Ingatlan eladás - földhivatali bejegyzés


Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.20. 08:14

Az eljáró ügyvéd mit mond?

elesgabor60 # 2018.02.20. 07:30

Tisztelt Szakértők!

Ingatlan csereszerződés esetében Bp-ről - Gárdonyba, mind a két illetékes földhivatalhoz be kell adni a csereszerződés papírjait ?

lajcsó # 2018.02.20. 07:20

"Amennyiben igen mit tartalmaz?"
Az eljárás tárgyát.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.19. 22:52

Nem az eladást jegyzik be, hanem a vevő tulajdonjogát. Értesítik az eladót is - de nem közvetlenül, a jogi képviselő kapja meg az ő példányát is a végzésből.

De aligha az eljárási finomságok érdekelnek. Mi a konkrét problémád?

Deniwrx # 2018.02.19. 20:46

Tisztelt Mindenki!

Az lenne a kérdésem hogy ingatlan eladást követően a földhivatal küld értesítést az eladók részére az eladas bejegyzéséről? Amennyiben igen mit tartalmaz?

Köszönettel,

MajorDomus # 2017.02.01. 20:15

Majd ha albetétesitik,de az még odébb van!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.01. 15:04

Mindenképpen van tulajdoni lapja, csak valószínűleg nem 'társasház', hanem "kivett, beépítetlen". Ha úgy van, akkor tulajdoni hányadot vett.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.01. 14:33

Tulajdoni lapot láttál? Jó eséllyel van ott egy jelzálogjog és az azt biztosító elidegenítési tilalom. De ha nincs, nincs.

Béci0085 # 2017.02.01. 14:01

A szerződésben nem szerepel semmi információ arra vonatkozóan, hogy az épület átadásáig nem értékesíthetem tovább a lakást. Elidegenítési tilalomról nem tudok.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.01. 13:44

Úgy érted, köthetsz-e szerződést? Miért ne? (Csak mondjuk, ha ott figyel egy elidegenítési tilalom az ingatlanon, akkor mégse.)

Béci0085 # 2017.02.01. 13:40

Üdvözlök mindenkit! Társasházban vásároltam lakást, mely jelenleg is épül, most viszont találtam olyan lakást ami már költözhető és tetszene. A lakást kifizettem, a tulajdoni lap széljegyzékén szerepelek. Van lehetőségem tovább értékesíteni a lakást még az építkezés befejezése előtt?

Kérdező111 # 2016.11.10. 11:59

Tisztelt Dr. Szücs Lajos!

Köszönöm szépen az értelmezést és megerősítést!

lajcsó # 2016.11.10. 11:16

"Mit jelent pontosan az, hogy részarány-tulajdon?"
"Ez csupán a termelőszövetkezetek által használt, de magántulajdonban lévő tulajdoni hányadokat is magában foglalja" Pontosan ezt jelenti!
Vannak olyan helyek ahol a részarány-tulajdon kiadására nem kerülhetett sor mivel nem volt ahhoz elegendő földterület. Ezeket a részarány tulajdonokat az illetékes földhivatalok továbbra is nyilvántartják. A földszerzési korlát szempontjából viszont ezt is be kell számítani (20 Ak=1 ha).

Dr.Attika # 2016.11.10. 10:42

Nagyon szívesen henay 89.

Kérdező111 # 2016.11.10. 10:35

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésben szeretnék felvilágosítást kapni: A termőföldre vonatkozó adásvételi szerződésekben úgy látom, hogy nyilatkoznia kell a vevőnek, hogy "részarány-tulajdonnal nem rendelkezik", vagy pl. "a 16. § (4) bek.-ben meghatározottak szerint a tulajdonomban és haszonélvezetemben álló földterület hektárban kifejezett térmértéke mennyiségének hússzorosa, illetőleg a már tulajdonomban álló és megszerzésre kerülő részarány tulajdon összesített aranykorona értéke mennyiségének együttes összege nem haladja meg a 6000-et."

Mit jelent pontosan az, hogy részarány-tulajdon? Ez csupán a termelőszövetkezetek által használt, de magántulajdonban lévő tulajdoni hányadokat is magában foglalja, vagy pedig részarány-tulajdonosnak tekinthető az a személy is, aki osztatlan közös tulajdonban, saját jogon használja a saját tulajdoni hányadára eső területrészt, vagy esetleg bérbe adta azt?

Köszönettel: Takács Erzsébet

henay89 # 2016.11.09. 07:46

Nagyon szépen köszönöm! Sokat segített!

Dr.Attika # 2016.11.08. 18:33

Minél hamarabb kössenek ajándékozási szerződést, azt nyújtsák be a földhivatalban. Onnantól a korábbi vevő nem hivatkozhat jogcímes elbirtoklásra.

lajcsó # 2016.11.08. 18:04

Valószínűleg olyan szerződésről van szó amelyik vagy érvénytelen vagy ingatlan-nyilvántartási bejegyzésre nem alkalmas.
Az új Ptk. az ilyen vagy hasonló esetekre bevezette a jogcímes elbirtoklást. Tehát a vevő akár erre is hivatkozhat ha úgy adódik.

"A vevő, nem használja, csak bérbe adja."
Ezt ugyan hogy csinálja?

henay89 # 2016.11.08. 16:21

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésben kérném a segítségeteket:

Nagyszüleim 31 éve eladták a termőföldjük egy részét, volt adásvételi is. Bementem a földhivatalba, érdeklődni, és kiderült, hogy a föld, még mindig mamámék nevén van. A vevő, nem használja, csak bérbe adja.

Az igazi kérdés, hogy vajon elévült-e ez a szerződés. Illetve, ha nagyszüleim most rám akarják íratni az egész földet, akkor én, mint új tulajdonos megjelenhetek-e a kis gépekkel és elkezdhetem-e művelni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

mammamia30 # 2016.11.08. 11:39

Tisztelt Szakértő!

Bár van belvárosi lakásom, de mivel nincs kertem, vettem egy zártkerti művelés alól kivett, tulajdoni lapon szereplő, gazdasági épületnek minősített (valójában lakható hétvégi házat. Villany és víz van a telken, villany villanyórával a házban. Ez egy város külvárosi részén van, központtól 1,5 km-re, többen életvitelszerűen laknak ott. Mi a menete és hol lehet utcanevet kezdeményezni a helyrajzi számból?
Esetleg mi a menete a gazdasági épület (valóban 70nm lakhatóvá tett, 3 szintes családi ház szerű hétvégi ház erkéllyel, téliesítve, berendezve- csak földhivatali lapon így szerepel)átminősítésének lakóingatlanná? Külterületen van, de közművekkel és központ közelben.
Köszönettel!

lajcsó # 2016.10.27. 08:15

Ha nem vagy jártas a nyomtatvány kitöltésben, akkor bízzál meg valakit vele. Lehet, hogy kell érte fizetni de gyorsabb és főleg nem mérgelődsz vele!

lajcsó # 2016.10.27. 08:12
igazsag kereso # 2016.10.27. 06:16

Nagyon köszönöm a tájékoztatást, de idős koromnál fogva nem igazán vagyok tájékozott az internetezésben, az idő pedig sürget. Ha lenne szíves valaki tájékoztatni, hogyan érhetem el az ajánlott JAVA és a keretprogramot.

lajcsó # 2016.10.26. 21:32

Meg a Java programot is!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.26. 19:52