Hitellel terhelt ingatlan eladása


koccant # 2010.10.11. 08:00

Kb 1,5 millió forint van hátra, egyre több az elmaradás, jön a tél, a távfűtést biztos nem fogjuk bírni anyagilag.
Ebben az esetben aki felé fizetjük a lakástörlesztést, ő fizetne valamennyit így?
Vagy hirdessük meg, és hitelátvállalással adjuk tovább, + még kérjünk érte valamennyit?
Hogy jönnénk ki a legjobban?
Mi legyen az első lépés?
Előre is köszönöm a segítséget!

MajorDomus # 2010.10.11. 20:36

Inkabb vegyetek fel forintalapu hitelt 5 evre fizessetek ki a jelenlegit. Onnan mar talpraalltok.

Jogi kérdések # 2010.10.23. 00:02

Kedves Mindenki!

Azt szeretném kérdezni,hogy:
ha ingatlant akarunk venni,amin teher van(banki hitel),de nekünk is hitelt kellene fölvennünk a vételhez,mi a teendő? Konkrétan:ha van egy 4 milliós értékű ingatlan,amin 3millió teher van,és nekünk 2millió hitelt kellene fölvennünk,akkor nem tudjuk megvenni az adott ingatlant?
Azt érzem,hogy a 4millióból az általunk felvenni kívánt hitel,azaz 2 millió forint= 2millió,tehát maximum 2millió teher lehet a megvenni kívánt ingatlanon.Ezt jól gondolom,vagy nem?
Köszi,ha vki válaszol!

ObudaFan # 2010.10.23. 08:32

Meg lehet venni. Azt kell kikötni, hogy a vételárból az eladó tehermentesítse az ingatlant. Addig nem érdemes az ehhez nem szükséges vételárrészt megfizetni, amíg ez nem történik meg. És célszerű egy nagyobb összegű foglalót kikötni.

MajorDomus # 2010.10.23. 13:18

Es minden szolgaltatotol hozzon igazolast hogy nincs tartozasa.

Jogi kérdések # 2010.10.23. 16:28

Köszönöm a válaszokat.
És biztos én vagyok buta,de: ami hitelt föl kell vennünk,azt a megvenni kívánt ingatlanra kell ráterhelni.A bank akkor is ad nekünk hitelt,ha hitellel terhelt a megvenni kívánt ingatlan?

És akkor mi van,ha van rajta közösköltségelmaradás is?Mert lényegében azért akarják eladni az ingatlant,mert már a fenntartást se tudják fizetni,és többhavi elmaradásuk van.

MajorDomus # 2010.10.23. 21:09

A két hitelnek semmi köze nincs egymáshoz. Az eladónak ahhoz sincs köze hogy te miből fízeted ki a lakást. Őrá annyi tartozik hogya te pénzedböl per teher és igénymentesitse az ingatlant. Vagyis te tiszta tulajdoni lappal veszed meg. Azt köteteld meg hogy a kozos képviselőtől hozzon igazolást arrol hogy kifizette a tartozást mert a beköltözés után a képviselő azt tőled fogja kérni.

borogab # 2010.10.26. 11:09

Tisztelt mindenki.
Nekem jelenleg van egy ingatlanom ami 50-50%-ban közös a testvéremmel.Az ingatlant jelenleg hitel terheli.A testvérem az adós én pedig az adóstárs.Én el szeretném adni a tulajdon részemet ami a hitelen felül kb 5.000.000. forint.A testvérem apósa venné meg a részemet aki átválalná a hitel rám eső részét és fizetné tovább a testvéremmel, nekem kifizetné az 5.000.000. forintot.
Érdeklődnék, hogy létre jöhet e az adásvétel annélkül, hogy a jelenlegi hitelt fel kellene bontani?
Köszönettel

MajorDomus # 2010.10.26. 18:20

Igen, de csak a bank elozetes hozzajarulasaval(a hitel atvallalasahoz)

Esztus # 2010.11.09. 14:16

Kedves Fórumozók!

El kívánom adni a lakásomat és megvan a vevő rá. Azoban jelenleg hitellel és áfa támogatással terhelt az ingatlan. Lehet-e úgy szerződést kötni, hogy határidőt vállalok a tehermentesítésre? Vagy csak tehermentesített ingatlanra tudok szerződést kötni és foglalót kérni?
A célom az lenne hogy a vevőt is biztosítsam arról hogy tehermentes lesz az ingatlan rövid időn belül, de szeretném magamat is bebiztosítani, hogy nem áll el a vételi szándékától időközben. (ebből ugyanis hátrányom származna hiszenjelenleg visszamondom a többi érdeklődőt és az ingatlanközvetítőt)

A segítséget előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Esztus

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.09. 17:16

Lehet.

MajorDomus # 2010.11.09. 19:38

Foglaljatok megállapodásba.

MajorDomus # 2010.11.09. 19:39

Foglaljatok megállapodásba.

pandas # 2010.11.11. 19:06

Üdvözlöm!

