albérleti szerződés felmondása


WBarbra # 2014.06.18. 11:12

És akkor hogy is kezdjem ezt a hosszú pert? Kinek adjam fel a fizetési felszólítást? Vagy megfelelő a személyes átadás-átvétel? Csak mert a cég fontos neki, és kell egy jogszerű felmondás, hogy a székhelyről kirakhassam.

MajorDomus # 2014.06.18. 20:48

A legolcsóbb ügyvédhez fordulni.

Veris # 2015.01.06. 20:34

Tiszetelt Fórum!
Segítséget kérnék konkrét kérdésben. Bérlő használja a lakásomat, és szinte állandóan késedelmesen fizet rezsit és bérleti költséget is. A szerződésben az áll, hogy amennyiben a bélleti (minden hónap 10.) és rezsi díjak nem kerülnek határidőben kifizetésre, akkor írásbeli póthatáridő (8 nap) eredménytelen lejáratát követően megillet az azonnali felmondás joga.
Itt vannak konkrét kérdéseim:
A mikor írhatom az írásbeli póthatáridővel kapcsolatos levelet? Akár tizenegyedikén?
Mikortól számít a 8 napos határidő? Konkrét dátumot megadhatok? Hány nap ráhagyással? Kézhezvételtől? Ha nem veszi át, akkor mikortól? Ő azt írta, hogy törvény szerint még van 10. után 8 nap türelmi ideje, és csak azután küldhetek felszólító levelet (?).
Ha az újbóli határidő lejár, mi a helyzet az azonnali felmondással? Az mikortól érvényes?
Köszönettel
Köszönöm a segítséget.

Veris # 2015.01.08. 12:35

Hát nincs nagy aktivitás.

gerbera317 # 2015.01.08. 13:25

Hát nincs nagy aktivitás.

Tudod, hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni, annál meg már a hallgatás is bölcsebb dolog.

De ha már megszólaltam: 10 + 8 =/= 11
És mi az, hogy "írásbeli póthatáridő"? Ki fogalmazta ezt a szerződést? Midolog, hogy a saját szerződésedet nem tudod értelmezni?
- verzió1: 10 + 8 = 18, tehát a hónap 18. napja a póthatáridő. Na de ez mitől "írásbeli"???
- verzió2: tizedike után (bármikor) felszólító levél, és ennek a kézhezvételétől számított 8. nap a póthatáridő. Ez volna az én verzióm.
- verzió3: tizedike után 8 nap türelmi idő, és csak ezután küldhető írásbeli felszólítás. Ez a bérlő verziója. De ebben nincs benn, mennyi a felszólítás utáni végső határidő.
- És mi a te verziód? Mert a szerződés úgy szar, ahogy van.

Manka88 # 2015.05.04. 09:13

Kedves Fórumozók!

Lehet buta kérdést teszek fel, de nem vagyok jártas a dologban.

Határozatlan idejű bérleti szerződést szeretnék felmondani, 2015. május 15-el (15-én köttetett). A kaució 1 havi bérleti díj volt, a felmondási idő 30 nap. Ebben az esetben kifizetem még 15-én a bérleti díjat, majd tulajdonképpen 30 nap múlva ugyan azt kapom vissza? Vagy ebben az esetben nem kapok vissza semmit, hisz az utolsó 30 napra vonatkozó bérleti díjat fizetem ki és ennyi?

A segítséget előre is köszönöm. Sajnos már többen több félét mondtak (nem jogászok), így gondoltam inkább hozzáértőkhöz fordulok.

További szép napot mindenkinek!

Veszprémi nő # 2015.05.20. 19:39

Tisztelt Iroda.!
Határozott idejű bérleti szerződést kötöttem, 6 hónap időtartamra. Kaució 1 havi bérleti díj ki lett fizetve.
Számlát adtam, a rezsiről átvételi elismervényt.
A bérlőm tegnap a szerződés lejárta előtt szóban felmondta a bérletet, - 1 hónappal a szerződés lejárta előtt-.

Kérdésem: visszajár-e neki az 1 havi kaució, ha kárt nem csinált?
Károm nekem keletkezik, mert 1 hónapra már nem tudom kiadni a lakást, mert üdültetek júliustól.
Tehát se lakbér, se rezsi júniusra, mert ő elmegy.

Veszprémi nő

SolnesM # 2015.05.21. 07:48

T. Veszprémi nő !

Elvileg a kaució visszajár.

De a 6 hónap az hat hónap, arra az egy hónapra is jár a lakbér. Ne add vissza és egálban lesztek. Aztán majd perel, ha perel. Te meg perelsz a korai felmondásért !
De a lényeg az hogy elmenjen, addig kár vitatkozni, mert akár 6 havi kárt is tud csinálni.

MajorDomus # 2015.05.21. 21:06

Döntetlen

Wildmann # 2015.05.24. 08:11

Sokszor azt látom, hogy sok hűhó után a vége az vagy majdnem az mint kiinduláskor.

Ami most van ahhoz sem hozzáadni, sem elvenni nem kell. Ha csinálsz valamit csak pénzbe, időbe, energiába kerül. Dolgozzon vele a másik

MajorDomus # 2015.05.24. 12:13

És a kör bezárul.

