Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


nonolet # 2017.11.07. 19:52

Vazze!

Olvasd már legalább, amit te magad idézel...

"A közös képviselő tehát választott tisztségviselő
és miután választással kapja megbízását,
így e tisztség elnyeréséhez
szakmai (társasházkezelői)
képesítési elvárást támasztani nem !!!! lehet."

Akkor miért nincs igazam?!!!

- -

HA elolvasod amit beidéztél...
Akkor beláthatod, hogy tévedtél.

Szóval: olvasd már el vazze!!!! figyelmesen persze.

Szomorú örökös # 2017.11.08. 05:46

nonolet

http://www.kkvhaz.hu/…elo-feladata

A közös képviselői minőség üzletszerű ellátása esetén tevékenysége hivatalos, OKJ-s szakvizsgához kötött.

Sőt, még regisztrálnia is kell magát az önkormányzatnál, ahogy én is írtam...

Szomorú örökös # 2017.11.08. 05:50

F.Laca

Irigykedsz? Nem mindegy az neked, hogy én mire költöm a pénzem?

Rád cseppet sem irigykedem! Messze áll tőlem az a stílus, amit te itt képviselsz a fórumon! :-D

nonolet # 2017.11.08. 06:55

Szomorú örökös

Még mindig nem figyelsz eléggé...

1.
HA!!! a közösképviselő végzi a társasház kezelést IS!!!
De ez eddig sem volt vitás.
A cikk pedig csak erről az esetről szól.

2.
HA CSAK közösképviselő DE NEM végez társasház kezelést is akkor meg nem kell.

Lásd: Majordomus idézetét,
ami erre az esetre IS kitér
sőt az összes többi esetre is !

Tanulmányozd hát figyelmesen...

Szomorú örökös # 2017.11.08. 07:21

nonolet

HA!!! a közösképviselő végzi a társasház kezelést IS!!!
HA CSAK közösképviselő DE NEM végez társasház kezelést is akkor meg nem kell.

Elolvastad a cikket? Szerintem ott még csak meg sem említi a társasházkezelést, szimplán az üzletszerű közös képviselőségről szól, amihez kötelező az OKJ-s végzettség. És ha üzletszerűen végzed, akkor kutya kötelességed regisztrálni magad az önkormányzatnál. Mellesleg tudsz nekem olyan konkrét példát hozni, hogy a házban a külsős közös képviselő nem társasházkezelő is egyben, hanem azt valaki más végzi? Kétlem, hogy lenne, mert általában egy személyben választják meg a két tevékenységre az illető személyt vagy céget. :-)

Miért is ennyire elfogadhatatlan az a vélemény tőlem, amit tegnap egy profi házkezelő cégtől tudtam meg? Ők MajorDomus mellett már a második szakvélemény, de te mégis a törvényre hivatkozva mantrázod itt a magadét. :-)

drbjozsef # 2017.11.08. 07:49

Elképesztő, hogy hetek óta nem értitek meg.

Közös képviselői tisztségre a Társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény (továbbiakban: Thtv.) 28.§ d) pont szerint (figyelemmel a 49.§ (1) bekezdésére, ld. kizáró feltételek) megválasztható a társasházban lakó magánszemély tulajdonos (természetes személy), vagy jogi
személy tulajdonos (Bt., kft., rt., stb.), tulajdonostárs, vagy más a társasházon kívüli magánszemély (természetes személy), illetve egyéni vagy társas vállalkozás (jogi személy) is.

A közös képviselő tehát választott tisztségviselő és miután választással kapja megbízását, így e tisztség elnyeréséhez szakmai (társasházkezelői)
képesítési elvárást támasztani nem lehet.

Tökmindegy hogy magánszemély, vagy cég, társtulajdonos, ott lakó, vagy külsős : CSAK A KÖZÖS KÉPVISELETHEZ senkinek semmilyen végzettség nem kell, ha nem végez társasház kezelői tevékenységet.

nonolet # 2017.11.08. 10:44

A logika és az értőolvasás nem az erősségük... ez van.

