Jogi gyakorlat szakvizsga előtt


wotan # 2010.08.18. 07:03

Elbeszélgetésről én sem tudok, viszont vannak arra ötletek, hogy minden ügyvédnek rendelkeznie kell valahány év ügyvédjelölti idővel, függetlenül attól, hogy előtte mit csinált.Tekintettel a brutális létszámnövekedésre, ezt keresztül is fogják vinni még az idén, mivel ugyanilyen szabályok vannak pl. a könyvvizsgálók esetében is.
Tehát jelenleg az ügyvédjelöltség nem követelmény, de imho hamar az lesz.

Egyjogász # 2010.08.17. 19:33

Nekem több volt kollégám is elment ügyvédnek, de erről az "elbeszélgetésről" most hallok először.
Nem hiszem, hogy túl hatékony eszköz lenne az ügyvédek létszámnövekedésének megállításához a kamara részéről egy "lebeszélő szekció" létrehozása:))

pazs # 2010.08.17. 15:37

Ha cégnél vagy jogi előadó, akkor semmi közöd az ügyvédi kamarához, nem kell bejárni ügyvédjelölti oktatásra meg fizetni a díjat, semmi ilyesmi. Szakvizsgát teszel 3 év gyakorlat után, a jogi szakvizsga egységes, tehát utána kérheted a felvételedet az ügyvédi kamarába ügyvédként, ha az egyéb feltételeknek megfelelsz (van irodád, felelősségbiztosításod stb.), de külön vizsgát vagy képzést nem kell tenni/vállalni. Mondjuk van valami elbeszélgetés a kamarában, ahol majd megpróbálnak lebeszélni arról, hogy ügyvéd legyél, de eddig egyetlen korábban cégnél dolgozó jogász ismerősömet sem gátolták meg abban, hogy ügyvéd legyen :)

siomnes # 2010.08.17. 15:03

Várom a válaszokat, köszönöm!

siomnes # 2010.08.17. 12:13

Sziasztok!

Nem akartam új témát nyitni a kérdésem miatt.

4. évemet kezdem joghallgatóként, időszerűnek érzem, hogy gyakorlatokat végezzek egyetem mellett, illetve a szünetekben. Olyan helyre szeretnék menni, ahol a diploma megszerzése után is dolgozhatnék.

Leginkább a nagyvállalatok jogi osztályai érdekelnek. A kérdésem az lenne, ha a 3 év gyakorlati időmet (szakvizsga előtt) egy jogi osztályon töltöm, egy cégnél, akkor utána szakvizsgázhatok, illetve akár ügyvéd is lehetek? Mikor kell bepótolni akkor az ügyvédjelölti oktatást? Vagy attól, hogy egy cégnél dolgozom jogászként, kell ügyvédjelölti oktatásra járnom?

Természetesen azt tudom, hogy a diploma előtt megszerzett gyakorlati időm NEM fog számítani a 3 évbe.

Köszönöm a válaszokat, kellemes pihenést kívánok!

Legislator # 2010.04.30. 16:53

Mérnök jogász: ya rule:-D. De a legjobb az álligos-sinológus-andragógus-jogász lolz.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.04.26. 02:14

"Régebben azért nagyon sok olyan eset is volt, amikor a híres ember orvos, építész- vagy vegyészmérnök, stb. volt, manapság ilyenről szinte nem is hallani."

Egyik dédapám huszárkapitány, jogász, mérnök és neves balatoni tájképfestő is volt, szal jól nyomta az öreg. :D

Legislator # 2010.04.16. 13:02

Szerintem megadóan térdre rogyna:-D.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2010.04.12. 14:35

Nekem is ez a meglátásom. Olvasnak minket. A sport jog elismert professzora Dr. Kecskés László. Ha mást nem veszünk figyelembe ( jogász professzor, volt IM helyettes államtitkár, EU csatlakozási főtárgyaló stb.) Mégsem lehet olyan jó mint a Serdült Orsolya.
Kiváncsi lennék, hogy mit válaszolna ez az Orsolya arra a kérdésre :" Az Európai Bíróság Kolpak ügyben hozott ítélete mennyiben befolyásolta a Bosman-ítélet liberalizáló tételét és ez milyen hatással volt Magyarorszáhg Európai Közösségekhez történő csatlakozására".

Legislator # 2010.04.12. 14:20

Lehet, hogy ezek olvasnak minket?:-D


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.12. 14:19

Attika: Így már más a leányzó fekvése, hogy stílszerű legyek.
Egyjogász: sokban hasonló az álláspontunk vö.: #2010.04.09. 21:51, 2010.04.09. 21:58 alatti hsz.-aimat.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.12. 14:17

Úgy látszik, ma a jog a kihívás.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2010.04.12. 14:03

Már módosult a titulus jogi asszisztensre.

http://neon.hu/…asszisztens/

Egyjogász # 2010.04.10. 00:16

Egyébként ez érdekes, hogy a "celebek" manapság mind jogászok akarnak lenni/lesznek és valamiért ez nagyon nagy hír a "médiákokban" is.

Bár nem teljesen értem, hogy annak, hogy pl. a riporternő, az énekesnő, a sportoló, az idősödő rocksztár, stb. jogot tanul vagy jogász lesz annak pontosan mi köze van ahhoz, ami miatt egyébként írnak róla a "médiákok".

