Tulajdonrész ajándékozása?


ObudaFan # 2016.06.17. 16:16

Ugyvedi munkadijra és némi foldhivatali költségre. Illeteket nem kell fizetni. Nem csak ajandekozassal lehet, hanem pl. hazastarsi vagyonkozosseg jogcímen is. Hogy milyen megoldást kell választani, az attól függ, hogy mi az ügylet oka és célja. De mivel ugyvedi ellenjegyzes és foldhivatali jogi képviselet így is , úgy is szükséges, az okiratszerkeszto ugyved segítségével meg fogjátok találni a megfelelő megoldást.

MajorDomus # 2016.06.17. 19:16

És miért van erre szükség?
El akarsz válni?

sylvie1376 # 2017.06.23. 13:16

Sos! Férjem örökölt 1/2-ed tulajdonrészt amit el akar nekem ajándékozni! Mi ennek a menete a másik tulajdonos engedélye kell hozzá?

nonolet # 2017.06.23. 14:10

Az engedélye... miért kéne?!
A férjed azt csinál a saját tulajdonával, amit csak akar.

ObudaFan # 2017.06.23. 14:34

sylvie1376

Ha ingatlanról van szó, akkor az a menete, hogy felkerestek egy ügyvédet.

MajorDomus # 2017.06.23. 21:55

Ls fizettek 1,5 %-ot egy ajándékozási szerződés elkészitéséért..

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.24. 07:31

Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya. De ha szerinted az ügyvédek drágák*, akkor mehetsz közjegyzőhöz is, ott szabott ár van.

*Általánosságban nem is lehet beszélni arról, hogy mennyibe kerül egy ügyvéd, hiszen az óránként ötezer forinton tengődőtől a százezres nagyságrendű rezsióradíjat számlázóig terjed a skála.

nonolet # 2017.06.24. 12:51

Nos, aki
egy ilyen ajándékozási ügynél
30 eFt fölé megy munkadíjban...
Az tőlem éhen is hallhat.

Mert nem vele fogok dolgoztatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.24. 14:02

Hanem közjegyzővel? Ki lehet próbálni. Majd mondd el, mennyiért foglalta közokiratba egy 15 milliós panellakás adásvételét.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.24. 14:06

OFF
Azt meg szerintem ki tudod találni, mit gondolok - elfogult érdekeltként, persze - arról, aki mondjuk, 10 milliót fizet egy ingatlanért, 400 ezret illetéke utána, de a vételár fél százalékát is sajnálja az eljáró ügyvéd munkadíjára.
ON

MajorDomus # 2017.06.25. 18:25

Én elmomdom,480 ezer ft-ért.
Az ügyvéd olcsóbb és jobb választás.

sylvie1376 # 2017.06.26. 14:34

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! Sikerült megoldani!!

nonolet # 2017.06.26. 18:10

"de a vételár fél százalékát is sajnálja az eljáró ügyvéd munkadíjára."

A cirka 10 eFt/óra...legyen elég.
Elég is volt már többször is, több ügyvédnél is.

Egy 50 milliós ház
ajándékozása pont annyi ügyvédi meló
mint a 3 milliósé

Aki nekem %-al nyomul, az nem lesz az ügyvédem, ennyi.

MajorDomus # 2017.06.26. 20:12

1-1,5 %.

Egyébként bizobyos határ felett önmérséklet van.

Egy 100 milliós ingatlannál már lehet alkudni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.26. 21:19

Egy 50 milliós ház
ajándékozása pont annyi ügyvédi meló
mint a 3 milliósé

Lehet. De az esetleges kárfelelősség nagyságrendekkel eltér. És annak a fedezetét is célszerű bekalkulálni. Továbbá a működés többi költségét is szét kell osztani az ügyfelek között, és szerintem nem lenne méltányos, ha a 3 milliós ingatlant vásárló ügyfél összegszerűen ugyanannyival járulna hozzá a költségekhez, mint az, aki 50 milliósat vesz.

Felhívnám rá a figyelmedet, hogy a vagyonszerzési illetéket, a közjegyző munkadíját, sőt a peres ügyvéd munkadíját jogszabály számítja "százalékosan". Talán mert nem az ördögtől való, hanem logikus.

drbjozsef # 2017.06.27. 07:19

Távol álljon tőlem a kötözködés, de erre elég evidens válasz, hogy ha már logika, akkor ha a törvény nevesíti a közjegyző munkadíját, az illetéket, meg még biztos egy csomó mindent, DE amit nem, annak nyilván oka van, tehát LOGIKUS, hogy máshol nem alkalmazzuk a százalékos számítást.