Szomorú örökös # 2017.11.08. 12:12

drbjozsef

Tökmindegy hogy magánszemély, vagy cég, társtulajdonos, ott lakó, vagy külsős : CSAK A KÖZÖS KÉPVISELETHEZ senkinek semmilyen végzettség nem kell, ha nem végez társasház kezelői tevékenységet.

Akkor neked is felteszem a kérdést: láttál már olyan közös képviselőt, aki nem végez társasházkezelői tevékenységet? Mert bevallom, én még ilyennel nem találkoztam, ugyanis a társasházaknak érdeke, hogy ne kétfelé fizessenek érte. Ezért egyedül az ott lakó tulajdonos az, akinek ha társasházkezelői feladata is van, akkor nem kötelező a képzettség, a külsősnek mind a képzettség, mind az önkormányzati regisztráció ezen esetben kötelező.

Sőt tovább megyek, ugyebár a jogszabály az "üzletszerű" tevékenységre írja elő. Nos, szerinte úgy hívják, hogy "közös képviselő" és nem pedig "hülye", hogy ingyé csinálja. Mellesleg a külső közös képviselők többnyire nem is egyetlen házzal foglalkoznak így, ezért is nevezi a törvény ezt üzletszerű tevékenységnek.

nonolet # 2017.11.08. 12:19

Ezek csak a te szűk látókörű saját gondolataid...

A törvény viszont bővebb látókörű nálad.
Ennyike!

Szomorú örökös # 2017.11.08. 12:22

nonolet

A törvény viszont bővebb látókörű nálad.

A törvény olyan dolgokat ír, amelyek a gyakorlatban nem is léteznek, tehát felesleges reszelni tovább a fingot ezzel kapcsolatban. :-D

Szomorú örökös # 2017.11.08. 12:31

Társasházkezelő (E-001162/2015/A046) OKJ 52 814 01

Ön ezzel a végzettséggel társasházkezelői és közös képviselői feladatokat láthat el (FEOR 5243), aki megbízási szerződés alapján elszámolást, költségvetést, döntés-előkészítő javaslatokat, pályázatokat készít, szerződéseket köt, jogi eljárásokban vesz részt.

nonolet # 2017.11.08. 12:38

Nem tudhatod mi létezik a gyakorlatban!!!

Az, hogy te láttál pár dolgot és nem tudsz elképzelni mást az te bajod.

Mert az a világon semmit nem jelent.
Max szűk látókört és szegényes fantáziát.

- -

A törvénybe nyilván azért került bele, mert van rá példa!

Miért is kéne pl. egy kistársasházba
vállalkozó közösképviselő+társasházkezelő?!

Amikor annak pár lakásnak az ügyeit
egy értelmesebb tulajdonos is simán kezeli.

Megválasztják őt közösnek.
Megbízzák a társasház kezeléssel is.
Kap mindkettőért tiszteletdíjat is.

De, nem írják elő neki a társasház kezelői képzettséget. Mert nem kötelező előírni.
Hisz nem vállalkozó!!!

Nem kell regisztrálnia sem, mert nem vállalkozó.

Mi ezzel a gondod?
Miből gondolod, hogy nincs sok-sok ilyen?

Egész biztosan sok-sok kis társasház működik így.
Csak a te nem bírod ezt elképzelni... valami okból.

nonolet # 2017.11.08. 12:43

„Ön ezzel a végzettséggel társasházkezelői és közös képviselői feladatokat láthat el (FEOR 5243), aki megbízási szerződés alapján elszámolást, költségvetést, döntés-előkészítő javaslatokat, pályázatokat készít, szerződéseket köt, jogi eljárásokban vesz részt.”

ÉS??!!!
Ne légy már ennyire sötét...

Elláthatja vele, nabumm.

De nem kötelező neki megszerezni a közös képviselőséghez!!!!

Sőt adott (kivétel esete) esetben a társasházkezeléhez sem.

- -

Te tényleg az ilyen reklám szövegekre alapozol a törvény helyet?! Azért ez méretes butaság a részedről...

Ott a törvény szöveg!!!!
Annak higgyj, vazze!
A többi tévút...

