Ingatlanügyek


ObudaFan # 2017.12.05. 13:44

Főleg az eladónak lehet belőle nagy problémája, ha a Fundamenta nem utal és ti meg rosszhiszeműen jártok el. Legalább arról nyilatkozott már a Fundamenta, hogy utalni fog, ha ez az irat érkeztetve lesz a földhivatalban?

lajcsó # 2017.12.05. 13:11

"ebből lehet bàrmi probléma????"
Akár lehetne is, ki tudja?

Angie1987 # 2017.12.05. 08:09

Sziasztok.Kérdesem ha a fundamenta még nem utalt akkor a bejegyzési nyilatkozatott miért adta ide az ügyvédnő???amibe azt irja a vevök részéről teljes egészében megfizetésre került Én mind vevő kérdezem......A funda utalàs ugyvédi letétbe megy majd ő utalja tovàbb ezt neki tudnia kell.Mi ezt màr be is vittük a földhivatalba ebből lehet bàrmi probléma????

lajcsó # 2017.11.28. 20:48

"Még az lenne akkor a kérdésem, hogy mi van akkor, ha elidegenítési tilalom van rajta?"
Akkor valószínűleg jelzálogjog is terheli az ingatlant.
Két lehetőség van:

  1. Az van amit az ingatlanos mondott.
  2. A tulajdonjog átruházásához kérni kell a jelzálogjog jogosultjának a hozzájárulását.
nonolet # 2017.11.28. 19:59

Elvileg lehet, hogy az is van

FRISS tulajdoni lapot lekérni és megnézni mi is a VALÓSÁG éppen!

Ügyfélkapuval ingyen is lehet (évnte 2 esetben).
Földhivatal on-line ...

http://www.foldhivatal.hu/…iew/172/163/

Vagy pénzért a hivatalban adnak másolatot.
(csak megtekinteni a hivatalban is ingyen lehet)

nonolet # 2017.11.28. 19:56

"mi van akkor, ha elidegenítési tilalom van rajta?"

Akkor az eladás előtt attól szabadulni kell.
Rendezni kell a dolgot a jogosulttal!

  • ki kell őt fizetni (esetleg egy alku után...) és akkor nem aggat tovább

vagy

  • meg kell szerezni a BELEEGYEZÉSÉT a tervezett eladásba

ekkor nyilván csak olyat fogad el, amiben ő is pénzéhez jut az akció végén, garantáltan

vtildiko # 2017.11.28. 18:14

Köszönöm szépen a választ kedves nonolet!

Még az lenne akkor a kérdésem, hogy mi van akkor, ha elidegenítési tilalom van rajta?
Elvileg lehet, hogy az is van, mert az ingatlanos azt mondta, hogy először, akkor azt kell rendezni. Bár én nem voltam ott, nem tudom, pontosan mi hangzott el.

(4 testvér és édesanyjuk a téma)

nonolet # 2017.11.28. 16:32

Mions

HA nincs vevő CSAK az anya résére (ami valósznű),
akkor jöhet közös tulajdon megszüntetése.

Anya felkínálja (reálisan alacsony) eladási áron
apának megvételre a saját részét, hátha megveszi...

Ha ez sem jön össze, akkor pert indít a cél érdeklében.

A per jó pénzért (anya részének 6%-a és még úgy 300 eFt) meglesz cirka 1-1,5 év alatt.

Az ítélet lehet az, hogy

  • apa vegye meg anya részét
  • anya vegye meg apa részét
  • adják el és osszák el pénzt

ha ezek közül egyik sem megy, akkor

  • árverés lesz és az abból maradó (kevéske!!!) pénzt osztják el végül.

Szóval, értesd meg velük, hogy
végső soron csak a fenti 4 eset lehetséges.

(azonkívül persze, hogy anya eltűri apa szívózását)

Ebből az első hármat választhatják önként is!!!

Ha az első kettő nem megy, akkor:

ÉP ÉSSZEL a harmadikat teszik, pereskedés helyett.

ObudaFan # 2017.11.28. 16:10

A saját részét mindenki eladhatja, a másik félnek csak elővásárlási joga van.
Viszont kérdés, hogy résztulajdoni hányadra lesz-e vevő.

Mions # 2017.11.28. 15:59

Kedves Fórumozók!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a szüleim elváltak, édesanyám most szeretné eladni a házat, édesapám még nem, a kérdésem az, hogy eladhatja e édesanyám a saját részét egy harmadik félnek, eladhatják e egyáltalán egymás nélkül az ingatlant vagy mind a két félnek bele kell egyeznie?

Köszönöm!

Erika199607 # 2017.11.28. 14:10

Köszönöm szépen a válaszokat!

drbjozsef # 2017.11.28. 11:51

Írásban, tértis-ajánlott levélben felszólítod, hogy 8 napon belül vigye el, különben hulladékként kezeled. Ha ne viszi el, lepakolod a pincébe még 30 napra, utána meg kihajítod a kukába.

Erika199607 # 2017.11.28. 11:26

Nem lakik màr életvitelszerűen a házban, csak a cuccai vannak ott!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.28. 10:16

Ez nem volt bérlet. Tudniillik ingatlanbérleti szerződést érvényesen csak írásban lehet kötni.

Bea1 # 2017.11.28. 09:28

Vélhetően foglalóval és bérleti díjjal is tartozik, ami a bérleményben található tárgyainak kézizálogosításával fedezhető, ha jól tudom.

