Gyorshajtás


baga # 2008.08.19. 15:55

Sziasztok!

Tanácsot szeretnénk kérni:
Kaptunk egy 2008.08.13.-ai keletezésű levelet a rendőrségtől melyben értesítenek arról hogy 2008.04.30.-án gyorsan hajtottunk.rendőrség által alkalmazott RametAD9 technikai eszkőzzel M1 autópálya 63+800 km jobb pálya jobb oldalán sebességtúllépést kővetett el!
Csatolva van egy nyilatkozat melyben le kell írni ki is vezetett az említett időpontban.
A levélben nem esik szó arról hogy mennyi helyett mennyivel mentünk és hogy mennyi is lenne a büntetés.

Nem is nagyon emlékszünk rá,olyan régen volt.
Egyébként meg nem szoktunk gyorsan hajtani.Ez az első ilyen jellegű levelünk.
Szeretnék tanácsot kérni mit tegyünk...töltsük ki a nyilatkozatot és küldjük vissza...vagy hagyjuk mert már elég rég történt a dolog?
Mennyi ideje van a rendőrségnek hogy a szabálysértési eljárást elinditsa?Ez a 3 hónap és 13 nap nem sok egy kicsit?

Köszönettel: baga

monalisa1 # 2008.08.18. 11:38

Ha "feldobnak" akkor is te fizeted be a csekket, esetleg külön büntetőpont is kerül a kartonodra bejegyzésként.

monalisa1 # 2008.08.18. 11:35

A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együtes rendelet:
A megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó rendelkezések (a megengedett legnagyobb sebesség túllépésének mértéke a megengedett legnagyobb sebesség %-ában)

14. § (1) bekezdés d) pont., 26. § (1) és (2) pont:
50 km/óra felett 100 km/óra sebességkorlátozásig: a) 20%-tól 30%-ig a) 30.000 Ft.

Amikor majd kijön az űrlap, miszerint ki volt az elkövető, nos saját magára továbbra sem köteles senki terhelő vallomást tenni, az más kérdés, hogy a menetlevél alapján a cégnél fogják tudni: te voltál a "siető" kollége - tehát vagy feldobnak vagy sem. Ha nem, akkor a csekket befizeted, a hatóság meg nem fogja megtudni, hogy te vezettél, ergo nincs további szankció.

Monalisa
laikus hozzászóló

limma # 2008.08.18. 11:06

Ha céges autó, akkor nyilván valakinek a nevén van cégen belül, nem?

dranu # 2008.08.18. 11:02

Sziasztok!

Nemrégiben (kb.1 hete) 90km/h óra megengedettnél, kb 112 km/h-val mehettem, ha bemértek mire számíthatok? Ja és céges autó volt, aminél ha nem vallják be ki vezette akkor mi van?

Köszönöm a segítséget!

lemi # 2008.08.12. 06:47

Kedves Traffic!
Köszönöm a tájékoztatást!
Lemi

Traffic # 2008.08.11. 19:31

T. lemi!

Nem vagyok teljesen biztos benne, de úgy gondolom, hogy nem küldenek adatkérő lapot a közigazgatási határozathoz. Ha nem az üzembentartó vezette a járművet, akkor neki kell hitelt érdemlő módon igazolnia, hogy nem ő vezetett. Ellenkező esetben ki kell fizetni a bírságot.
Ha nem te vezettél, akkor csípd fülön a járművezetőt, aki egy pár sorban ismerje el, hogy az adott időben és helyen ő vezette a járművedet, majd írja alá. A nyilatkozatát két tanúval érdemes aláíratni. Sőt, azt hiszem, hogy kötelező is. Ezt a nyilatkozatot küldd meg annak a hatóságnak, aki megküldte neked a határozatot.

A szabálysértési eljárásnak 2 éven belül be kell fejeződnie, ellenkező esetben a cselemény elévül. Az üzembentartóval szemben közigazgatási, a járművezetővel szemben szabálysértési eljárás folyik. Ettől függetlenl a járművezetőnek (ha megnevezik) be kell fizetnie a közigazgatási bírságot, de vele szemben szabálysértési bírságnak már nincs helye, csak járművezetéstől eltiltásnak vagy büntetőpont kiszabásának.

lemi # 2008.08.11. 18:21

Kedves Fórumozók!
A problémám az hogy megkaptam a közigazgatási birságot.
Többször felmerült az adatkérő lap .Ezt később küldi esetleg az elkövetés helye szerint illetékes rendőrség?Akik eddig irtak erről,úgy fogalmaztak mintha a közig.birsággal kapták volna.
Mennyi esetleg a szabálysértési eljárás határideje?
Előre köszönöm a válaszokat. Lemi

lemi # 2008.08.08. 20:23

Közigazgatási birság esetén milyen formátumú az adatkérő lap?
Ha kifizetem- más helyett- a kiszabott közigazgatási birságot, ebből származtatható-e hogy én vezettem,vagy erre van külön információ kérő nyomtatvány amit ki kell küldenie a hatóságnak minden esetben ha szabálysértési eljárást le akar folytatni?
Lemi

Traffic # 2008.07.30. 22:03

T. TomSecret!

Való igaz, 65-től objektív felelősséges... Köszi a kiigazítást.

