Társasházak jogásza!


Szomorú örökös # 2020.01.23. 17:24

frozen

Nincs igaza? Te olyan adatokat tartalmazó iratokat akartál csak úgy, önhatalmúlag lefotózni vagy leszkennelni, amelyekre nem ad lehetőséget a GDPR törvény. Szó volt itt már róla, hogy nem tekinthetsz bele csak úgy bármibe, ezt fogadd el! Nyilván ő úgy akarta ezeket lemásolni neked, hogy a jelzett adatok ne látszódjanak rajta. Szerencsésebb lett volna, ha ott vagy te is, amikor kiválogatja a kért dokumentumokat, de neked a legnagyobb bajod, hogy nem is akartál érte fizetni, mivel sóher (vagy inkább a legrosszabb skót) vagy. Ha az iratokat kéred, mert szeretnéd a kezedben tudni, akkor azt csakis másolási költség megtérítése ellenében kaphatod csak meg, fogadd el. Anélkül ingyen max. megnézheted az irodában a közös képviselő felügyelete mellett - rögzíteni nem rögzítheted őket - többet nem tehetsz.

Hapciusz # 2020.01.23. 17:22

Frozen,
Sajnos ez jellemző, a pökhendi hozzáállás ha valaki ellenőrizni akar.
Velem is eljatszották, és még közgyűlést is össze hívtak miattam. Merthogy rágalmazom őkelmét, sőt még is fenyegettek hogy kiperelik a lakást alólam. Mindent elkovettek hogy távol tartsanak a közgyűlésektol, belefaradjak, elunjam, feladjam.
Hogyne. Utálom hogy ha lopják a pénzemet, nem keveset fizetünk.

frozen # 2020.01.23. 17:14

Hapciusz

Úgy látszik, csak mi fogjuk ki a jobbnál-jobb tk.-kat (tisztelet a kivételnek!):

Iratbetekintés, áthozta, mondom jöjjön be, leszkennelem, vagy fotózom, legalább megmutatom a penészedést is:

Nem jöhet be, nem szkennelhetem le, csak ha lemásolja és kifizetem, GDP harmadik fél duma, valamint jegyzőkönyvbe veszi.

Mondom ilyen nincs, jogom van leszkennelni és a bíróságra kell.

Nem, nem, menjünk le a pincébe, ott megmutatja.

Naná, hogy pont az nem volt nála ami kellett volna...

Akkor mondjam meg melyiket kérem, lemásolja és visszahozza.

Kértem a vállalkozói számlát, a tavalyi számlák között nem találja.

Felhívja a régi tk.-t, az sumákol, nem volt engedélye
a vállalkozónak, házipénztár, stb. semmi nyomát nem látja az új tk., tavaly év eleji.

De nekem a régi küldött egy ,,számlát" több százezer forintról...

Visszajön, hozza a másolatokat, a felét nem kértem, de írjam alá a jegyzőkönyvet és fizessem ki (holott leszkennelhettem volna), de amit kértem régebbi közgyűlési jegyzőkönyvet, sem a számla nincs benne...

Mondom, nem ezt kértem, miért fizessem ki?

Erre elrohant pökhendien, hogy többet nekem nem fog másolni...

De én nem is kértem másolást, röhej, még pár száz forinton is keresni akar...

Szomorú örökös # 2020.01.23. 07:31

Hapciusz

Nyilván okkal nyeri meg a pereket. Elvégre a TI érdekeketekben tette meg a feljelenteseket!!

Egy fontos mondat felett átsiklottál:

A legnagyobb gond, hogy kezd működésképtelen lenni a ház

Jól láthatóan te is ebbe az irányba haladsz a házatokkal. Én inkább úgy alkotnám a társasházi törvényt, hogy az ilyen főokosokat minden házban ki lehessen egyszer s mindenkorra közösíteni, ami akár azt is jelenthetné, hogy nem szavazhatnak, nem szólhatnak bele a ház életébe, a hatáskörük csakis a saját lakásukon belül érvényes, máshol pedig nem.

Elfelejted, hogy a társasházakat a többségi demokrácia irányítja. Márpedig ha a többségnek jó az, ami van, akkor te eltolhatod szépen a bringát, mert egyedül macskajancsi maradsz.

Hapciusz # 2020.01.23. 07:00

Drbjozsef,

Hát valszeg értelmetlen mert lobbiérdekek szerint alakítják sok esetben a dolgokat, a th tv is ilyen, sztem.
Ezért robban le sok ház, a fizetésképtelenné lakókat kirakjak és sokszor vannak th kezelosok a kilakoltatasok mogott

Hapciusz # 2020.01.23. 06:53

Nahun,

Nyilván okkal nyeri meg a pereket. Elvégre a TI érdekeketekben tette meg a feljelenteseket!!

