzika: de legalább döntsétek el, hogy összespóroltátok a hárommilliót vagy a násznép adta...

Dr.Attika # 2012.08.09. 11:15

Kedves Lujzika!
Valószínűleg nem volt még érintve ingatlan vételét követő vagyonosodási vizsgálatban. Ezek az érvek úgy lepattannak az adórevizorról, mint a sicc.

MissLujzika # 2012.08.09. 11:04

Szóval nem túl szabályos,értem. A pénzről meg annyit, hogy ha jól tudom 150ezer forint alatt nem kell adózni?!Lehet, hogy rosszul tudom... Amúgy bejelentett munkahelyünk van, és spórolósak vagyunk,ezért gondolom,hogy 4év alatt nem lehetetlen 3millió Ft összegyűjtése, úgy, hogy a szülői házban lakunk,így minimális költségünk van.

Balogh_Adam # 2012.08.09. 09:44

Tisztelt fórumozók!

Az alábbi probléma megoldásához kérnék segítséget, ötleteket!

2012 márciusába megegyeztem szóba a szomszéddal, h megvásárolom ingatlanjukat, amelyen rengeteg tartozás volt. Megegyeztünk 3 Milló Ft-ban, ezt az összeget az ügyvédemnél letétbe is helyeztem, elkezdtük kifizetni belőle a tartozásokat ( 3 végrehajtó, közüzemi díjtartozások, faktoring..stb )több mint 1,7 milliót fizettünk ki 1,2 millót elvitt az eladó, az eladó az ingatlan 1/2-ed részével rendelkezett, a másik 1/2-ed rész hagyatéki eljárás alatt van, ők az örökösök ( tehát ezzel nincs baj )1/2-ed részről írt is ügyvédnő adásvételi szerződést, az a része rendbe is van, a másik 1/2-ed részre hagyatéki hitelezői igényt nyújtottunk be, na itt a kérdésem, ugyanis további hitelezők is nyújtottak be igényt ( OTP Faktoring, nyugdíjfolyósító igazgatóság ) de ezek nincsenek bejegyezve a földhivatalnál közel 900 e Ft
Nem szeretném ezt a 900 eFt-ot kifizetni, de a közjegyző nem engedi, h a többi hitelező semmit se kapjon. Mi tévő legyek?