T. 00vinyo00!

A TomSecret által leírtak az irányadók az esetedben!

TomSecret! # 2008.07.30. 09:04

Szerintem a 64/50 nem tartozik az objektív hatálya alá, nem fogják az üzembentartót közigbírsággal sújtani, mert ez sima szabsért. A menetlevél meg hopp, hát nem leveszett. Szal ha a mtó nem akar ki.hmm.. tolni veled, azt mondja, hogy hozátartozó vezette, bekérik a menetlevelet, ami valahogy elveszett. Nem lesz bizonyítható, hogy ki vezette a gk-t, hacsak nem a tachográf lapokból (vagy digitális menetíróból), amiket csak 28 napra visszamenőleg kell tudni bemutatni, szal ha ennyi idő eltelt a szabsért óta, ezzel sem lehet a rendőröknek kereskedni.

Ha görény a mtó-d, és beköp és odaadja a papírokat, akkor is van esély a bírság csökkentésére, sírós-rívós kifogást kell írni nyolc napon belül, meg panaszkodni arra, hogy a főnök mindig túlhajtja az embert, ez köztudott stb.


jogvédö

Traffic # 2008.07.29. 14:12

T. 00vinyo00!

Nem kell aláírnod semmit, a menetlevél fogja bizonyítani azt, hogy te vezetted a járművet a megadott időpontban. A bírságot így te kapod, de ha nem fizeted be, akkor a volt cégeden fogják behajtani.

00vinyo00 # 2008.07.28. 19:41

Kedves Traffic!

A következő lenne a kérdésem!
50-es táblánál 64-el fotóztak céges teherautóval.
Én már máshól dolgozom,de a volt főnököm alá akarja iratni velem a rendörségi nyilatkozatot.Menetlevél van csak,hogy én vezettem.Elég ennyi,hogy engem büntessenek?Vagy csak,ha rá írja,hogy én voltam,és visszaküldi?Nekem küldik a bírságot??
Nem voltam bejelentve sem,és nem áll szándékomban kifizetni,mert nem fizetett ki rendesen.
Szóval van esélyem valahogy ezt megúszni?
Előre is köszönöm a választ(válaszokat)!!!

Üdv:vinyo

00vinyo00 # 2008.07.28. 19:41

Kedves Traffic!

A következő lenne a kérdésem!
50-es táblánál 64-el fotóztak céges teherautóval.
Én már máshól dolgozom,de a volt főnököm alá akarja iratni velem a rendörségi nyilatkozatot.Menetlevél van csak,hogy én vezettem.Elég ennyi,hogy engem büntessenek?Vagy csak,ha rá írja,hogy én voltam,és visszaküldi?Nekem küldik a bírságot??
Nem voltam bejelentve sem,és nem áll szándékomban kifizetni,mert nem fizetett ki rendesen.
Szóval van esélyem valahogy ezt megúszni?
Előre is köszönöm a választ(válaszokat)!!!

Üdv:vinyo

00vinyo00 # 2008.07.28. 19:41

Kedves Traffic!

A következő lenne a kérdésem!
50-es táblánál 64-el fotóztak céges teherautóval.
Én már máshól dolgozom,de a volt főnököm alá akarja iratni velem a rendörségi nyilatkozatot.Menetlevél van csak,hogy én vezettem.Elég ennyi,hogy engem büntessenek?Vagy csak,ha rá írja,hogy én voltam,és visszaküldi?Nekem küldik a bírságot??
Nem voltam bejelentve sem,és nem áll szándékomban kifizetni,mert nem fizetett ki rendesen.
Szóval van esélyem valahogy ezt megúszni?
Előre is köszönöm a választ(válaszokat)!!!

Üdv:vinyo

00vinyo00 # 2008.07.28. 19:39

Kedves Traffic!

A következő lenne a kérdésem!
50-es táblánál 64-el fotóztak céges teherautóval.
Én már máshól dolgozom,de a volt főnököm alá akarja iratni velem a rendörségi nyilatkozatot.Menetlevél van csak,hogy én vezettem.Elég ennyi,hogy engem büntessenek?Vagy csak,ha rá írja,hogy én voltam,és visszaküldi?Nekem küldik a bírságot??
Nem voltam bejelentve sem,és nem áll szándékomban kifizetni,mert nem fizetett ki rendesen.
Szóval van esélyem valahogy ezt megúszni?
Előre is köszönöm a választ(válaszokat)!!!

