elvett jogosítvány


Alfréd87 # 2012.10.31. 16:50

És nincs valamilyen kiskapu, hogy legalább Mo.-on vezethessek? Azzal nem akarok játszani, hogy otthon azt próbáljam mondogatni, hogy elvesztettem, most csináltatok újat... stb...

frenkych # 2012.11.16. 20:23

Sziasztok!!
Olyan kérdésem lenne hogy egy gyorshajtás miatt eltíltottak a vezetés alól németországban,ennek eleget is tettem erre most kiadtak rám elfogató parancsot a határokra hogy a jogosítványom körözés alatt áll és le kell adnom ,akinek esetleg van ötlete vagy tud valami jogorvoslatot erre vagy ez ügyben jártas akkor megköszönném ha segítene mert így a munkám és a büntetés letöltése után is el van lehetetlenítve az élete az embernek és a munkája is el úszik!!!köszönöm a segítséget!!

Véleményem # 2012.11.20. 11:38

Eltiltottak és valószínű le kellett volna adnod a jogsit amit nem tettél meg, ezért kiadták az okmányra a körözést. Add le a jogsit és nem lesz probléma. Ha tovább használod egy ellenőrzésnél buksz le, az sem jobb, sőt akkor megbüntetnek még azért is, hogy eltiltás alatt vezettél...

Nem értem minek tettél eleget... és hogy rád miért adtak ki elfogatót... valamit félre értelmeztél szerintem.

Véleményem # 2012.11.20. 11:40

Alfréd87

Ne keress kiskaput! Rosszabbul is járhatsz.

bape87 # 2012.12.04. 11:04

Sziasztok!

kb. 2-3 hete 1 füves cigi után (kb. 4 órára rá) volán mögé ültem és a cél állomásomon a rendőrök igazoltattak szondáztattak 0,0%.,de az úti társamat felismerték akinél volt egy morzsi... A vizelet mintám +lett és így elvették a jogsimat...(tragédia).
Az lenne a kérdésem, hogy mivel én nem a lakhelyemen dolgozok hanem 20km arrébb egy városban és ott is buszozni kell rendesen ami azt jelenti, hogy
pl.: 8 ra van minden reggel jelenésem
reggel 5:30 kelek és a 6:00 busszal bemegyek ami bent van 6:30 -ra és tovább kell buszozzak még 2 helyi járattal és olyan 8 fele esnék be a munkahelyemre.
Este meg ennél rosszabb. Fél 5 kor végzek és el sem merem képzelni mikorra érek haza...

Ha fellebbezek ezzel az indokkal, hogy naponta kb. 4-5 órám telne el az utazással és nem tudom sokáig ezt csinálni mekkora eséllyel rövidítenek a büntetésen?

Előre is köszönöm a válaszotokat

Üdv
BP.

bape87 # 2012.12.04. 11:19

Illetve számít e az, hogy ültek a a kocsiban és milyen pénz bírságra számíthatok?

Sherlock # 2012.12.04. 11:22

Szerintem ha ezt így leírod akkor tuti nem csökkentik, mert látják hogy így van nevelő hatása :D

bape87 # 2012.12.04. 11:36

elég nevelő volt az a 3 óra fogda...
egyébként nyilván nem adom be... csak ide írtam, hogy
nem kamuval akarok elő állni...

Véleményem # 2012.12.04. 14:35

Biztos nem fogdában voltál, hanem csak egy előállító helységben, mivel csak előállítva voltál.
Próbálkozni lehet, de elég szigorúak és nem adnak engedményeket általában.

K2330 # 2012.12.11. 17:42

Üdvözletem.

Elvették a jogosítványom mert bódult állapotban vezettem.
Azt szeretném kérdezni, hogy a vezetés előtt 1-1,5 órával előbb történt egy cigaretta elszívás amibe behívtak. Azóta már kérdeztem kb 0.2gram volt benne és 2en szívtuk.
Ezután megállítottak, stb stb... pozitív teszt majd vérvétel.
Mennyi ideig tart a vérminta vizsgálata? (lassan 3 hete volt), illetve mi az élő szabály arra, mi az a szint ami alapján ők megállapítják hogy én bódult vagy nem bódult állapotban vezettem-e ?
(hatásra amúgy semmi nem volt)
Vagy ennek a mértékének is a vérben zero tolerancia van mint az alkoholnak vagy ez hogy működik?
Az a legkellemetlenebb hogy nem jellemző dolog és tényleg nagyon kevés volt.
Lehetséges hogy a vér minta vizsgálata után vissza kapjam a jogasítványom mert a vérben nem volt annyi (nem tudom mit vizsgálnak) szint és igy ugye bebizonyosodik hogy NEM BÓDULTAN vezettem.
Vagy mindenképp elveszik?
Ha igen mennyi időre?
Köszönöm

bape87 # 2012.12.12. 08:05

Én is ugyan így jártam mondjuk a cigit én csináltam és nem 0,2 volt...

egyébként mit csináltatok hogy bevittek vizelet mintáért? Mert engem már elengedtek volna csak a utasomat felismerték (egyből mondták hogy még is maradjak) kipakoltatták és találtak is nála...

Annyit mondok hogy ide feleslegesen írod amit tudsz mert itt csak okoskodó "Möchtegern" ügyvédek vannak akik nem segíteni jönnek ide hanem bepofázni... :D

Én min. 1 évre számítok ... és egy fasza bírságra...

K2330 # 2012.12.13. 17:54

Üdv bape87

Reméljük akadnak itt értelmes segítőkész, humán érzésekkel felvértezett segítőkész emberek is.