Szomorú örökös # 2017.11.08. 12:57

nonolet

A törvénybe nyilván azért került bele, mert van rá példa!

Én arra kértelek, hogy hozz rá példát, de ezt nem tudtad megtenni. Az nem helyes válasz, hogy "biztosan van ilyen" :-D

Miért is kéne pl. egy kistársasházba vállalkozó közösképviselő+társasházkezelő?! Amikor annak pár lakásnak az ügyeit egy értelmesebb tulajdonos is simán kezeli.

6 lakás alatt meg is teheti, afelett már nem teheti meg, ha külsős. Én ezt írtam, úgyhogy ne tereld más irányba a témát.

Nem kell regisztrálnia sem, mert nem vállalkozó.

Viszont abban a pillanatban az lesz - a tiltó listán - mihelyst eltiltják a tevékenységtől. :-)

Szomorú örökös # 2017.11.08. 13:05

nonolet

3. Szakképesítés, kötelező regisztráció
A Nemzetgazdasági Minisztérium 23/2013. rendelete világosan leírja azt, hogy az üzletszerű társasházkezelő tevékenységhez milyen feltételek szükségesek. Profi közös képviselőt, – képviseletet kereső lakóközösségként az a minimum, hogy ellenőrizzük, vajon a lehetséges jelöltek eleget tesznek-e a kötelező jogszabályi elvárásoknak.

Győződjünk meg róla, hogy a céges közös képviselet megfelelő alkalmazottja, vagy egyéni vállalkozóknál, maga a közös képviselő, rendelkezik-e a törvényben előírt OKJ-s társasházkezelő szakképesítéssel.

A másik alapvető jogszabályi előírás, hogy a társasházkezeléssel foglalkozó vállalkozásoknak, illetve vállalkozóknak regisztráltatni kell magukat a Kormányhivataloknál. Azt, hogy valaki szerepel-e a nyilvántartásban (vagy esetleg tilalom alatt álló szolgáltatóként van feltüntetve), mi is ellenőrizhetjük némi internetes keresgélést követően.

https://www.hazforum.hu/…-figyeljunk/

És itt az említett törvény is:

https://net.jogtar.hu/…/getdoc2.cgi?…

És ne feledd, abban a pillanatban, hogy pénzt kap érte az illető, akkor máris "üzletszerű" tevékenységnek minősül függetlenül attól, hogy a házban tulajdonos vagy nem az. Ezt egyetlen módon lehet kikerülni: feketegazdaságot erősítve zsebbe kapja az illető ezt a pénzt, de ez megint fű alatti megegyezés kérdése, amit bármikor egy új tulajdonos felrúghat.

Egyébként meg az ismerősöm tegnap azt mondta szóban, hogy gyakorlatilag ez csak kétféle megnevezés, de a tevékenység ugyanaz, hiszen mindkettő a THT szerint kell, hogy ellássa a tevékenységét, azaz mindkét tevékenység ugyanazon jogköröket takarja, csak a megnevezés külön szerepel. Jóformán közös képviselőről csakis akkor beszélünk, ha egy ember egyetlen házban képviseli a lakóközösséget. Abban a pillanatban ha több társasházban végzi ugyanezt, már társasház- vagy ingatlan-kezelőnek hívják.

nonolet # 2017.11.08. 13:12

"abban a pillanatban, hogy pénzt kap érte az illető, akkor máris "üzletszerű" tevékenységnek "

Hát nem!!!
Ez is egy a hülyeségeid közül...

Nézz utána az "üzletszerű" fogalmának.

Mert NEEEEEM azonos a pénzt kap érte dologgal.

Csak a tudatlan egyszerű elmék szerint azonos.

- -

De lezártam a vitát veled.

Nem gondolkozol... nem olvasol értőn.
Kár beléd az információ!
Hisz jól láthatón sötét és szűk látókörű vagy.

Nacsá!

nonolet # 2017.11.08. 13:16

Nicsak...okoska...

