Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Egyjogász # 2010.01.15. 07:45
Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.15. 07:34

Dezső! Lehet, hogy felzaklat ez a téma, de ha van véleményem, hát elmondom.

Egyébként a legkevesebb, hogy a bank bekéri a költségvetést. Nyilván volt költségvetés egy 3,8m Ft-os munkáról. DE! a megbízást mi alapon adta a közös képviselő, ha erre nem volt felhatalmazva.
A bank megbízás és közgyűlési határozat nélkül hogyan fizethetett ki ekkora összeget.

Nem tudom mit kell ilyenkor tenni, de nagyon kiváncsi vagyok én is.

Ha a társasházat a közös képviselő képviseli, akkor gondolom sem egyénileg, sem testületileg nem lehet fellépni ellene.

Mi van ha nem fogadják el a beszámolóját?

MajorDomus # 2010.01.14. 22:26

Az tényleg fontos kérdés.
Várd meg az elszámoló- közgyűlést,ennek méjus 31-ig meg kell történnie.
Akkor -kérj magyarázatot erre a kiadásra. -ha Ltp-ből ment akkor a bank -még a költségvetést is kéri,nemhogy a kgy jegyzőkönyvet.

MajorDomus # 2010.01.14. 20:47

Csak javasolnám a jegyzőkönyvet elolvasni.
Valami -információ hiányzik itt.

MajorDomus # 2010.01.14. 20:43

Bocsi, nem én javasoltam a ,,lecserélését,, hanem Imma !
Én aztán igazán tudom milyen hálás munka ez.

A közös-képviselő élet és balesetveszély esetén értékhatár nélkűl köteles intézkedni.
Egyéb- esetekben az Szmsz határozza meg a kifizetési jogkörét.
Egyébiránt magam is ugy vélem a társasházkezelő nem a ház kutyája és szolgája- mint sokan hiszik, hanem a ház- felelős gazdasági és müszaki vezetője, jogi ügyintézője. Erre jó bizonyiték a nevem. ,,Majordomus,,( Háznagy)

ragyasdezso # 2010.01.14. 19:50

Immaculata

A k.k. nem bábú, hanem döntésképes egyén, ezért az SZMSZ-től függően 100-200 ezer Ft. között dönthet saját hatáskörben is. Azt nem hiszem, hogy kgyh. nélkül döntött volna ekkora összegről. Valamit nem jól tudhat Ida7. A panelprogram és az LTP felhasználás az 2 különböző dolog. A panelprogram leszavazása egyébként sem kgy.-en szokott történni, hanem írásbeli szavazáson. Szóval valami nem kerek!

MD: nem kell mindig zsigerből lemondatni a k.k.-őt!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.14. 19:39

rendkívüli, azonnali 20-50e Ft-os javításról sem dönthet egymaga?

MajorDomus # 2010.01.14. 19:34

Ida !
(Végre egy normális és rövid nick név)
Nem közös képviselőtők -van hanem közös királyotok.
Imma tanácsa jó, abban vitatkoznék hogy a képviselő milyen összegről-stb.
Ilyen tételt nem fizethet ki kgy felhatalmazás nélkül. Kérjétek el a Határozatok Könyvét amit köteles kiadni,sőt a kgy.jegyzőkönyvét is másolatban ha kifizeted a másolás költségeit.
Sok lehetőségetek van,kérdés mennyire akartok belemerülni,vagy csatlakoztok a birkanyájhoz akik szótlanul tűrnek mig nyirják- őket.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.14. 19:09

Kérjétek azt a határozatot amiben döntöttetek, hogy a közös képviselő milyen és mekkora értékű kiadásban dönthet egymaga.
Ha tényleg van ilyen, akkor azonnal hozzatok új határozatot ez ügyben.
A közös képviselőt cseréljétek le.

Igazad van, rosszul dolgozik a közös képviselő, mindenben nektek kellene döntenetek.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.13. 07:12

és még hozzáteszem, az ember válogassa meg a barátait.