Gondolom, a bérletről nincs semmi papír.

drbjozsef # 2017.11.28. 08:48

Erika,

csak a cuccát hagyta ott, de életvitelszerűen nem lakik a lakásban már?

Erika199607 # 2017.11.27. 20:27

Kedves Fórumozók!
Egy olyan problémával állok szemben, hogy a tulajdonomban álló házat eladásra szántam. A vevő jelölttel szóban megegyeztünk hogy lakbér ellenében beköltözhet a házba addig még nem történik meg a kifizetés. A vevő/bérlő nem volt hajlandó 2 havi lakbért kifizetni ezért a lakást elhagyta. Időközben az adás-vétel meghiusúlt, a szerződést felbontottuk. A vevő/bérlő személyes dolgai, iratok, bútorok stb. a lakásomban vannak viszont ő többszöri felszólítás ellenére sem hajlandó azokat elvinni. Mit tudok tenni? Szeretném a házat újra eladásra bocsájtani de addig nem tudom még az elöző vevő/bérlő dolgai bent vannak.
Köszönöm válaszukat.

nonolet # 2017.11.27. 19:13

A tartozásért csak az adós felel az ő saját haszonélvezeti jog alku után még neki jutó 1/8 részével!

- -

Viszont a jelzálog mellé van-e elidegenítési tilalom is?!

Mert, ha van akkor nem lesz egyszerű eladni!!!

Akkor előbb a hitelezőt ki kell fizetni!
Vagy legalábbis megállapodni vele...

nonolet # 2017.11.27. 19:08

"Most eladásra kerülne az ingatlan, milyen arányban osztoznának a tulajdonosok a vételáron?"

ELŐSZÖR
megalkudnak anyával a haszonélvezetről való lemondás áráról.
(ingyenestől... amennyit nem szégyell kérni anya, alku kérdése)

MÁSODSZOR
A vételárból kifizetik anyát az alku szerint.

HARMADSZOR
A kifizetés után megmaradt pénzt elosztják 8 felé.

  • anya kapja a 4/8 részét (azaz a felét)
  • a fiúk mindegyike pedig 1/8 részt kap

NEGYEDSZER
Az adós a saját 1/8 részéből fizeti a végrehajtást ...

vtildiko # 2017.11.27. 18:00

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz:
Van egy ház, 5 tulajdonossal. Négy tulajdonos (testvérek) 1/8 arányban, az édesanya pedig 1/2 arányban tulajdonos, özvegyi haszonélvezeti joggal a másik felen is. Az egyik testvérnek jelzálogjogot jegyeztek be a tartozásai behajtása miatt.
Most eladásra kerülne az ingatlan, milyen arányban osztoznának a tulajdonosok a vételáron?
Mivel felmerült, hogy változtatni kellene a tulajdoni arányokon, mert esetleg a jelzálogjog terhére a teljes összeget levonnák a ház árából, nem csak az 1/8 részt. (az 1/8 rész nem fedezi a tartozást, de csak az ő nevén van)
Milyen jogszabály vonatkozik ide?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: V.Ildikó

janika16 # 2017.11.27. 15:48

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a válaszát.
3.kérdésem azért nem fejthető ki,mert tudom,hogy engem terhel a bizonyítási kényszer.Ki van ez találva...és ez a szomorú!

ObudaFan # 2017.11.27. 15:37

1./Tulajdonjog bejegyzési engedély,ügyvédi letétből az eladó engedélye nélkül kiadható-e..Több hónappal a teljesítési okirat kiadása előtt már a vevő nevén volt a lakás.

Attól függ, hogy szól a letéti szerződés. Nyilván célszerűen úgy szól, hogy a teljes vételár kifizetésekor legyen kiadható, de akkor már eladói engedély nélkül.

/Ingatlan-nyilvántartásba vételi jogcím mit takar? ez lehetővé teszi-e idő előtti telekkönyvi átirtást?

A jogcím bejegyzési engedély nélkül ehhez még nem elégséges.

3./a vevő helyett eljáró megbízott nem valós címe,illetve az ügyvéd előtt kötött szerződé visszadátumozása,a leírt pénzátadás fiktív volta felveti e a szerződés szabályszerűségéhez fűződő jogos igény sérülését,ami miatt támadható-e az.

Ha a színlelt szerződés más szerződést leplez, akkor az érvényességet ennek a másik szerződésnek az alapján kell elbírálni. Hogy jelen esetben hogyan, annak az eldöntéséhez a kérdésed nem elég konkrét.

janika16 # 2017.11.27. 15:04

Tisztelt Szakértői grémium!

Előző kérdéseimre csak a tisztelt KBS "válaszolt"

Neki:saját szavaim,szerintem érthetőek a kérdések,szeretnék tisztábban látni abban,hogy miként lehet ma, Magyarországon
kisemmizni azokat akik akár saját hibájukból de vétlenek,kiszolgáltatottak a munka nélkül nyerészkedő okosokkal szemben
Kérem azokat akik jártasak a jelzett témában válaszukkal segítsenek nekem

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.27. 14:53

Ne csapd be...

nonolet # 2017.11.27. 14:52

Alexaaa25

Ez esetben...
Értelem szerűen addig fizeted, amíg benne laksz.

A kaució pedig vissazjár, ha nem okoztál kárt.
ÉS
nincs tartozásod sem, amibe kéred a beszámítását.