6. Üzletszerűen végzett társasház-kezelői,
illetve
üzletszerűen végzett ingatlankezelő tevékenység:

társasház-kezelői, illetve ingatlankezelői szolgáltatás,

mely a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló törvényben meghatározottak szerint

  • önálló, üzletszerűen
  • nyereség elérése érdekében
  • rendszeresen,
  • gazdasági kockázatvállalás mellett

végzett gazdasági!!!! tevékenység.

- -

Az, hogy pénzt kap érte ezt messze NEM elégíti ki!!!!

drbjozsef # 2017.11.08. 13:34

láttál már olyan közös képviselőt, aki nem végez társasházkezelői tevékenységet? Mert bevallom, én még ilyennel nem találkoztam

Hűbazmeg, én itt feladom, ilyen érvre én nem tudok tromfolni, talán ha azt mondom, hogy az én faszom meg hosszabb? Vagy ne is tudom.

Szomorú örökös # 2017.11.08. 13:39

nonolet

Ez is egy a hülyeségeid közül...

Ebben a kérdésben úgysem foglak tudni utolérni téged! :-D

Nézz utána az "üzletszerű" fogalmának. Mert NEEEEEM azonos a pénzt kap érte dologgal.

Jah, biztosan nem saját céljára használja a pénzt, hanem jótékony célra adományozza a bevételt, mi? Na ne röhögtess már!

önálló, üzletszerűen
nyereség elérése érdekében
rendszeresen,
gazdasági kockázatvállalás mellett

Nézzük csak! Ha te a saját házadban vagy közös képviselő, pénzt kapsz érte, tehát üzletszerűen, nyereség (plusz kereset) érdekében végzed, ráadásul ha nem jól csinálod, akkor mehetsz a rendőrségre, majd a fakorlát mögé magyarázkodni. Szerinted nem felel meg ezen tevékenység a kitételeknek? Szerintem simán!

nonolet # 2017.11.08. 13:51

"Ha te a saját házadban vagy közös képviselő, pénzt kapsz érte, tehát üzletszerűen, "

Lószart... ennyitől még nem lesz üzletszerű.
Akkor sem, ha havonta kapom a tiszteletdíjat, sok-sok évig.

Ne találgass a kevéske agyaddal, hanem
NÉÉÉZZ!!! után mi az üzletszerű fogalma.

Szomorú örökös # 2017.11.08. 14:30

nonolet

Ne találgass a kevéske agyaddal

Aki folyamatosan ilyen bunkó hozzászólásra képes, annak eme nemes emberi szerv egyáltalán nincs. ;-)

nonolet # 2017.11.08. 14:38

Neked meg hiába van ...
Láthatóan képtelen vagy jól használni.

Nem vagy tisztában fogalmakkal.
De nem nézel utánuk, hanem kitalálsz valamit rájuk.

Nem olvasol értőn.
Nem használod a logikát.

A saját szűkös élet tapasztalatodból indulsz ki.

Stb. stb.

Szóval,

Komoly gáz vagy, ahhoz képest amekkora orcád van...

Ezek az okoskodó buták tipikus ismertető jelei, tudtad?

Szomorú örökös # 2017.11.08. 17:36

nonolet

Neked meg hiába van ...
Láthatóan képtelen vagy jól használni.
Komoly gáz vagy, ahhoz képest amekkora orcád van...
Ezek az okoskodó buták tipikus ismertető jelei, tudtad?

OFF - Viszont jól látszik, hogy attól, mert jogi kérdésekkel foglalkozol, láthatóan az "Internet illemtan" c. könyv valahogy még nem került a kezedbe. Nézd, akármit is válaszol itt egy fórumozó neked, az még téged nem jogosít fel alapból, hogy olyan alpári bunkó paraszt legyél, mint amilyen megnyilvánulásokat itt rendre elkövetsz másokkal szemben. És nem az a legnagyobb gáz, hogy ilyen vagy, de még akkor sem kérsz elnézést, amikor egyszer csak kiderül, hogy nem is volt igazad. Láthatóan pl. a másik topikban lapítasz, miután kiderül, hogy mekkora baromságokat írtál be és lovagoltál rajtuk. ;-) - OFF vége

