Ingatlanügyek


drbjozsef # 2017.11.28. 08:48

Erika,

csak a cuccát hagyta ott, de életvitelszerűen nem lakik a lakásban már?

Erika199607 # 2017.11.27. 20:27

Kedves Fórumozók!
Egy olyan problémával állok szemben, hogy a tulajdonomban álló házat eladásra szántam. A vevő jelölttel szóban megegyeztünk hogy lakbér ellenében beköltözhet a házba addig még nem történik meg a kifizetés. A vevő/bérlő nem volt hajlandó 2 havi lakbért kifizetni ezért a lakást elhagyta. Időközben az adás-vétel meghiusúlt, a szerződést felbontottuk. A vevő/bérlő személyes dolgai, iratok, bútorok stb. a lakásomban vannak viszont ő többszöri felszólítás ellenére sem hajlandó azokat elvinni. Mit tudok tenni? Szeretném a házat újra eladásra bocsájtani de addig nem tudom még az elöző vevő/bérlő dolgai bent vannak.
Köszönöm válaszukat.

nonolet # 2017.11.27. 19:13

A tartozásért csak az adós felel az ő saját haszonélvezeti jog alku után még neki jutó 1/8 részével!

- -

Viszont a jelzálog mellé van-e elidegenítési tilalom is?!

Mert, ha van akkor nem lesz egyszerű eladni!!!

Akkor előbb a hitelezőt ki kell fizetni!
Vagy legalábbis megállapodni vele...

nonolet # 2017.11.27. 19:08

"Most eladásra kerülne az ingatlan, milyen arányban osztoznának a tulajdonosok a vételáron?"

ELŐSZÖR
megalkudnak anyával a haszonélvezetről való lemondás áráról.
(ingyenestől... amennyit nem szégyell kérni anya, alku kérdése)

MÁSODSZOR
A vételárból kifizetik anyát az alku szerint.

HARMADSZOR
A kifizetés után megmaradt pénzt elosztják 8 felé.

  • anya kapja a 4/8 részét (azaz a felét)
  • a fiúk mindegyike pedig 1/8 részt kap

NEGYEDSZER
Az adós a saját 1/8 részéből fizeti a végrehajtást ...

vtildiko # 2017.11.27. 18:00

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz:
Van egy ház, 5 tulajdonossal. Négy tulajdonos (testvérek) 1/8 arányban, az édesanya pedig 1/2 arányban tulajdonos, özvegyi haszonélvezeti joggal a másik felen is. Az egyik testvérnek jelzálogjogot jegyeztek be a tartozásai behajtása miatt.
Most eladásra kerülne az ingatlan, milyen arányban osztoznának a tulajdonosok a vételáron?
Mivel felmerült, hogy változtatni kellene a tulajdoni arányokon, mert esetleg a jelzálogjog terhére a teljes összeget levonnák a ház árából, nem csak az 1/8 részt. (az 1/8 rész nem fedezi a tartozást, de csak az ő nevén van)
Milyen jogszabály vonatkozik ide?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: V.Ildikó

janika16 # 2017.11.27. 15:48

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a válaszát.
3.kérdésem azért nem fejthető ki,mert tudom,hogy engem terhel a bizonyítási kényszer.Ki van ez találva...és ez a szomorú!

ObudaFan # 2017.11.27. 15:37

1./Tulajdonjog bejegyzési engedély,ügyvédi letétből az eladó engedélye nélkül kiadható-e..Több hónappal a teljesítési okirat kiadása előtt már a vevő nevén volt a lakás.

Attól függ, hogy szól a letéti szerződés. Nyilván célszerűen úgy szól, hogy a teljes vételár kifizetésekor legyen kiadható, de akkor már eladói engedély nélkül.

/Ingatlan-nyilvántartásba vételi jogcím mit takar? ez lehetővé teszi-e idő előtti telekkönyvi átirtást?

A jogcím bejegyzési engedély nélkül ehhez még nem elégséges.

3./a vevő helyett eljáró megbízott nem valós címe,illetve az ügyvéd előtt kötött szerződé visszadátumozása,a leírt pénzátadás fiktív volta felveti e a szerződés szabályszerűségéhez fűződő jogos igény sérülését,ami miatt támadható-e az.

Ha a színlelt szerződés más szerződést leplez, akkor az érvényességet ennek a másik szerződésnek az alapján kell elbírálni. Hogy jelen esetben hogyan, annak az eldöntéséhez a kérdésed nem elég konkrét.

janika16 # 2017.11.27. 15:04

Tisztelt Szakértői grémium!

Előző kérdéseimre csak a tisztelt KBS "válaszolt"

Neki:saját szavaim,szerintem érthetőek a kérdések,szeretnék tisztábban látni abban,hogy miként lehet ma, Magyarországon
kisemmizni azokat akik akár saját hibájukból de vétlenek,kiszolgáltatottak a munka nélkül nyerészkedő okosokkal szemben
Kérem azokat akik jártasak a jelzett témában válaszukkal segítsenek nekem

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.27. 14:53

Ne csapd be...

nonolet # 2017.11.27. 14:52

Alexaaa25

Ez esetben...
Értelem szerűen addig fizeted, amíg benne laksz.

A kaució pedig vissazjár, ha nem okoztál kárt.
ÉS
nincs tartozásod sem, amibe kéred a beszámítását.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.27. 10:20

Hát ne add oda a kulcsot a felmondási idő letelte előtt. Ha csak ez a bajod.