Érdeklődni szeretnék, hogy 2006 10. hónapban felvett lakáshitelemet ki szeretném váltani a lakás eladásával, felvettem rá adókedvezményt, de nem tudom ilyenkor vissza kell-e fizetni?
Illetve milyen egyéb költségek merülnek fel ha 7.200.000 Ft értékű(akkori)lakást 8.000.000 Ft-os áron adnám el.

Köszönöm segítségét,
tisztelettel:
Sz. László

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.11.11. 19:43

Ha jelzálog van azon a lakáson, akkor a bank hozzájárulása nélkül nem lehet eladni.

Biztosan szerepel a tulajdoni lapodon olyan kifejezés, hogy elidegenítési és terhelési tilalom.

MajorDomus # 2010.11.11. 22:01

Á a nap fénypontja.
Ismet itt van ,közöttünk Imma a makulátlan.
Udv Imma

PKKata # 2010.11.12. 07:52

Kedves Fórumozók!

Kb. június óta próbálunk megvenni egy házat, ami kb. 8 millió HUF-nyi CHF alapú jelzáloghitellel tehelt. Mi 9 M-ért vesszük meg, amiből az 1 M foglalót már nyáron letettük (ebből az eladó kirendezte a más jellegű tartozásait, tehát nincs meg) és 8 M HUF hitelt vennénk fel. Egészen addig minden jól ment, amig a bankajink tájékoztattak, hogy az eladók CHF hitele miatt van egy bizonyos puffer érték (kb. tartozás 15%-a), amennyivel több fedezettel kell rendelkezniük, hogy a bank levegye a jelzálogot, illetve lenullázza a tartozásukat. A gond az, hogy nincs ennyi plusz pénzük (kb. 1-1,2 M plusz), még egy kölcsönt felvenni nem tudnak, stb. Mi már megtettük azt a lépést is, hogy átmentünk az ő bankjukhoz felvenni a hitelünket, hogy házon belül legyen, de így is fennartják a puffert. Hogy lehetne ezt kikerülni, megoldani?
Köszönettel, Kata

monalisa1 # 2010.11.12. 16:08

Az eladó nem banktiszta helyzetben próbálta eladni a házat -ama pufferről neki kellett volna előzetesen tudakozódni-, valamint a kapott 1 M Ft-ot más célra használta fel, továbbá 5 hónap is eltelt már az előszerződés megkötésétől és "megoldást" nem talált, szerintem nyugodtan elállhattok a ház megvásárlásától. A foglaló összege kétszeres visszajár!

Bizonyára van ügyvédetek -aki egyben a szerződést is készítette-, járjon el a nevetekben az eladóval szemben.

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.11.12. 16:11

Tudomásom szerint a bank már nagyobb értékben kér jelzálog biztosítást mint a megvásárolni kívánt ingatlan maga, vagyis ama 8 M Ft hitelt kb. 12 M Ft vagyoni értékhez köti.

MajorDomus # 2010.11.12. 22:58

Az legyen az eladó gondja, vagy adja vissza a penz dupláját

PKKata # 2010.11.15. 07:12

Köszönöm szépen a segítséget!
Kata

MajorDomus # 2010.11.15. 21:11

Majd szamolj be mi lett.

Vivi81 # 2010.11.16. 16:18

Kedves Fórumozók

Férjemet kell kifizetnem a közös ingatlanból, ami hitellel terhelt, az új hitelbe új adóstársat kell bevonnom, és az lenne a kérdésem, hogy ez a fél ingatlanrész kerülhet az ő nevére , mintha nem én, hanem ő venné meg?Illetve ő erre továbbhozhatná az előző házára megkapott szoc.pol.kedvezményt? Illetve érdemes -e ezt erőltetni, ez után kell adózni, ha valaki házrészt vesz hitelből,mert lehet így rosszal jár, mintha vissszafizetné a szoc.pol-t?

Köszönöm

MajorDomus # 2010.11.16. 18:15

Na akkor megegyszer es érthetően

Vivi81 # 2010.11.16. 19:06

A volt férjemmel közös a ház 50-50%. Elváltunk, váláskor megegyeztünk, én maradok a házban, és kifizetem őt. Mivel ő lép ki a tulandonból a házépítésre felvett szoc.pol.kedvezményt, az ő részét, vissza kell fizetni. Szerződést írtunk közjegyző előtt a vagyonmegosztásról,amit váláskor a bíróság elfogadott. Ezzel kapcsolatban azt írtuk le, hogy az esetlegesen visszafizetendő szoc.polt én fizetem meg az államkincstár felé, de ő ígéretet tesz arra,hogy átviszi másik ingatlanra. Mert úgy tájékoztattak engem az államkincstárnál, hogy továbbvihető, és akkor nem kell visszafizetni. A férjem erről azt hitte, hogy én visszafizetem az államkincstárnak, és ő ezt újra megkapja, vagy a kezébe akarja kapni a szoc.pol.összegét, még a megállapodott kifizetendő vételáron felül. És hát nagyon valószínű, hogy nem fog segítőkész lenni abban, hogy nekem ne kelljen visszafizetni az államkincstárnak az összeget, merthát ezt én bevállaltam, de ő ígéretet tett a másik ingatlanra való továbbvitelben, de a jog mit tud ezzel kezedeni, lehet erre ez alapján kötelezni?