Ja, és hogy témába vágó mondanivaló is legyen, ma egy harmadik vállalkozó közös képviselővel is beszéltem erről - én nem a jogi paragrafusokra hivatkozom, hanem azoknak a véleményét kérem, akik érintettek - és ő is azt mondta, hogy ha külsős vállalkozó vagy cég vállalja el a közös képviseletet, akkor szükséges hozzá az OKJ-s végzettség és az önkormányzati regisztráció. Egyedül akkor nem kell külsős közös képviselőnek ilyen végzettség, ha 6 lakás alatti társasházban vállalja el, azonban rá is ugyanúgy a Társasházi Törvény vonatkozik, azaz aszerint kell kezelnie a házat.

MajorDomus # 2017.11.08. 18:47

MI A KÜLÖNBSÉG A KÖZÖS KÉPVISELET, ÉS A TÁRSASHÁZKEZELÉS
KÖZÖTT?
A közös képviselet, és társasházkezelés kapcsán keverednek a fogalmak és az ahhoz
kapcsolódó tevékenységi szabályok.
A közös képviselı választott tisztségviselı, amennyiben a társasházban tulajdonostárs,(!!!)
a tisztség elnyeréséhez szakmai; vagyis társasházkezelıi képesítési elvárást támasztani
nem lehet.
A közös képviselı feladatai/kötelezettségei:
A közgyőlés határozatait köteles elıkészíteni és végrehajtani
Minden szükséges intézkedést megtenni az épület fenntartásának biztosítása
érdekében,
Közli és beszedi a tulajdonostársakat terhelı közös költséget
Perben képviseli a társasházat
A társasházkezelıi tevékenység speciális szakterület; komplexebb feladatösszességet
jelent, mint a közös képviselıi tevékenység.
A társasházkezelıi tevékenység ellátásához szükséges a társasház fenntartásával,
mőködésével összefüggı gazdasági, mőszaki, jogi követelmények ismerete.
Társasházkezelı feladatai/kötelezettségei:
a társasház, épület fenntartását végzi
szervezi az üzemeltetési és karbantartási feladatokat
Közgyőlést összehívja, és biztosítja a lebonyolítást
Közgyőlés határozatainak végrehajtásáról gondoskodik
Éves beszámolót készít a társasház gazdasági helyzetérıl
javaslatokat dolgoz ki a társasház gazdálkodása, a közös tulajdonú épületrészek
hasznosítása kérdéseiben
irányítja és ellenırzi a tervezett felújításokat
intézkedik a közös költség hátralékok behajtása kapcsán

,,amennyiben a társasházban tulajdonostárs,,! !!!

MajorDomus # 2017.11.08. 18:49

Közös képviselő vagy társasházkezelő? Mi a különbség a kettő között?
Mind a közös képviselő, mind a társasházkezelő "kezeli" a társasházat, intézi a társasházzal kapcsolatos ügyeket. Nagyon sokan keverik a két fogalmat, de megpróbáljuk mégis összehasonlítani ezeket.
A legfontosabb vonatkozó információk, a Társasházi törvény alapján (Tt.):

Láthatjuk, hogy a társasházkezelőnek rendelkeznie kell szakképesítéssel (üzletszerűen végzett tevékenység esetén), továbbá be kell jelentkeznie az ingatlanvállalkozás-felügyeleti hatóságnál (Kormányhivatalnál).

Ki lehet közös képviselő/társasházkezelő? Bárki (akit a közgyűlés megválaszt). De ha nem tulajdonos a társasházban, akkor csak szakképesítéssel rendelkező szakember lehet.!!!!!
Ha tulajdonos, akkor pedig nem kötelezhető a szakképesítés megszerzésére (avagy anélkül is megválasztható). Az egy másik kérdés persze, hogy hosszú távon jó-e, ha szakképesítés nélküli tulajdonos a közös képviselő.
A törvény felsorolja azt is, hogy ki NEM lehet társasházkezelő vagy közös képviselő (a kizáró okok ugyanazok mindkettőnél).