Amúgy a kőműves sem kér több pénzt ugyanazért a munkáért, akár 10, akár 100 milliós házon dolgozik. Az viszont igaz, hogy a kárfelelőssége nem nagyon különbözik.

nonolet # 2017.06.27. 07:35

Kárfedezetre BIZTOSÍTÁST kell kötni.

"szerintem nem lenne méltányos, ha a 3 milliós ingatlant vásárló ügyfél összegszerűen ugyanannyival járulna hozzá a költségekhez, mint az, aki 50 milliósat vesz."

Mi ez kommunizmus?!

Francokat...
Akkor neked mint jól kereső ügyvédnek
javítsam 10X áron a számítógépet?

Azon gondolom felháborodnál...

-

Igen, divat ez a %-os megoldás,
de
rohadtul aljas módszer, egyúttal.

MajorDomus # 2017.06.27. 20:32

Na ja,aztán adjuk itt a ranácsot a kérdezőnek,akinek egy éve nem jegyezték be a tulajdonjogát.

Nagyon nem mindegy,milyen,szakértelemmel intéz egy bonyolult ügyet a jogi képviselő!

Nem nekem kell megvédenem az ügyvédeket,
De elég sok ingatlang vettem már ahhoz,hogy megtanuljam,milyen fontos a feladatuk egy nem olyan ! esetben ahol egy 50 m2-es tiszta,tehermentes ingatlan cserél gazdát kp ellenében.

Én már megtanultam....

KTibor1 # 2017.07.05. 07:37

A szüleim házából örököltem 1/6 részt. Ez a részt vissza szeretném ajándékozni édesanyámnak. Kézzel írott, ajándékozási szerződés érvényes ha tanúzott a szerződés ?
Sajnos nincs pénzem ügyvédre.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.05. 07:39

Érvényes - de földhivatali bejegyzésre nem alkalmas. A tulajdonjog a földhivatali bejegyzéssel keletkezik. (A költségeket szokásosan a megajándékozott állja.)

nonolet # 2017.07.05. 07:55

"Nagyon nem mindegy,milyen,szakértelemmel intéz egy bonyolult ügyet a jogi képviselő!"

Nos, ez meg pláne nem az ártól/díjtól függ!!!

Mert gyakran remek ügyvédek dolgoznak normális áron, sőt olcsón is

És még gyakrabban igencsak gagyik méregdrágán is.

MajorDomus # 2017.07.05. 21:50

Olcsó húsnak....

Ktibor

Kérj árajánlatot az üfyvédi dijra

Az 1/6-od rész ajándékozási szerződése nem lesz egy ökör ára!

ObudaFan # 2017.07.06. 05:51

Szokásosan a megajándékozott fizeti az ügyvédi munkadíjat. Tehát nem neked kell, hogy pénzed legyen erre.

MajorDomus # 2017.07.06. 21:35

Valószinűleg a megajéndékozottat sem veti fel a pénz,ezért akar rajta segiteni!

papinko # 2018.04.27. 04:37

Üdvözletem!
Nővérem ügyével kapcsolatba szeretnék tanácsot kérni.

Nővérem 50 évvel ezelőtt férjhez ment egy özvegy emberhez, akinek volt egy fia. Szerettek volna közös gyereket is de mivel nem sikerült ezért gyermekotthonból kihoztak 2 kislányt. Az egyiket örökbe tudták fogadni, de a másik örökbefogadásához az édesanyja nem járult hozzá. Az örökbe fogadott lány eléggé gonoszul viselkedett a nővéremékkel, és főleg a nővéremmel. Sógorom meghalt és a lakótelepi lakás apai részén osztozkodott a sógorom vér szerinti fia és az örökbe fogadott lány. Ha nővérem meghal, akkor az ő részét pedig ez a gonoszul viselkedő lány fogja a törvény szerint örökölni. Így hátrányba fog kerülni az a fiú, aki a sógoromnak a saját fia. A nővérem viszont szeretné kizárni a gonosz lányt az örökségből, és a fiúra és a nevelt, de nem örökbe fogadott lányra szeretné hagyni a lakás saját tulajdonában lévő részét. Ezért én azt javasoltam neki, hogy amíg ő él, addig ő rendelkezik a vagyonával. Ajándékozás címén írassa rá a fiúra és a nevelt lányra a saját tulajdonában lévő lakásrészt, örökös haszonélvezeti joggal. Így a gonosz lány nem tudna előnyt szerezni az örökösödéssel.

A kérdésem az, hogy így kizárható-e a gonoszul viselkedő lány az örökségből? És milyen jogi buktató lehet esetleg a dologban, amire oda kell figyelni.
Továbbá, még az is érdekelne, hogy mikor nagyobb az illetékfizetés mértéke? Ajándékozásnál, vagy ha formailag eladná a nővérem az ingatlanrészét a nem örökbefogadott lánynak és a sógorom fiának?

A választ előre is köszönöm.