Jogszabályváltozások 2008. január 1 - től


Kyjan # 2008.01.13. 20:27

A Foxit Reader teljességgel ingyenes, egészen pontosan, Freeware licensz alatt fut.
Sajnos, a másolás alatt félreértés volt közöttünk, én úgy értettem, hogy másik gépre nem tudod másolni. Megnéztem, a Foxit tudna szöveget kimásolni az állományból, csak sajnos a PDF létrehozása során ez a lehetőség letiltásra került.
Tehát, összefoglalva: a magyarkozlony.hu oldalról letölthető PDF se nem nyomtatható, és abból szöveg kimásolására sincs lehetőség. :-( Ez így már tényleg nem akkora buli, viszont az ember fia és lánya legalább képben van a változásokkal.
Sajnálom, ha valakiben hiú reményt ébresztettem.
Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.13. 14:46

Pillanat: én másoláson azt értem, hogy egy tetszőleges részét a szövegnek, nem pedig a lemezre mentést... Te is így értetted?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.13. 14:44

Köszönöm a köz nevében.:)
Mennyire ingyenes ez a Foxit Reader?

Kyjan # 2008.01.13. 13:55

Nos, akkor először egy korrigálás: természetesen olvasni próbáltam, másolni nem. :)
A tapasztalat: A másolás működik, minden további nélkül sikerült. A nyomtatást pedig valóban letiltották a PDF fájl létrehozása során, így ezzel nem lehet mit kezdeni.
Remélem, segítettem.

Üdv.

Kyjan # 2008.01.13. 13:50

Kedves Kovács Béla Sándor!

A Közlönykiadó által feltett közlönypéldányokat sem olvasni, sem másoli nem próbáltam, így ebben a kérdésben nem tudok állást foglalni. De találkoztam már olyan problémával, hogy az a PDF fájl, ami számomra tökéletesen olvasható és nyomtató volt a Foxit Reader nevű PDF megjelenítőt használva, az Adobe Acrobat Reader alatt jelszóvédettnek mutatta magát.
A kérdésre visszatérve: rögvest ellenőrzöm a másolhatóság és nyomtathatóság kérdését, és leírom a tapasztalataimat.

Üdv.

monalisa1 # 2008.01.12. 17:39

Még mit nem..., vegyék- rendeljék meg az emberek a számukra szükséges Közlönyt, nem pedig "lelopni" a jogszabályokat, rendeleteket. Akkor miből élne meg a Közlöny Kiadó?!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.12. 12:55

A www.magyarkozlony.hu pitáner módon olyan pdf formátumot használ, amely nem másolható, de még csak nem is nyomtatható.
A www.magyarorszag.hu pedig nem frissíti naponta a jogszabályokat - aki mást mond, az téved vagy hazudik. Bár az utóbbihoz nem értem, mi érdeke fűződne.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.01.12. 06:41

úgy értette sztem, hogy a nyomtatott a hiteles, ha esetleg eltérés lenne a interneten fellelhető és a között.

bojtar_bojtar_bojtar # 2008.01.11. 23:05

A Magyar Közlöny még mindig a hivatalos kiadója a jogszabályoknak, így az ott (abban) olvasott az "igazi". Miközben van időbeli hatály, így a változásokat onnan össze kell szerkeszteni...

A magyarorszag.hu oldal, mint az ún. kormányzati portál a jogszabálykeresőjében mindig az aznapi hatályos szöveget tünteti fel. A sárga kezecskék a változásokról nem véletlenek, ha valaki végigböngészi az oldalt tudja, hogy a CompLex adja a jogi adatbázist hozzá...

Kyjan # 2008.01.11. 20:52

Bár nem teljesen vág a témaindítóba, de javaslom a http:/www.magyarkozlony.hu oldalt :-) Az aktuális közlöny még aznap felkerül, bár azért azzal mindnekinek tisztában kell lennie, ez így nem minősül hivatalos jogszabályszövegnek.
A közlönyök ennek ellenére bárki számára, ingyenesen letölthetők PDF-ben.
Sok sikert és szerencsét.

Traffic # 2008.01.10. 16:57

Hitem utolsó porszemét is elvetted... :(
:)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.10. 08:10

Viszont nem naprakész - bár állítja.

Traffic # 2008.01.08. 19:56

Üdvözletem!

A lehető legjobb link (a jogi fórumon kívül):
http://www.magyarorszag.hu/…zabalykereso

A módosításokat kis sárga kezecskék jelzik az adott szakasznál, pontnál, stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.04. 15:25
sessy # 2008.01.04. 15:02

Tessék jobb linket beküldeni.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.04. 14:47

Ebben egy szó nincs az új ÁFA-törvényről, az ingatlanok eladásából származó jövedelem adózásáról, stb...
Szóval nem kicsi az a píjár.

sessy # 2008.01.04. 13:46

Van benne 1-2 PR részlet, de sok területet felölel:
MEH Háttéranyag a 2008. január 1-jén életbe lépő változásokról
http://www.meh.hu/…0071229.html

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.01.04. 09:52

Kellene egy topic, ahol a legfontosabb jogszabályváltozásokat lehetne gyűjteni. Bár ha van valakinek egy összefoglalója, az is jöhetne.