Jogi gyakorlat szakvizsga előtt


hajni*** # 2011.01.04. 10:36

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy Ti hogyan értelmezitek az irm.hu oldalán található leírást a jogi szakvizsgáról?

"Első ízben való jelentkezéskor - amennyiben a joggyakorlati idő még nem telt el - a kérelem a kért időpont előtt legfeljebb 4 hónappal terjeszthető elő. Ez esetben ki kell térni a tanúsítványban arra, hogy a foglalkoztató szerv, szervezet a jelöltet legalább a jog-gyakorlati idő elteltéig foglalkoztatni kívánja, s ezzel teljesül a "R"-ben előírt legalább há-rom év."

Ezek szerint ha a héten beadom, de csak négy hónap múlva lesz meg a három év, akkor négy hónappal későbbi vagy akár két hónappal későbbi időpontra is kérhetek vizsgaidőpontot?

Előre is köszi!

Delaw # 2011.01.04. 08:02

Üdvözletem!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a jogi szakvizsgáról szóló 5/1991-es IM rendeletben szereplő "főállású munkaidő" alatt mit kell értenem? A napi 6 órás munkavégzés főállásnak számít? Az Mt. teljes munkaidő alatt a 8 órás munkavégzést érti, bár tartalmaz olyan rendelkezést is, miszerint ettől eltérően is megállapodhatnak a felek. Felajánlottak egy 6 órás állást, de nem tudom elfogadjam-e, hiszen még szakvizsga előtt állok. Előre is köszönöm a segítséget.

hunfrakk # 2010.12.29. 07:07

diploma nélkül nem lehetsz ügyvédjelölt

és nem is ketyeghet a joggyakorlati időd

indasik # 2010.12.28. 21:10

Üdvözlök Mindenkit!

Lenne egy kérdésem. Ha megcsináltam a záróvizsgákat, de a diplomát nyelvvizsga hiányában nem kaptam még meg, de felvennének ügyvédjelöltnek, akkor a felvételtől kezdve beleszámit az idő a 3 évben, vagy csak miután megcsináltam a nyelvvizsgát és megkapom a diplomát onnan indul? Elég jó munkahelyem van (nem jogi) és, ha addig nem számit bele, akkor mindenképpen ott maradok amig a nyelvvizsga meg nem lesz. Válaszotokat előre is köszönöm.

Agnes_Martins # 2010.09.08. 11:49

Szia Hunfrakk!
Csak a cso van, akkor az oriasi pecsetes, oriasi papirusztekercs, es ahhoz csatoltak 2 A4-est, amik azt mondjak,hogy en magamat a jogtudomanyokban kimuveltem, de nagyon. Ezenek kivaloan latszodnak az azonositok.
Beadom ezt, max. felszolitanak hianypotlasra.
Koszonom szepen a segitseget.


Agnes

hunfrakk # 2010.09.08. 11:43

érettségi méretű, normál, kinyitva A4-es méretű okleveled nincsen - csak a henger alakú?

elég a magyar nyelvű, nem kell a latin

OM azonosító, diploma azonosító látszódjon

sok közjegyző van - biztos van, aki segít
(jó pénzért persze)

Agnes_Martins # 2010.09.08. 10:52

Felrobbanok! Azt mondja nekem az ugyintezo holgy, hogy a nagy, "csobe tekert" pecsetes diploma kozjegyzo altal hitelesitett masolatat adjam be a jelentkezessel egyutt. A kozjegyzo meg most azt mondta, hogy ekkora papirt o aztan nem hitelesit!!!! Kicsinyiteni nem tud, nem is akar!
Mit csinaljak? Keressek keszsegesebb kozjegyzot? Vagy adjam be azt a ket A4-es lapot (egyik magyarul, masik latinul), amik a papirusztekercs szoveget tartalmazzak? Koszonom a segitseget.


Agnes

Agnes_Martins # 2010.09.03. 17:38

Ertem. A leirtak fenyeben ketlem, gatolom, hogy 6-7 honap lesz a "futamidom". No, sebaj. Kedves Kovacs Bela Sandor, neked is nagyon szepen koszonom a valaszt.


