Mobilitási célú lakhatási támogatás


Eucaly # 2018.03.06. 17:25

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a bérelt lakásnak (amire a mobilitási célú lakhatási támogatást igényelni lehet) hol kell elhelyezkednie?

Számomra eddig (és Ltamas leírását olvasva is) úgy tűnt, hogy van egy lakóhely 60 km-en kívül és a bérelt lakásban tartózkodási hely a munkahelynél (vagy közelében), de most azt mondták, hogy pont csak a 60 km-es körön kívüli lakásokra vehető igénybe (mondván: "távol laksz, sokat utazol, de ezért adok plusz pénzt" - ez a jogszabály szándéka).

Köszönöm előre is!

Eucaly

MajorDomus # 2017.03.01. 20:41

Éppen itt van a gond,hogy keverik a két ügyet.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.01. 05:57

Haszonélvező esetleg a szülő? Mert akkor jogosult bérbe adni. De akkor a számlát isi ő bocsássa ki.

MajorDomus # 2017.02.28. 21:41

Az viszont már gond,ezér szóltak a cégednél.
Irjatok új szerződést,azzal hogh a kiskorú nevében törvényes képviselője jár el.

Ltamas # 2017.02.28. 15:10

(Remélem, a törvényes képviselő nem a saját nevében adta bérbe az ingatlant.)

Hát, tulaj, vagyis a lány, nem szerepel egyáltalán a bérleti szerződésen.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.28. 12:57

Ez pont így van jól. A szerződést nem köthette meg az életkora miatt cselekvőképtelen tulajdonos, de a bevétel már az övé.
(Remélem, a törvényes képviselő nem a saját nevében adta bérbe az ingatlant.)

pazs # 2017.02.28. 11:04

lány még nem cselekvőképes, azaz nem is adózik
A kettőnek semmi köze egymáshoz (jól is néznénk ki).

Ltamas # 2017.02.28. 09:42

Szóval akkor ismét a munkáltató az aki túlproblémázza a dolgot...

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.28. 09:19

Nem, minden hónapban mutatni kell a számlát is.

Ltamas # 2017.02.28. 09:19

Na igen, de abból nem lehet gond, hogy a lány még nem cselekvőképes, azaz nem is adózik? Vagy csak kedvezményes adózás van így a lakásra?
Sajnos egyáltalán nem ismerem a jogalkotás ezen részét, bocs ha fatális hülyeséget kérdezek.

Rexor # 2017.02.28. 09:15

Mivel ebben az esetben a számviteli bizonylat maga a szerződés én ebben nem látok nagy problémát.

Ltamas # 2017.02.28. 08:30

Sziasztok!

Kisebb nagyobb segítségre lenne szükségem, még nem tudom pontosan mekkora is a problémám.
Adott egy helyzet, hogy állandó lakhelyemtől cirka 300km-re vállaltam munkát ugyanazon cégnél mint aminél eddig is dolgoztam, új irodanyitással. Albérletet kellett találnom, méghozzá törvényes adózó főbérlővel a lakhatási támogatás miatt amire amúgy teljes mértékben jogosult vagyok, ezzel nincs probléma.
Nagyjából úgy a 30. főbérlő (legyen mostantól Béla) valóban azt mondta, hogy ő becsületesen adózik, még meg is győzött, hogy a NAV nál dolgozik. Megírtuk a szerződést, kiállítottunk egy számviteli bizonylatot a támogatáshoz ( nem is számlára van szükség igazából), minden ment mint a karikacsapás, a munkahelyen elfogadták az igénylést.
Nos, a csavar a dologban, hogy a lakás nem az ő nevén van, hanem a 13 éves lányáén, a bérleti szerződésen viszont a Béla neve és adatai szerepelnek, a számviteli bizonylatra azonban már a lánya neve és adószáma került.
Most szóltak a könyveléstől, hogy ez így bizony nem jó, szerintük a Béla nevének kéne szerepelnie mindenhol, úgy tudom csak megkapni a támogatást.

Nagyon szívesen fogadok bármilyen tanácsot ez ügyben mielőtt beszélnék a főbérlővel, kicsit úgy érzem, hogy fölényben van velem szemben ez ügyben.

Köszönöm előre is a válaszokat.

LT