Alexaaa25 # 2017.11.27. 09:52

Udvozlom
Olyan kerdessel fordulok onhoz-onokhoz hogy van egy adott szerzodes ami 2016.majus 12 diken koltoztem bele,2017 jun 1 utan hatsrozstlan lett a szerzodres es azota is itt vagyok, de 2017.11.24 diken felmondta a szerzodest de az all a szerzodesben hogy a felmondasi ido az adott hobap utolso npjara szolhat csak es min 30 nap a felmondasi ido. Ez igy oke viszont nov 30 dikan mar a kulcsot adom oda a tulajnak mert dec 1 tol mar uj honapot kezdenk es azt miert fizessem ha mar a kulcsot nov 30 dikan att adom. Bent van ugye 2 havi kauciom , tartozas semmi nincs . Az a kerdesem ha a szerzodesben nincs benne hogy az utolso 30 napot kikell fizessem akkor nem vagyok koteles kifizetni ? Sem levonni a kauciobol nem ? Mivel nov 30 a kulcsot keri a tulaj. Segitsetek pleasee

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.25. 16:57

Inkább írd le szépen, a saját szavaiddal, hogy mi történt, mi a bajod, és mit szeretnél.

janika16 # 2017.11.25. 14:51

Tisztelt Szakértők!
Kérdéseim:1./Tulajdonjog bejegyzési engedély,ügyvédi letétből az eladó engedélye nélkül kiadható-e..Több hónappal a teljesítési okirat kiadása előtt már a vevő nevén volt a lakás.
2./Ingatlan-nyilvántartásba vételi jogcím mit takar? ez lehetővé teszi-e idő előtti telekkönyvi átirtást?
3./a vevő helyett eljáró megbízott nem valós címe,illetve az ügyvéd előtt kötött szerződé visszadátumozása,a leírt pénzátadás fiktív volta felveti e a szerződés szabályszerűségéhez fűződő jogos igény sérülését,ami miatt támadható-e az.

lajcsó # 2017.11.24. 22:30

Be kell menni a konzulátusra vagy a nagykövetségtre és ott elkészítik neki a meghatalmazást! A konzul illetve a nagykövet közjegyzői jogkörrel van felruházva.

nonolet # 2017.11.24. 20:17

"mivel a lányom kint, a meghatalmazott meg itt dunaújvárosi kellene miattam."

Hát ugorjon haza egy napra és intézzétek el az ügyet.
Az a legegyszerűbb megoldás
és még tán drágább sem lesz,
mint az ügyvédi díjak kint ....

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.24. 18:49

A lányod konzuli tisztviselővel hitelesítteti az aláírását, vagy a külföldi közjegyző által közokiratba foglalt meghatalmazását apostilével láttatja el. Most jobb?

(És akkor a földhivatal még mindig jó eséllyel értetlenkedni fog.)

petilacus # 2017.11.24. 18:40

Ezért írtam. A teendőkről kérnek tisztelettel választ.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.24. 18:33

Bonyolult.

petilacus # 2017.11.24. 18:26

Meghatalmazotti státuszról kérek szépen felvilágosítást esetünket nézve, mivel a lányom kint, a meghatalmazott meg itt dunaújvárosi kellene miattam.

Köszönöm!

petilacus # 2017.11.24. 18:19

Bocsánat, azt kifelejtettem, hogy dunaújvárosi vagyok.
Laci

lajcsó # 2017.11.24. 18:00

"Keressük a legegyszerűbb, legjobb megoldást"
Ajándékozási szerződés.

  1. Akkor amikor itthon lesz a lányod.
  2. Meghatalmazást ad a lányod valakinek a szerződéshez.
petilacus # 2017.11.24. 17:53

Tisztelt Mindenki!

Lakásrész visszairatás ügyben kérek segítséget.

Lakásom amiben régóta lakom, 70%-ba van a nevemen (tulajdonomban) a 30% rész leányom nevén van, amit vissza szeretnénk íratni a nemre ajándákozással. Leányom 2 éve német országba kiköltözött a családjával, életvitel szerűen ott laknak.
Keressük a legegyszerűbb, legjobb megoldást.

Köszönettel várom a megoldó választ!

Laci

Zoltanuss # 2017.11.24. 10:44

ha az egyik testvér kivásárolná a másikat? Ami problémát jelenthet:
A lakas az édesanya nevén van.
Hogyan kell eljárni abban az esetben, ha azóta a lakás piaci értéke a duplájára nőtt?

kérdezte O.. 99 . Mint n..n is írta a gyerekeknek nincs lakásuk tehát egymástól kivásárolni nem tudják. Ha komoly a dolog, akkor ráveszik a mamát, hogy adja az egyiknek a másik pedig kapja a kp., amit a kivásárlásra szánt.
Érték ? Hát amiben megegyeznek !
Érdekes feltevés ez a duplájára nőtt feltevés is olyan Mórickás. Ilyent csak az gondol, aki több pénzt szeretne kapni.
Egy házat el kell adni és az nem mindig azon az áron teljesül mint amit a Móricka képzel !!

lajcsó # 2017.11.23. 07:36

"A lakáshitelnél figyelembe lehet majd venni az összértéket vagy csak a lakásét?"
Bankja válogatja, van ahol igen, van ahol nem.