Jogi gyakorlat szakvizsga előtt


hendli # 2014.05.18. 07:49

Sziasztok!

Egy zrt-nél lennék követeléskezelési munkatárs pozícióban, mind a közvetlen vezetőm, mind az osztályvezető jogász, a kérdésem az lenne, hogy az itt töltött idő beszámítható a jogi szakvizsgához szükséges gyakorlat idejébe?

A válaszokat előre is köszönöm. :)

Sherlock # 2013.10.27. 23:04

Naná, csak nem szabad összekeverni azt, hogy mennyi jár, azzal hogy mennyi jut.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.27. 22:50

Az nem gyakornoki munka.

Kittianiko # 2013.08.06. 11:31

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a jogi diploma megszerzése után a 3 éves jogi gyakorlat alatt kapunk fizetést a gyakornoki munkánkért. Kicsit aggódom, mert akkorra el kell kezdenem visszafizetni a diákhitelemet, és ehhez nyilván pénz kell.

Köszönettel:Kitti

diafragma.diafragma # 2013.04.27. 16:00

Sziasztok!

Nemrég találtam rá erre az oldalra. Szerintem nekünk, ügyvédjelölteknek nagyon hasznos lehet. Szakvizsgára készülőknek van fent teszt is. Gondoltam megosztom itt is.
http://www.ugyvedjelolt.info/index.html

Napraforgo85 # 2013.04.19. 07:03

Eladó Jogi szakvizsga könyvek C modulhoz új állapotban, nincs kihúzva, nincs megtörve!

1)Dr. Rixer-Dr. Hoffmann-Dr. Szilvásy: Közigazgatási jog, Novissima Kiadó, 2011.

2)Dr. Dudás-Dr. Horváth: A régi és az új Munka törvénykönyve összehasonlítása – kiegészítve a továbbélő bírói gyakorlattal, Novissima Kiadó, 2012.
Ár: 3000 Ft/db

Személyes átvétel Budapesten a V. VI. és VII. kerületekben a nagyobb csomópontokban lehetséges a késő délutáni órákban.
érdeklődni: napraforgo85@indamail.hu

Mezeybia # 2013.04.11. 09:33

Novissima kiadó, dr, Vaskuti büntető jogi szakvizsga I. és II. (ált. és kül. rész) 3000-3000 forint eladó.
1 hétig tanultam belőlük, jegyzetelve nincs bennük. Pótfüzetet ajándékba adom hozzá.

W_Smith # 2012.11.24. 18:52

Jude: igen, számít. Naná!

emma # 2012.11.22. 12:12

A jogi szakvizsgához szükséges 3 éves gyakorlati időt csak a jogi diploma megszerzését követően lehet "megkezdeni". Tehát az egyetemi évek alatt végzett munka nem számít bele a szakvizsgához előírt gyakorlati időbe!

davidom # 2012.11.20. 20:39

Szeretném segítségüket kérni abban, ha én jogi asszisztensként dolgozom az Önkormányzatnál és az Egyetemi évek alatt is dolgozom, jogi asszisztensként a 3 év gyakorlatot igazolhatom-e, ha ügyvéd mellett dolgozom felsőfokú OKJ-és bizonyítvánnyal Jogi asszisztensként, illetve elfogadják ezt a munkakört, illetve gyakorlatot a szakvizsga előtti időszak igazolására???

Köszönettel: Dávid

Jude # 2012.10.15. 06:46

Sziasztok!

Jelenleg ügyvéd mellett dolgozom egy irodában. (most végeztem az egyetemen)
A munka mellett szakirányú továbbképzésen veszek részt (több lábon szeretnék állni), amely miatt nem tudom beilleszteni a munka és tanulás mellett az időmbe az ügyvédjelölti oktatást.

Tudomásom szerint, amennyiben ügyvédjelölt maradok, a 3 év gyakorlat elteltével akkor jelentkezhetem jogi szakvizsgára, ha ügyvédjelölt képzésen részt vettem, vizsgáztam.
Mi a helyzet abban az estben, ha mondjuk nem ügyvédjelöltként töltöm el a 3 évemet, hanem a 3. évben átmegyek egy céghez (jogi munkára persze)?

Ebben az esetben számít oktatás nélkül a jelöltként eltöltött idő a szakmai gyakorlatba vagy sem?

Delaw # 2012.10.04. 07:25

Szedit1014
Ha beleírják az igazolásba, hogy jogi munkakörben dolgozol, akkor minden további nélkül mehetsz. És úgysem a felettesed írja alá, hanem a munkáltató. Egyébként valószínűleg senki nem fog utánajárni, hol és mit dolgoztál, csak fizesd a vizsga és pótvizsgadíjakat, a többi nem számít.

Dr.Attika # 2012.10.04. 07:24

Szia!
Itt az új szakvizsga rendelet módosítás. Benne van az 1.§-ban. jogi munkakör. Ennyi. Megfelelsz.
http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…

Egyjogász # 2012.03.29. 16:38

"Egyjogász! Te cégnél töltötted a gyakorlati időt? És úgy kértek vkit megnevezni?"

