Utólagos szigetelés ... telekhatát 2006 - os háznál


Sherlock # 2011.07.21. 10:13

Rosszhiszemű, de lebontatni szerintem ellenkezik az okszerű gazdálkodás követelményével. :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.07.21. 09:47

:)Ez a rosszhiszemű túlépítés kategóriájába tartozik, ami pedig tudod mit jelent.

Sherlock # 2011.07.21. 09:43

Nos, én némileg vitatkoznék nanemaaa álláspontjával.

A javítási munkálatok elvégzését meg kell engednie, erre kifejezett rendelkezés is van a Ptk.-ban
102. § (2) A tulajdonos a szomszédos földet kártalanítás ellenében használhatja, amennyiben ez a földjén való építkezéshez, bontási, átalakítási vagy karbantartási munkálatok elvégzéséhez szükséges.

Viszont én felraknám a szigetelést a javításkor - gondolom nem 30 centit lógna át - és túlépítés címén fizetnék kártalanítást a szomszédnak. A hiba keletkezésének okát én is vizsgálnám egyébként, mert ez nem általános.

nanemaaa # 2011.07.21. 09:34

Átlógás ellen nincs orvosság. Joggal tagadja meg a szomszéd, mivel ezt az OTÉK is tiltja.
És mivel telekhatár-rendezést közös megállapodás hiányában bíróság sem rendelhet el, így más megoldást kell keresned. Ha kivitelezési hiba, vagy anyaghiba történt, akkor ott lenne érdemes keresgélni. Az utólagos "taknyolások" egyébként sem egészségesek hosszú távon.

Pinyo # 2011.07.21. 07:33

első körben elzárkózott a mindentől.
Most már csak az átlógás a baj...

Sherlock # 2011.07.20. 21:03

Most az a baj, hogy kvázi átlógna a telekhatáron a szigetelés, vagy a munkálatokat nem engedi a szomszéd?

Pinyo # 2011.07.20. 20:59

Jó estét,

ha jól látom elég gyakoriak az utólagos szigeteléssel kapcsolatos kérdések, de sajnos az én estemre nem találtam eddig megoldást.
A szituáció a következő lenne:
2005 ben elkezdtünk építkezni. A szigetelésre nem gondoltunk mert 44 NF téglát használtunk a háznál. Az energiafogyasztással nagyon meg voltunk elégedve.
Sajnos az idő és pucolás alapanyaga megoldotta, hogy kisebb buborékok keletkeztek a házon. A kivitelezővel és a szinező vakolat területi képviselőjével történt egyeztetés megfogalmazta bennünk a szigetelést.
Mint a címben is írtam a ház a telekhatáron áll és a szomszéd nem engedi meg, hogy a házat állagmegóvás miatt szigeteljük.

Az OTÉK csak a 2002 előtti házakról ír.... bár a tekhatárt egyértelműen definiálja....
...hogyan tovább???

várom az ötleteket!
Előre is köszi!