Régebben azért nagyon sok olyan eset is volt, amikor a híres ember orvos, építész- vagy vegyészmérnök, stb. volt, manapság ilyenről szinte nem is hallani.

Egyjogász # 2010.04.10. 00:03

Leg, a cikkben az van, hogy "ügyvédbojtár lett" a hölgy.

Mivel a bojtár alatt elvileg az ügyvédjelölt értendő, elvileg ebből az következne, hogy jogvégzettnek
kell(ene) lennie. (Már ha jól tudom, hogy ügyvédjelölt csak jogi végzettséggel lehet valaki, de lehet, hogy a hölgy kivétel:) )

Arról viszont, hogy jogot végzett volna sehol nem találtam adatot a neten, és mivel a hölgy csak decemberben lesz 23, elvileg még nem is végezhette el (hacsak nem 16-17 évesen kezdte, vagy 3 év alatt végzett).

Nem lehet, hogy arrók van szó, hogy így hangzatosabb volt a cikk, mint ha azt írták volna, hogy gyakornok/hostess/asszisztens, stb. lett egy ügyvédi irodában?

Legislator # 2010.04.09. 20:13

misszjuniversz a szépek szépe, férfiszívek királynője, misszjuniversz az álmaidban, nekünk, mondd, mennyi hely van? (Vagy az egy régebbi verseny? Abszololz).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.09. 20:11

Az alábbi linknél a hozzászólásoknál egy mérnökhallgató siránkozik afelett, hogyha észről van szó, mindig a joggal jönnek, és nem a mérnökösködéssel, "pedig a joghoz csak segg kell." Ez után a vélemény után nem csodálkozom, hogy Magyarországon úgy csinálnak hülyét a népből, ahogy azt köll.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.09. 20:03

Kórboncnok is akar lenni:

http://starity.hu/…-a-kiralyno/

"A jogászokat különböző megbeszélésekre fogja kísérni, és a halottakat közösen elemzik majd."

Tapsoljuk meg Brittany20 szerzőt. Te, Te ott hátul, Impiboy, Te is tapsolj!:-D


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.04.09. 20:02

"Magyarország legszebb lánya"

Én nem örülnék, ha valóban ő lenne a legszebb... milyen lenne a többi... :DDD

Legislator # 2010.04.09. 19:59

http://hu.wikipedia.org/…BClt_Orsolya


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.09. 19:58

Jogvégzett azért sem lehet, mert 22 éves, vagy ezeknek a szépségtelenségi királynőtlenségi cím miatt ez alól is felmentés jár. Itt az élete, tádámm:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Serdült_Orsolya


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.09. 19:51

Azért a tényekről is valamit:

1)Nem kertészmérnök, mivel a szöveg szerint abbahagyta a tanulmányait.
2)Nem jár a TE-re, mivel felvételi vizsgájának sikere érdekében éppen emelt szintű érettségi vizsga letételére készül.
3)Az, hogy joghallgató volna, nincs a szövegben.
4)Viszont tény, hogy szépségkirálynő, az iroda ezért tart igényt a szolgálataira, és feltehetően kevésbé azért, mivel a ködös holnapok jogászakadémikusát látnák benne.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.09. 19:42

Nem jogász. Csak szeretne az lenni. Bár ahogy elnézem az adottságait, lesz is.

Gergely nem praktizál, mert jelenleg az MSZP „jobbulásán“ fáradozik. A hírek szerint a Péter meg nem nagyon jár be.
Atól még a hölgy dolgozhatna az ő ... izé ... a kezük alá.

Dr.Attika # 2010.04.09. 17:47

Béla!
Nincs min töprengeni. Gergely nem praktizál, mert jelenleg az MSZP "jobbulásán" fáradozik. A hírek szerint a Péter meg nem nagyon jár be. A riportot láttam amikor nagyra becsült , nagy tudású kollégánk reggel 9-kor várta a tvstábbal együtt a szépségkirálynő jelöltet, hogy be érkezzen az irodába. És késett szegény.

Egyébként nekem az volt megdöbbentő, hogy egy ügyvédi iroda idáig süllyedhet, hogy kijelenti, hogy "cicababaként" kívánja cipelni az ifjú hölgyet ügyfelekhez. Arról nem is beszélve, hogy az ügyvédekről szóló tv. rendelkezése szerint ügyvéd nem "eljár" tárgyalni, hanem a saját irodájában fogadja az ügyfelet.

A másik, hogy ifjú kollegínánk viszolygott a tárgyalásoktól.
Azért kiváncsi vagyok, hogy a kamara lép-e valamit.

Egyjogász # 2010.04.09. 16:55

Bojtár kollégákat kérdezem, hogy a fotón látható életkép az általános az ügyvédi irodákban???
Mert nekem az egyik ismerősöm olyat mesélt, hogy náluk a bojtárok be sem tehették a lábukat az ügyvéd úr irodájába, nem hogy az asztala mögé kerülve mutogassanak neki papírokat ilyen rendkívüli jókedvvel...:)
Olyan meg, hogy az ügyvéd úr ilyen széles mosolyt eresztett volna meg feléjük, két év alatt egyszer sem fordult elő.