Nyalvan egy kötözködő lakó, igaz?? Gondolkozni kéne, nem sggt nyalni a csaloknak

drbjozsef # 2020.01.23. 06:33

nahun,

Ilyenkor mi van?
Ilyenkor szétrohad a ház. A lakók pedig sokat fognak szívni, amikor közvetlenül végrehajtják őket, ha a társasház valamilyen késedelembe esik, mert a tulajdonosok kezesként felelnek. (Lásd : Tht.3§.(3) szakasz)

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Mit mond a törvény ha nem találunk képviselőt?
Semmit. Nem kötelezhető rá senki sem.

EZ nem zsarolás?
Attól függ, milyen szövegkörnyezetben hangzott el. Lehet az. De egyébként pereskedni nem tilos. Ha ilyen kis okoska az emberetek, akkor biztos tudja, hogyan fogalmazzon, hogy ne legyen az.

Keressetek egy hivatásos társasház kezelő céget. Mondjátok el nekik a helyzetet, tudjanak róla, hogy nagyon precízen kell dolgozni, és fizessétek meg őket rendesen. A sima többség nagy úr a társasházban, ha nem hagynak támadási felületet.

drbjozsef # 2020.01.23. 06:24

Hapciusz,

Th tv kapcsán hova lehet fordulni előterjesztéssel, módosításokkal?

Magánszemélynek elsősorban a helyi parlamenti képviselőjéhez.

Már ha sok felesleges ideje van és elég naiv ahhoz, hogy azt higgye, bármi értelme is lenne.

nahun # 2020.01.23. 06:04

Kedves Fórumtársak!

Egy megoldhatatlannak tűnő ügyben kérnék segítséget.
17 lakásos társasházunkban van 1 ember aki folyamatosan mindenért beperel mindenkit aki létezik.
A legtöbb kellemetlenséget az okozza, hogy az összes közgyűlés megtámadja és sajnos nyert is, mert sok esetben ilyen-olyan alaki hibát talált, hol a meghívóban, hol a jkv-ben.
A legnagyobb gond, hogy kezd működésképtelen lenni a ház, mert az összes közös képviselet felmond fél-egy év után. Most ott áll a helyzet, hogy a jelenlegi is megelégelte és ha felmond nem lesz senki aki elvállalja, mert mát híre van a háznak. Ilyenkor mi van? Mit mond a törvény ha nem találunk képviselőt?
A másik pedig, hogy az ember végre eladja a lakást, de a garázst és tárolót megtartja, ami nyilvánvalóan azért van, hogy további pereket tudjon indítani. A jelenlegi képviselőnek azt modnta, hogy 3.500.000 Ft ellenében felhagy a pereskedéssel. EZ nem zsarolás?

Hapciusz # 2020.01.23. 06:03

Th tv kapcsán hova lehet fordulni előterjesztéssel, módosításokkal?

Hapciusz # 2020.01.23. 05:57

Még egy fontos adalék: a tulajdonosok nem szakemberek, a szakember a th kezelő aki szakképzettség szerzett th-i jogi, műszaki és számviteli ismeretekböl.

Hapciusz # 2020.01.23. 05:54

Majordomus,
Úgy védi a th tv a csalóka, hogy nem zárja be a kiskapukat, nem konkretizal,gyakorlatilag a csalók a saját érdekeinek megfelelően manipulalhatnak.
Kötelező hangfelvétel,hitelesített jkonyvvel érvényes határozatok, kötelező felújítási alap, műszaki vélemények, kötelező kamarai tagság, és a jegyzői hivatalok hatásköre ék bővítése, ne a ptkba legyen atnyomva a tulajdonosi jogervenyesites.

Csak egy kerdes: szerinted az az erkély miért szakadhatott le?? Ja, nyilván a th kezelő semmiről nem tehet mert lehet hogy "karbantartás helyett lépcsőházi festést akartak a lakók" , igaz??
Ismerős?
És leirtam többször, hogy nem általánositok, vannak rendes szakik, nálunk gazemberek vannak, akik nem is engednek mást a helyükre, kézről kézre adják a házunkat.

Szomorú örökös # 2020.01.23. 05:25

MajorDomus

Te mit tennél bele a törvénybe?
.
Pallosjogot a ház lakóinak?
Deresre a képviselőt?.
Még mindig adós vagy a törvényből
azzal ami a közös képviselőket védi és nem a tulajdonosokat!
.
Könyörgöm csak egyet....

Add fel! Jól láthatóan nem fogod meggyőzni! :-)

MajorDomus # 2020.01.22. 22:47

Azért nem értem meg,mert én több tucat közös kéoviselőt ismerek te meg kettőt.
.
Normálisan rendesen dolgoznak. Többen felsőfoku végzettséggel.
Te mit tennél bele a törvénybe?
.
Pallosjogot a ház lakóinak?
Deresre a képviselőt?.
Még mindig adós vagy a törvényből
azzal ami a közös képviselőket védi és nem a tulajdonosokat!
.
Könyörgöm csak egyet....