MajorDomus # 2010.01.12. 21:54

Jogos Im..ma(is). Üzletben nincs barátság.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.12. 07:31

Szerintem itt nincs barátság. Főleg tanfolyami kollégákról beszéltél. Ha most nem viszi el a balhét, akkor máshol, máskor is gátlástalanul meg fogja tenni.

Meg kell tanulni tisztességesen élni.

Mazsola, ha elkened a tettét, akkor olyan mintha elfogadnád. Ha feltárod és közgyűlés elé viszed, akkor jobban fognak benned a lakók bízni, mert azt mondják, lám-lám, milyen tisztességes, korrekt képviselőt fogtunk ki.

MajorDomus # 2010.01.11. 22:03

Sajnos Dezsőnek van igaza.
Két megoldás van rossz-és-kevésbé rossz megoldás.
Nem kell- áztatni a kollegát,ha a- pénzt befizeti mint házipénztár visszavezetése a bankszámlára. A házat kár nem érheti mint képviselő ezért-Te vagy a felelős.

ragyasdezso # 2010.01.11. 20:56

Mazsola66

Ez nem akarom vagy nem akarom kérdése! Köteles vagy az eltérést feltárni, és a közgyűlés elé vinni. Az majd eldönti, hogy mi legyen!

MajorDomus # 2010.01.11. 20:29

Ez nem is -vitás,de nem ez-volt-a -kérdés.
Általában ez ugy történik-hogy megválasztanak októberben megkapom a ház iratait,sajnos-visszamenőleg-le kell -könyvelnem január 1-ig. Ekkor mondjuk novemberben,látom mi a helyzet, uj közgyűlést hivok össze ahol javaslatot teszek a szűkséges változásokra. Ha gond van a kollega munkájával itt adom elő, nehogy később rajtam verjék le az ő hűlyeségét is. Ha pénzügyi hiány van itt döntenek hogy mi legyen,mit lépjünk.

ragyasdezso # 2010.01.11. 09:41

MD

Csak ahhoz hogy az FMH-t kiadd kell közgyűlési határozat:
28. § (1) A közgyűlés kizárólagos hatáskörében határoz:

  1. a közös képviselő (az intézőbizottság elnöke, tagja), illetőleg a számvizsgáló bizottság elnöke, tagja (az ellenőrzési feladatot ellátó tulajdonostárs) ellen kártérítési per indításáról, illetőleg büntetőfeljelentés megtételéről;
Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.11. 08:17

:( Tudom, hogy hülyeségeket kérdezek, de amiről itt beszéltek annyira bonyolult számomra.

MajorDomus # 2010.01.10. 19:23

Ha bizonyitható, márpedig a bizonylatok alapján ez nem kérdés, akkor vannak erre törvényes módszerek.
Fizetési Meghagyás és társai....

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.10. 19:16

és ha nem fizeti be?

MajorDomus # 2010.01.10. 19:05

Világos igy egyszerübb a helyzet.
Ha eljutsz aug 31-ig vagy ameddig a kollega lezárta a főkönyvet, lesz egy egyenleged, bankszámlán és házipénztárban.
A különbséget köteles kifizetni,én ilyen esetben mindig azt kérem hogy csekken a saját nevén- fizesse be a számlára az a tiszta beszéd.
Onnantól kezdve már az év -végéig nem lesz gondod mert egyezik a könyvelés.