Üdv:vinyo

monalisa1 # 2008.07.28. 18:25

Olvasd el Traffic beírásának második bekezdését.

Amúgy 100 km/óra sebesség felett: 20% felett 40%-ig 50.000 Ft a bírság összege. (Részletfizetésre lehet engedélyt kérni.)

A vezetői engedélyed nem valószínű, hogy "bánni fogja" ezen sietést még.

Monalisa,
laikus válaszoló.

lalu # 2008.07.28. 17:43

Kedves Fórumozók!
A rendőrségtől kaptam egy levelet, melyben értesítettek arról, hogy autópályán 100 km/h sebességkorlátozású útszakaszon 135-el mentem, melyről felvétel készült. Kérték, adjam meg a gépkocsivezető adatait, aki a megadott időben vezette az autót.
Kérdésem az, hogy mire lehet számítani? Hogyan érdemes nyilatkozni (párom a tulajdonos, de én vezettem)? A legfontosabb a jogosítvány megmaradása.
Köszönöm a választ.

monalisa1 # 2008.07.26. 19:35

Kedves Traffic!

Köszönet az objektív felelősség taglalásáért, mindig tanul az ember.

Traffic # 2008.07.26. 16:27

Lehet, hogy én értem félre és ti értitek jól.
De: igenis lehet büntetni a 38 km/h-ért, mert az már szabálysértés. Már a 31 km/h is az. Ez a szabálysértés azonban még nem tartozik az objektív felelősség hatálya alá, azaz lehet azzal a lehetőséggel élni, hogy a hozzátartozóm vezette a járművemet. Ilyenkor a szabálysértési hatóság a törvényben megfogalmazottak alapján irattározza az ügyet, nem büntetnek meg senkit. Tettenéréskor a helyszíni bírság kiszabható.

A 39 kh/h már az objektív felelősség hatálya alá tartozik, azaz bárki bármit is tesz, a közigazgatási bírságot kiszabják és azt ki kell fizetni. Ha nincs meg ilyen esetben a járművezető, úgy az üzembentartót bírságolják, de vele szemben járművezetéstől eltiltásnak vagy büntetőpont kiszabásának nincs helye. Ha tisztázott a járművezető személye, akkor a fentiek alkalmazhatók a szabálysértési eljárás keretében, de megy mellette a közig eljárás, ahol a kiszabott bírságot a járművezetőnek ki kell fizetni. A jogszabályt a jogalkotó nem gondosan fogalmazta meg, ezért az ország több részén többféle eljárási mód létezik. Van, ahol tettenéréskor helyszíni bírságot alkalmaznak (vélhetően szabálytalanul), van, ahol automkatikusan fel kell jelenteni a sebességtúllépőt és a rendőr a figyelmeztetést vagy helyszíni bírságot nem alkalmazhatja. Majdcsak letisztul a dolog egyszer...

A lényeg: Ilukas, a rendőrség meg tudna büntetni téged, ha nem tudnál arról, hogy a 38 km/h még nem tartozik az objektív felelősség hatálya alá és simán megmeveznéd a járművezetőt, gondolván azt, hogy a bírság elkerülhetetlen. Javaslom, hogy írj vissza egy levelet a rendőrségnek, hogy a hozzátartozód vezette a járművet, akit nem kíváncs megnevezni.
A téma részemről lezárva.

monalisa1 # 2008.07.25. 20:28

ilukas

És ők azt honnan tudnák, hogy ki lettél okosítva a 38 konta 39 fontosságáról., megbüntettek 38 km-re is már - mondhatni rendőrrutinból...

monalisa1 # 2008.07.25. 20:14

A levél fénymásolatát otthon tedd el magadnak.

monalisa1 # 2008.07.25. 20:12

Illetőleg levelet írj, ajánlott-tértivevényest. És nyomatékkal a még csak 38 km kontra a már 39 km = büntethetőségi határvonalra.

monalisa1 # 2008.07.25. 20:08

Traffíc leírta: szabálysértést (sebeségtúllépést) követtél el.

A KRESZ vasúti átjáróban 30 km-ben maximálja a haladási sebességet, ezzel szemben te a mért- általuk dokumentált adat szerint 38 km-rel közlekedtél - tehát a gyorshajtást nem vitathatod.

Itt csak azon lehet (?) vitakozni, hogy a 38 km még "innen" van-e a bűntethetőségen, vagy már ennyinél is "kijár" a 30 ezer forintos büntetés - szemben a citált jogszabályhelyben meghatározott 30% azaz 39 km és attól...

Menj be és személyesen próbálj megértésre jutni.
Meg szánod-bánod és soha többé...

ilukas # 2008.07.25. 19:46

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!
Csupán egy dolgot nem értek még mindig: miért küldte ki a rendőrség az értesítést a 30% alatti (38km/h) sebességtúllépésről, ha nem tud megbüntetni.