Termőföld rész vásárlása örökös társtól


lajcsó # 2015.07.08. 12:18

"Ezt nem értem." A kolléga bizonyára az alábbiakra gondolt.

"A helyi földbizottság az adás-vételi szerződést a köztudomású tények és legjobb ismeretei alapján, különösen a következő szempontok szerint értékeli:..."
"az ellenérték a föld forgalmi értékével arányban áll-e, s ha nem, az aránytalansággal a vevő elővásárlásra jogosultat tartott távol az elővásárlási jogának gyakorlásától."
(Földforgalmi törvény 24. § (2) bek. d pontja)

A földbizottság állásfoglalása ellen az önkormányzat képviselő-testületéhez lehet kifogást benyújtani, ahol vélhetően már nem az ellenérdekelt földtulajdonosok vannak többségben.

Immaculata # 2015.07.08. 12:56

:) Ez alkotmánysértő. Sérti a szerződéses szabadság jogát, valamint sérti a piaci verseny kialakulását. Ez olyan mértékű beavatkozás az állam részéről, melyet nem kompenzál.

Másrészt gátolja az Európai Unió áraihoz való felzárkózást.

groszfater@gmail.com # 2015.07.08. 14:05

ejnye-ejnye, tegnap még nagy lelkesen ezzel kérkedtél
ma meg már ugyanez alkotmánysértő ?
Immaculata
#
e-mail
2015.07.07. 12:41

Mondom nem jó a példád.
A törvény bevezetőjét is el szoktad olvasni? Ezzel kezdi:

Az Országgyűlés abból a célból, hogy

a falvak népességmegtartó képessége megújuljon, a lakosság városba áramlása mérséklődjön, és ezáltal a helyi népesség korösszetétele javuljon,
a mezőgazdálkodás és az agrárszolgáltatások feltételeinek kedvezőbbé válása a korábbinál érzékelhetőbben járuljon hozzá a falvak jövedelemtermelő képességének erősödéséhez,
a mezőgazdaságban termelt jövedelmeknek a vidékfejlesztési célok szolgálatában történő felhasználása lehetőleg a keletkezésük helyén segíthesse elő a foglalkoztatás bővülését,
az agrártársadalom a vidéki családi közösségek termelési közösségként történő megszerveződése és a helyi vállalkozások gyarapodása révén tovább erősödjön,
a mezőgazdaságban a közepes méretű agrárüzemek elterjedjenek, valamint a kis gazdaságok stabil működése és további fejlődésük biztosított legyen,
a saját és közvetlen termelési és szolgáltatási munkavégzésen alapuló agrárgazdálkodás bővüljön,
a földművesek részére az önfoglalkoztatás a korábbinál tágabb keretekben kínáljon valódi alternatívát - többek között - a helyi élelmiszer-kereskedelem lehetőségeinek bővülésével, valamint a saját munkavégzésen alapuló és azt kiegészítő tevékenységek folytatásához, mint például a falusi vendéglátás, a kedvezőbb feltételek megteremtésével,
fokozottabban előtérbe kerülhessenek a fenntartható földhasználattal való gazdálkodás feltételei, a termelés természeti feltételeinek (talaj, víz, élőhelyi közösségek) és a kultúrtáj védelmének szempontjai,
a mező- és erdőgazdasági föld forgalma és a mező- és erdőgazdasági föld, mint a jelzálogjogon alapuló hitelezés biztosítéka, a kialakuló új üzemi szervezetek működését hatékonyan elősegíthesse,
élet- és versenyképes mezőgazdasági termelés folytatására alkalmas méretű földbirtokok jöjjenek létre,
a birtokelaprózódások hátrányos következményei a mezőgazdaság tulajdoni szerkezetét ne terheljék, a földműves zavartalan mezőgazdasági termelést folytathasson,

a következő törvényt alkotja:

MajorDomus # 2015.07.08. 22:34

Imma
Ha most lennék fiatal gazdálkodó lennék. Komolyan.

Tavaly azért kértek karenyhitest mert szárazság volt, most meg azért, mert a menekültek letapostak a termést. Az eszem megáll.

A földem bérlője 3x annyi állami támogatást kap, mint amennyi bérleti díjat nekem fizet.

Egy botrány az egész föld maffia.

MajorDomus # 2015.07.08. 22:38

A földem bérlője 3x annyi állami támogatást kap,mint amennyi bérleti díjat nekem fizet.

Egy botrány az egész föld maffia.

Immaculata # 2015.07.09. 06:28

groszfater

:) Nem kérkedtem, indokoltam.

A törvény 72 szakaszból áll. Az egyik szakasz 2 bekezdésének a d) pontjára mondtam, hogy alkotmánysértő.

Immaculata # 2015.07.09. 06:33

MD
Egyetértek. Lehet, nem is a külföldiektől kell félnünk, hanem "a magyarok ... ments meg uram minket".

A pont pont pont alatt szabadon lehet a jelzőket használni.

MajorDomus # 2015.07.09. 21:40

Csak azt nem értem, én miért nem kapok kárenyhitëst ha nem úgy sikerül a gazdasági évem ahogy elterveztem?

bokros # 2015.07.10. 10:32

" A földbizottság állásfoglalása ellen az önkormányzat képviselő-testületéhez lehet kifogást benyújtani, ahol vélhetően már nem az ellenérdekelt földtulajdonosok vannak többségben."

Vannak bizonyos kétségeim, de tény, hogy az agrárkamara gyakorlatilag annyi időre fékezi meg az ügyet amennyire csak akarja és semmit nem lehet ellene tenni. Eljárásrendje szempontjából nem perképes.

Én is csak úgy jutottam be a tárgyalóterembe, hogy az agrárkamara hallgatása alapján meghozott határozat miatt pereltem a kormányhivatalt.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # 2015.07.10. 20:53

Joggal való visszaélés!