Életemben 2szer volt nálam fű... persze pont akkor és meg is találták.. kb (0.5)
Egyedül voltam kocsival.
Hát én sok esetről hallottam a környezetemben... bírság csak azért lehet nálad mert voltak veled a kocsiba... az lesz 1 százas...
Én várom a vérminta eredményeket 2 hete...
Neked mikor történt illetve van már vér eredmény ?

Atis77 # 2012.12.17. 13:50

K2330

Majd idéznek kihallgatásra és ott közlik veled. A vallomást tagadd meg, és jelezd hogy írásban teszed meg. Ha tudod mivel vádolnak okosabban tudsz majd vallomást írni.

K2330 # 2012.12.20. 20:21

Atis.

Ő a vallomást már akkor felvették volna de akkor meg is tagadtam hogy nem szeretnék tenni.

Vagy azon kívül lesz még egy :O ?
Mert ugye amikor bevittek már akkor gyanusítottként kezeltek... vallomástétel, rabositás, stb

K2330 # 2012.12.28. 18:12

Üdv
A vallomást már akkor felvették amit megtagadtam amikor bevittek.

Vagy ezen kívül is lesz még egy?

Illetve az elterelés megkezdéséről a papírt legkésőbb az iratismertetésig kell leadnom az mikor van?
Nem tájékoztattak sajnos semmiről!
Illetve ez most bűncselekmény vagy szabálysértés ? ha jól néztem utána akkor az előbbi.

A vérvizsgálat után ha olyan eredményt kapok, hogy akkor nem vezettem bódult állapotban,visszakapom a jogosítványom?
Köszönöm.

Atis77 # 2012.12.30. 07:07

Jogsid akkor maradhat talán a 0,8 alatt lesz a véralkoholszinted. Felette tuti nem. Lesz még egy kihallgatás. Vallomást szerintem nem tehettél mert nem még ők sem tudták hogy bcs.t vagy szab.sértést követtél el. Ez majd a vérvizsgálat után kiderül.

Véleményem # 2012.12.30. 16:00

K2330

Most alkoholról beszélünk vagy drogról?

Mert te füvet írsz, hogy attól voltál bódult.

Az alkoholt a helyszínen megtudják állapítani pozitív vagy sem. Drog tesztet csak pisi után tudnak, hogy pozitív vagy sem, ehhez már elő kell állítani.

Atis77 pedig a véralkohol szintről.

K2330 # 2012.12.31. 15:19

Üdv
Köszi nektek.

Igen Fű volt nem alkohol, Vizelet minta pozitív ezután vittek vérvételre.

De fűnél is van olyan szint mint alkoholnál hogy valami alatt visszakapom a jogsim ?
Mennyi a várható idő amire elveszik ? Ha elveszik az attól számít amikor a helyszínen elvették?
Köszi
BUÉK

Atis77 # 2013.01.02. 05:52

Ha elveszik az attól számít amikor a helyszínen elvették?

Onnan.

CBR1000 # 2013.01.08. 07:31

A nyár folyamán motorkerékpárral balesetet okoztam. (közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése....elkövetett cselekmény nagyfokú veszélyessége) Engem hoztak ki hibásnak, és 6 eltiltást (is) kaptam.
Munkahelyem hosszú ideje nincs, a napokban nyertem el egy pályázatot. 2 hét múlva kapok új munkaszerződést (előbb nem), amihez elengedhetetlen a B kategóriás jogsim. A fellebbezésre csupán pár nap van hátra. Mi a módja illetve esélye annak hogy a B kategóriára megtarthassam az engedélyemet? Egyáltalán van-e rá mód hogy csak az A kategóriától tiltsanak el?

K2330 # 2013.01.13. 20:42

Hát remélem mert tudok egy esetről amikor 8hónap lett a 6 hónapból mert 2hónap után amíg megkapta a levelet a rendőrségtől akkor kezdték el számolni...

:S

Esetleg nem tudjátok itt van e valamilyen szint a vérben mint az alkoholnál hogy ha kisebb mint valamennyi akkor csak 3 hónap vagy valami ?

Véleményem # 2013.01.13. 23:40

CBR1000

Jó indoklás kell hozzá, meg szerencse.
Nem ismert az ügy hogy pontosan mit is követtél el stb. Kérd amit kérni akarsz, egyénileg eldöntik majd...

Atis77 # 2013.01.14. 06:31

CBR1000

Kérhetsz kategória eltiltást de gyorsan lépd meg. Írj felebezést, ahol ezt kérvényezed. Mivel A-val követted el a cselekményt, és ha nem voltál ittas akkor szerintem jó eséllyel megtarthatod a B-t

mykhaylo # 2013.01.15. 14:04

Ittas vezetés miatt elvették a jogosítványomat 1 évre+pénzbírság, 1,30-at fújtam, (B kategória megvonás). A bírósági kihallgatáson becsatoltam igazolást a munkáltatómtól, ami szerint a jogosítvány megléte feltétele a munkaszerződésemnek. Ezt úgymond figyelmen kívül hagyták. Kérdésem az volna, hogy van-e rá mód, hogy valamilyen módon előbb kapjam vissza a B kategóriát? Ha nem, C jogosítvánnyal lehet-e 3500kg alatti teherautónak levizsgáztatott gépjárművet vezetni?

Válaszokat előre is köszönöm.

Véleményem # 2013.01.15. 23:57

Azért hagyták figyelmen kívül mert ezt nem lehet figyelembe venni ebben az esetben.
Nem kapod előbb vissza a B kategóriát.
A többi kategóriára sem látok sok esélyt. Az ittas vezetés topicban lehet találsz olyat ami hasznos lehet neked...