Hapciusz # 2020.01.22. 20:31

Frozen,

attól még lehet számla, látni kéne milyen adatok vannak rajta.
Ez az, hiába köteles megmutatni a th papírjait a közösképviselő, de nem mutatja. Majordomus nem érti meg, hogy nem ritka visszaélések vannak a th kezelők részéről mert nincsenek következményei.
Úgy sz@r az a lájtos th törvény, a csalóknak kedveznek vele. Még a kamarai tagsággal is eltökölnek párszáz évet. Nem véletlenül.

frozen # 2020.01.22. 19:42

Hapciusz

Számla van a kifizetésről,több százezer forint; de se pecsét, se aláírás rajta, csak a munka neve, az összeg és a név.

Szóval ez minden, csak nem számla, a régi tk. adta.

Ezért akarok az iratokba betekinteni, csak az új tk.-t sem kell félteni.

A felhasznált anyag biztos, hogy nem vakolóanyag, fénykép van róla.

Köszönöm

Hapciusz # 2020.01.22. 18:46

Frozen,

Lehet, érdemes lenne megszerezni azt a bizonyos vállalkozói szerződést, amiben benne van, milyen anyagot használták fel "vakolásra".
És megnézni, tényleg azt használták e fel? Ha nem, az már csal@s is lehet, ha papíron drágábbat írták elő

frozen # 2020.01.22. 13:38

drbjozsef

Nem akarom az összeset beírni, csak a lényeget írtam.

Így kezdődik:

Az ellenőrző hatóság képviselője figyelmezteti az ügyfelet a jogaira és a kötelezettségeire az alábbiak szerint:

A tájékoztatás is benne van, még be sem mutatkoztak, az ellenőrzés kezdetekor ismertetniük kellett volna a jogaimat; egy szót sem szóltak, semmit sem mondtak a jogaimról. Csak úgy csináltak, mintha dolgoznának.

Kormánytisztviselőktől elfogadhatatlan az ilyen ügyintézés...

drbjozsef # 2020.01.22. 13:02

frozen,

Igen, ez kicsit félreérthető...

az ügyfelet nem érheti hátrány a jogszabályok ismeretének hiánya miatt,

Ez nem azt jelenti, hogy ha nem ismered a jogszabályt, akkor az majd nem vonatkozik rád (ilyen értelemben élcelődött wers), hanem csak azt, hogy az eljárás során, ha kérdésed van, akkor ismertetniük kell veled a jogaidat. De nem az összes vonatkozó jogszabályt. Csak olyanokat, hogy hol, meddig fellebbezhetsz, meg ilyenek, az eljárásjogi szabályokról szól ez.

frozen # 2020.01.22. 12:35

Szomorú örökös

A fórum trollja nem én vagyok...

..emberi méltóság megsértésére (kiröhögött az egyik) hivatkozva.

Miért, az micsoda, ha a betegségeden és a bajodon csúfolódik; fogta a hasát összegörnyedve és toporzékolva, alig bírta visszatartani a röhögést az ügyintéző... hideg van... A fűtött lakásban.

Minden követ meg fogok mozgatni, tűrhetetlen, ami sok helyen folyik.

A hivatalvezető fog dönteni, nem az ügyeletes kötekedő troll...

frozen # 2020.01.22. 12:22

wers

A kiküldött jegyzőkönyvben van, hogy

Az ügyfelet az alábbi jogok illetik meg:

tisztességes eljáráshoz való jog,

az ügyfelet nem érheti hátrány a jogszabályok ismeretének hiánya miatt,

tájékoztatáshoz való jog,

jogorvoslathoz való jog,

törvény előtti egyenlőséghez való jog.

drbjozsef # 2020.01.22. 10:36

laikus60,

Nem, nem, azzal egy fórumra céloztam. Erre :

https://www.jogiforum.hu/forum/31/151225

laikus60 # 2020.01.22. 09:44

drbjozsef! Köszönöm a linket! Meglepődtem a 2006-os dátumtól, azt hittem, hogy nem olyan régi a templom, mindig azt hallom, hogy a "templomot építették ide", stb. Én még csak 2 éve vagyok elszenvedője, de ezek szerint, még sokáig az leszek !

drbjozsef # 2020.01.22. 09:36

Most látom, ugyanez a templom volt... :DDD

Amúgy : https://www.jogiforum.hu/hirek/14421

drbjozsef # 2020.01.22. 09:34

laikus60,

Pár éve egész konkrét és hosszú polémia ment ilyen harang témában itt valamelyik fórumcsoportban, talán még topikja is volt. Keresgélj, lesz itt válasz.

Bár emlékeim szerint a végső konklúzió nektek nem pozitív lett... :(