Agnes

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.03. 17:35

Ahogy hunfrakk mondja: minimum 6-7 hónap, de ez inkább csak elvi lehetőség. Ugyanis a következő vizsgára csak akkor jelentkezhetsz, ha a sorn lévő már megvan, és nem kérhetsz kéthónapnál közelebbi vizsgaidőpontot. Plusz nyáron és télen hosszabb szünet is van.

Rexor, nem értelek. Én mindig olyan vagyok, mint a csurrantott méz.

Agnes_Martins # 2010.09.03. 15:43

Koszonom szepen a valaszt. Jomagam majd eszerint korrigalok.


Agnes

hunfrakk # 2010.09.03. 15:41

minimum 6-7 hónap

Rexor # 2010.09.03. 15:38

Szokatlanul udvarias vagy ma KBS. Mi történt veled? :)

Agnes_Martins # 2010.09.03. 15:06

Szia Kovacs Bela Sandor,

meg egy kerdes a szakvizsga elott/alatt/kozben: mennyi idot vesz, idealis esetben, igenybe a szakvizsga zokkenomentes lebonyolitasa (irasbelitol az utolso szobeli vizsgaig)? Van errol esetleg informaciod? Koszonom szepen.


Agnes

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.03. 13:27

Nagyon szívesen; és én is köszönöm.

Agnes_Martins # 2010.09.03. 12:51

Kedves Kovacs Bela Sandor!
Sok sikert kivanok a vizsgakhoz! Megegyszer koszonom a segitseget!


Agnes

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.03. 11:31

Hogy csinálom, az nem a legpontosabb kifejezés. Készülök az A-részre.

Agnes_Martins # 2010.09.03. 10:11

Kedves Kovacs Bela Sandor,
nagyon szepen koszonom a segitseget. Persze, tanusitvany formaban dolgozom majd ki a "muvet". Egyebkent nem a maganak a tanusitvanynak a megfogalmazasaval volt gondom, hanem azzal, hogy milyen tartalommal toltsem meg azt, annak elkerulese vegett, hogy a titkarsag esetleg visszadobja az anyagot, hogy "akkor ez igy nem jo". Egyebkent, megengednel egy kerdest: jol olvastam egy masik forumon, hogy most csinalod a vizsgaidat?
Egyjogasz: ;)...just follow the yellow brick road..


Agnes

Egyjogász # 2010.09.03. 08:02

Te nagyon szerencsés vagy, főnököd a Nagy Varázsló?:))

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 18:44

Agnes, jó lesz, de ne a saját nevedben írd. Ugyanis nem nyilatozatot kérnek, hanem tanúsítványt.

Sherlock # 2010.09.02. 16:59

A válasz tökéletes volt, csak a kérdéshez nem passzolt. Mea culpa :D

Elnézést még egyszer.

Agnes_Martins # 2010.09.02. 16:53

Koszonom. Mit talalok a miniszterium honlapjan? "A más jogi munkakörben foglalkoztatott jelölt tanúsítványának kiállításakor ki kell térni a munkakör jogi képesítéshez kötött, főállásban töltött jellegére és arra, hogy a joggyakorlat folytatása kinek az irányítása mellett történt." Ha tehat beleirom, hogy en, ettol eddig itt is itt jogi eloadokent dolgoztam, folallasban, esetleg nagyon roviden azt is leirom, hogy az általam végzett munkakör milyen tevékenységet foglal magában, es ez dr. Hokuszpokusz szakmai iranyitasa mellett tortent. Munkaado alairja, pecset es kesz? Ez igy kerek, es ezt elfogadja a titkarsag? A gond, hogy nem tudom oket elerni telefonon.


Agnes

hunfrakk # 2010.09.02. 16:08

a joggyakorlatról szóló tanúsítvány elkészítésében segít a Minisztérium honlapja és az IM rendelet

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 16:02

Elég rossz ómen az írásbelire, ha nem tudsz összehozni egy ilyet minta nélkül. Sherlock meg szerintem félreértette a dolgot.

Agnes_Martins # 2010.09.02. 15:59

Kedves Holmes!
Koszonom a valaszt. Esetleg Neked, mint PPKE-JÁK versenyzonek (oh yeah!) van ilyen formanyomtatvanyod, amit digitalis formaban el tudnal nekem kuldeni?


Agnes

Sherlock # 2010.09.02. 15:44

Jobb helyeken(Pázmány :D) a TO-n, vagy a TO mellett adnak erre nyomtatványt.