Szöszi70 # 2015.05.26. 19:36

Segítséget szeretnék kérni. Lakásbérleti szerződés kötöttem,egy szobát bérlek egy lakásban és a szerződésben az áll, hogy a szobában lévő bútorokra lakás felelősségbiztosítást kell kötni,mert amennyiben ez a szerződés teljes intervallumára nem érvényesül, akkor az óvadék összege nem jár vissza, akkor sem, ha egyébként nem történt károkozás és minden más a szerződésnek megfelelően történt,mert bánatpénzként megilleti a bérbeadót.
Ezzel nekem több problémám is van.
1, Lakás felelősségbiztosítás nem létezik. Van lakásvagyon biztosítás és van különböző felelősségbiztosítások, de ilyen jellegű nincs.
2, Úgy tudom, hogy az óvadékot csak a kielégítés céljára szabad felhasználni; az ezzel ellentétes megállapodás semmis.
3, A szerződésben óvadék szerepel, számlát kaució megnevezéssel állítottak ki.
4, A szerződésben nem szerepel, hogy pontosan mire is kellett óvadékot fizetni.
Én természetesen kötöttem lakás vagyon biztosítást, bár a biztosítós tájékoztatott, hogy csak egy szobára nem lehet megkötni, nem lesz érvényes,de megtette. Viszont a biztosítás kezdete, nem a bérleti szerződés kezdete, hanem másfél hónappal később van, mert nem találtam senkit, aki lakásfelelősség biztosítást tudna kötni. Visszatarthatja ez miatt a bérbeadó az óvadékot a szerződés lejártakor?

MajorDomus # 2015.05.27. 21:33

A másik topicban leirtam.

tattoo71 # 2015.06.20. 15:07

Sziasztok az lenne a kérdésem ,hogy idén áprilisban beköltöztűnk egy lakásba es a szomszédok mindig kitalálnak valami indokot az együtt élés ellen de mi csak este 5 után vagyunk itthon .Plussz volt egy kiskutyánk amit 4 év után ő miattuk elajándékoztuk,hogy ne legyen gond.Ezek után is állandóan csesztettek és elérték azt, hogy a tulaj felmondja a szerződést.Ilyenkor jogilag mi a helyzet?mindez 2 hónap leforgasa alatt történt.Visszajár e a kaukció?Az internetet beleegyező nyilatkozas aláirasaval amit a tulaj aláirt beköttettem 2 éves szerődésre ilyenkior mi a thendő?

Immaculata # 2015.06.20. 19:42

Mindenre a szerződésed ad választ.

MajorDomus # 2015.06.21. 19:50

A,, kaukció,, nem,
a kaució igen, ha erre az esetre ki van kötve a szerződésben.
Az internet előfizetés hűsége köt, de itt viszont vis major-ra hivatkozhatsz.

Aviator1111 # 2015.06.23. 10:01

Tisztelt Szakértők!

Lakásbérleti szerződésben 90 napos felmondási idő lett kikötve. A kérdésem az lenne, hogy a felmondási idő definíciója alapján ilyenkor a bérlőnek milyen kötelezettségei vannak?
Ugyanúgy kell fizetnem a bérleti díjat és a lakás fenntartásával kapcsolatos költségeket mintha ott laknék? Van esetleg ennek elkerülésére mód?

Köszönöm a segítséget!

Ádám

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.23. 11:01

Ugyanúgy kell fizetnem a bérleti díjat és a lakás fenntartásával kapcsolatos költségeket mintha ott laknék?
Naná!

Zöldövezeti11 # 2015.06.23. 17:17

Aviator1111 !
A felmondási idő nem azonos a tényleges elköltözéssel. 90 nap egy korrekt - kérdés te betartod e.
mert legtöbb bérlő nagyon sértődős ha neki felmondanak, viszont ha ő menne, akkor azt szeretné, hogy azonnal távozhat.
Egyébként alku tárgya az egész. Nem feltétlenül kell betartani a 90 napot.
Én pl úgy csinálom, hogyha a bérlő bejelenti, hogy menne, akkor emlékeztetem a kölcsönös felmondási megállapodásra.
Ez nálam általában 30 nap. Ha a mókus ma bejelenti, hogy menne akkor figyelmeztetem, hogy 30 napban állapodtunk meg. de ha elmegy 6 nap múlva, akkor a maradék 24 napot felezzük. Azaz kiűríti a lakást, 2 hetet még kifizet, de már azon a két héten sincs ott.
persze volt értetlen, aki ezen is méltatlankodott.

MajorDomus # 2015.06.23. 21:48

Ez korrekt.

Aviator1111 # 2015.06.24. 07:42

Köszönöm a válaszokat!

Végül is pont ugyanebben sikerült megállapodnom a tulajdonossal, egyelőre csak szóban, reménykedtem benne, hogy korrekt lesz, remélem tartja a szavát.

MajorDomus # 2015.06.24. 19:29

Neki is érdeke

robert104 # 2015.07.08. 07:53

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne,hogy juni 29-én felmondtunk egy helyen!(juniban fizettük a 40e-t,amiben megállapodtunk) Viszont a Tulaj szeretné,ha Juli 18-án költöznénk! Kérdésem az,hogy 80.000 Ft ,két havi kaukciót kért a beköltőzésnél,ezt ő megteheti úgy,hogy semmilyen pénzt nem kapunk vissza? Minden számlánk 0-ás! Szóval nincs tartózásunk! Szóban előre kifizettük a juli-t a 80e-ből! Erre van a tulajnak joga? Válaszokat köszönöm! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.08. 09:53

Biztos lesz, aki érti, mit is akarsz kérdezni...

robert104 # 2015.07.08. 11:48

Szerintem a kérdés érthető! Hogy a 80e kaukcióból ,csak 40e t lakunk le ,és már juli 18án a bérlő szerint menni kell! Amikor a szerződés ápr. 10 -én készült!