MajorDomus # 2010.01.10. 18:32

Nem !
Az egész évről Neked kell elszámolnod mert te vagy hivatalban.
A-leirásodból arra következtetek,hogy kézzel könyvelsz, 507-es naplófőkönyvet. Igy nehéz átlátni a kollega 8 hónapi munkáját. Én számitógéppel (program) könyvelek,ennek megvan az a hátránya ha átveszek egy házat visszamenőleg le kell könyvelnem az egész évet mert az ART előirásai szerint a könyvelés- módján évközben nem lehet változtatni.
Az az előnye is megvan viszont hogy utólag nem kerűlök ilyen helyzetbe. Egyet tehetsz hogy számszakilag legalább 2009 egyezzen,
Az egész évet ujra kell könyvelned. Gondolj arra hogy az egyszerüsitett beszámoló és eredménylevezetés -sem fog stimmelni amit szintén Neked kell elkésziteni. Ha hiány van, azért -a kollega -felel,de köteles vagy a közgyűlésen ismertetni,érdeked is nehogy te felelj érte.
Ha 50 albetétnél nagyobb, akkor ugyis könyvvizsgálat következik, ráadásul nem látod az év -egészét.

MajorDomus # 2010.01.10. 18:32

Nem !
Az egész évről Neked kell elszámolnod mert te vagy hivatalban.
A-leirásodból arra következtetek,hogy kézzel könyvelsz, 507-es naplófőkönyvet. Igy nehéz átlátni a kollega 8 hónapi munkáját. Én számitógéppel (program) könyvelek,ennek megvan az a hátránya ha átveszek egy házat visszamenőleg le kell könyvelnem az egész évet mert az ART előirásai szerint a könyvelés- módján évközben nem lehet változtatni.
Az az előnye is megvan viszont hogy utólag nem kerűlök ilyen helyzetbe. Egyet tehetsz hogy számszakilag legalább 2009 egyezzen,
Az egész évet ujra kell könyvelned. Gondolj arra hogy az egyszerüsitett beszámoló és eredménylevezetés -sem fog stimmelni amit szintén Neked kell elkésziteni. Ha hiány van, azért -a kollega -felel,de köteles vagy a közgyűlésen ismertetni,érdeked is nehogy te felelj érte.
Ha 50 albetétnél nagyobb, akkor ugyis könyvvizsgálat következik, ráadásul nem látod az év -egészét.

MajorDomus # 2010.01.10. 14:09

Mazsola !
Részben egyetértűnk de csak részben gondolok itt az áremelésekkel -kapcsolatosan. Egyesek a holdon élnek ?
Más. Az irásbeli szavazásra vannak előirások az szmsz-ben is szabályozni kell. Komolytalan az a képviselő aki a szavazást ugy értékeli ahogy neki tetszik. A -szavazást kiértékelni a tul. Hányad alapján kell az Szb felügyelete alatt.
A tulajdonosnak törvényadta joga hogy betekintsen az iratokba de nem mindenbe ! Amelyek ,,az elszámolás alapjául szolgálnak,, .Ez nem mindegy !

kornyika # 2010.01.08. 22:46

Kedves Segítőtársak,
úgy tűnik az érveitek hatott, KÖSZÖNÖM!
Engedélyt kaptam, hogy tetőszigetelő szakembert hívjak egy szemlére, ha ingyen van. Erre a szemlére össze kell szervezni még az alvállakozót, aki a tetőszigetelést eredetileg végezte, valamint Mekk Eleket (az eddigi munkákat végző "szakember") is. Remélem innentől jobbra fordulnak a dolgok.. De legalább lesz egy reményekkel teli, nyugodt hétvégém:)

MajorDomus # 2010.01.08. 20:53

Astor !
Egy 150 lakásos társasházban kötelezően müködik Számvizsgáló Bizottság. Fordulj hozzájuk-a kárdéseiddel . Ők ellenőrzik a kőzös képviselő munkáját. Október 1 -től külső szakértővel kell az elszám olást és a költségvetést ellenőriztetni/véleményeztetni.
Az elszáMoló közgyülést május 31-ig meg ,kell tartani ez alól kibuvó nincs ! Mint tulajdonosnak jogod van betekinteni ,, az elszámolás alapjául szolgáló ,, dokumentumokba. Szavazásnál a hallgatás beleegyezés, de ha az 50 % szavazott, s a tőbbsége igennel, akkor az tiszta ügy. Január 1 óta a társasházak az ügyészség felügyelete alá-tartoznak ott rekamálhatsz.