Igen.

Egyébként a szakvizsga bizottságnak már ügyfélszolgálata is van? Ez új!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.27. 15:26

No, a bizottság az aztán nem.

savo # 2012.03.27. 15:10

Kedves KBS!

"Szerintem meg kell..."
  • > így értelmezed az IM rendeletet vagy gyakorlati tapasztalat, hogy a bizottság kér megnevezni egy személyt (csak a céges eset érdekelne)?

Savo

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.27. 14:49

Szerintem meg kell, de ez nem szokott leküzdhetetlen akadály lenni.

savo # 2012.03.27. 14:06

Egyjogász!

Köszönöm a választ és a segítséget! Felhívtam a Jogi Szakvizsga Bizottság ügyfélszolgálatát, ott azt mondták, hogy a munkáltatótól függ, hogy milyen igazolást állít ki, és nem kötelező eleme, hogy szakvizsgázott jogász megnevezésre kerüljön. Egyjogász! Te cégnél töltötted a gyakorlati időt? És úgy kértek vkit megnevezni?

Doszti!

A jogi előadó, mint fogalom a jogtanácsosi tvr-ben (1983. évi 3. tvr.) szerepel, és aszerint a jogtanácsosra vonatkozó rendelkezések vonatkoznak rá (Jogtanácsos: szakvizsgázott jogász, aki a cég jogi ügyeit intézi, és a cégbíróság nyilvántartásba vette, mint jogtanácsos; jogi előadó: szakvizsga nélküli jogász egy cégnél, nincs nyilvántartásba véve). A Te jogi előadói státuszod nem hiszem, hogy fogalmilag megegyezik ezzel, s sztem ügyvéd mellett ügyvédjelöltként, és kamarai nyilvántartásba vétellel kell rendelkezned, hogy beszámítsák.

Szóval mi a tapasztalatotok, cégnél dolgozó jogászoknak akkor nem kell megnevezni szakvizsgázott jogászt?

Üdv:

Savo

Doszti # 2012.03.23. 12:25

Kedves Fórumozók!

Továbbra is szívesen várom a válaszokat, hogy ügyvédnél bejelentett jogi előadói idő beszámít-e a gyakorlati évekbe?

Köszönöm

savo # 2012.03.23. 08:16

Köszönöm a válaszokat!
Akkor csupán annyi kérdésem maradt, hogy elég például a külsős ügyvéd megnevezése vagy az anyavállalat jogtanácsosa? (Tehát nem kell ugyanannál a cégnél munkaviszonyban állnunk?)
Savo

Egyjogász # 2012.03.23. 08:06

A jogtanácsosi tvr. szerint a munkakört legcélszerűbb jogi előadónak hívni.

Egyjogász # 2012.03.23. 08:05

"Kérdésem, hogy szükséges-e a jogi végzettségű személyt megnevezni az igazoláson (esetleg külső ügyvéd, vagy az anyavállalat jogtanácsosa)"

Amikor én szakvizsgáztam ezt kifejezetten kérték.
A munkáltató által aláírandó igazolásba kell beleírni.

Dr.Attika # 2012.03.23. 07:26

Kedves savo!
A munkaszerződésbe bele kell írni, hogy a munkakör ellátásához állam-és jogtudományi végzettség szükséges. Hangzatos címet kell adni a munkakörnek: pl. jogi konzultáns, jogalkalmazási főelőadó stb.

savo # 2012.03.23. 07:16

Kedves Fórumozók!

A jogi szakvizsgához szükséges gyakorlati időt egy cégnél szeretném eltölteni, ahol azonban nincs jogtanácsos, még csak jogász végzettségű személy sem (az anyavállalatnál viszont igen). Kérdésem, hogy szükséges-e a jogi végzettségű személyt megnevezni az igazoláson (esetleg külső ügyvéd, vagy az anyavállalat jogtanácsosa) vagy elég a foglalkoztató igazolása?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:

Savo

Doszti # 2012.03.22. 20:17

Tisztelt Hozzászólók!

A segítségeteket szeretném kérni. Nappali Ph.D hallgató vagyok, de szeretnék szakvizsgázni is, ezért valószínűleg jogi előadóként tudnék dolgozni egy ügyvédnél. Az Ügyvédi Kamara szerint viszont, csak akkor számít be a gyakorlati éveimbe az ügyvédnél eltöltött idő, ha azt ügyvédjelöltként teszem, mert minden ügyvéd mellett "dolgozónak" a Kamara állít ki igazolást, ők pedig csak az ügyvédjelöltnek állítják ezt ki.
Az Igazságügyi Minisztériumban viszont azt mondták, hogy a jogi előadó gyakorlati éveit a munkáltatónak kell igazolni, aki lehet ügyvéd is.
Most nem tudom, hogy mi legyen, kinek van igaza, kinek nem, és mit tehetnék, hogy pörögjenek a gyakorlati éveim....
Előre is köszönöm.