elvett jogosítvány


Atis77 # 2013.01.16. 06:27

Ha csak a b-det vették el akkor örülj. Mindenki ezzel jön hogy munkához kell. Szerintem c vel nem vezetheted azt a kategóriás autót.

K2330 # 2013.01.18. 09:37

Hello
Megint én.
Ma kaptam egy levelet.

Panasz lehetőség Nincs

Indoklás

A nyomozati iratok áttanulmányozása után megállapítottam, hogy a tényállás nincs felderítve, az ügyben további nyomozati cselekmények végrehajtása - szakértői vélemény bevárása- szükséges...

Az a kérdésem hogy, ez most tulajdonképpen miért történt ?
Ez csak arra vonatkozik, hogy csekély (0,4g) mennyiséget találtak nálam vagy ez arra is vonatkozik, hogy úgy vezettem?
Vagy a kettőnek nincs köze itt egymáshoz?
Még azóta se jött véreredmény... esetleg ezt takarná a szakértői vélemény bevárása ?

Köszönöm. Üdv

K2330 # 2013.01.18. 09:39

Lemaradt az eleje nem tudom hogyan...

Tehát.

A káb.szerrel visszaélés vétsége miatt....
...a nyomozás határidejét be. 176 alapján 2 hónappal Meghosszabbítom.

Panasz lehetőség nincs...
Innentől az alábbi hozzászólás.

K2330 # 2013.01.18. 09:50

Ja illetve az elterelés megkezdését igazoló papírt január 3.án leadtam. Ami alapján ugye magát az ügyet felfüggeszteni kellene... nem meghosszabbítani...

Véleményem # 2013.01.19. 00:18

Talán a büntetésen változtat az elterelés, meg nem szüntetik.
Lényegében nyomoznak. Most lesz szakértő is, eddig nem volt ezek szerint...

Akinél találnak valamit mennyiségtől független ott nagyon átnéznek mindent és sokáig vizsgálják. Milyen eredetű, honnan van stb...
A kettőnek könnyen lehet hogy nincs köze egymáshoz.

K2330 # 2013.02.05. 21:25

Szerintetek mennyi az esélye hogy a meghosszabbítás végén lezárják az ügyet és a véreredméyn alapján azt állapítják meg hogy nem voltam bódult állapotban?
Akkor ha nem tiltanak el továbbra akkor mennyi időn belül tudom visszaszerezni a jogsim?

Én magamon fizikai hatást nem is érzetem már amikor vezettem ugye arra gondolok hogy bódult állapotot.
Ez lehet már a vérben olyan kicsinek számíthat hogy visszakapom ?

Véleményem # 2013.02.06. 10:38

Ezt így láthatatlanban nem lehet megmondani előre meg tippelgetni...

SzLaci00 # 2013.02.26. 10:05

Szervusztok. Olyan problémám lenne, hogy Bulgáriában szabálysértés miatt elvették a jogosítványom. Helyszínen kifizettem a bírságot leadtam a jogosítványom. 2,5 hónapra vették el . Eddig semmi probléma most, hogy vissza kellene kapnom 3 hete nem, történik semmi telefonon a konzulátust is hívtam mondtam mi a probléma, de ott se tudnak segíteni, az ottani rendőrség pedig nem tudsemmit hol lehet a jogosítvány „ők feladták vagy elküldték ne igen értettem sajnos „ . Valaki nem tudja hogyan lehetne kideríteni hol tart vagy, ha valahogy elkeverték pótolni azt(okmány irodában nem állítanak ki semmit amivel pótolhatnám) ? Munkámhoz fontos lenne, mivel kamion sofőr vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat.

monalisa1 # 2013.02.26. 11:17

Szerintem az elvett vezetői engedélyed csak mint EU tagország Bulgáriára korlátozódik - sőt a tilalom időközben már le is járt -, itthon az okmányirodán kérj ujat. Jobb nem jut eszembe mint ideiglenes jogsi az eredeti megkerüléséig, bár félő ezzel csak itthon vezethetsz. (A háziorvoshoz mindenképp el kell menni az egészségi alkalmasság igazolása végett, míg az egyik-másik vezetési kategória érvényessége benne van az okmányiroda sz.gépes nyílvántartásában.)

Azt mikor kerül elő az eredeti jogosítvány, ha egyáltalán...

Véleményem # 2013.02.26. 17:49

Meg kellett volna küldeniük a magyar okmányirodába...
Valahol a postai úton elveszhetett...?

monalisa1 # 2013.02.27. 11:48

Azt nem írtad hogy az utóvizsgán túl vagy-e már, mert az önmagában 1-2 hónapig is eltarthat. Tehát ameddig a tanfolyamról nincs meg "a" papírod addig a fellelt okmányos dátumozási kijavítás egyből nem is olyan sűrgősségű...

A tanfolyam 150e Ft-tól mint többletköltség...

Mex0517 # 2013.03.01. 13:26

Üdv!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy 2012. májusban 1 évre eltiltottak a vezetéstől gondatlanságból elkövetett közúti baleset okozásának vétsége miatt, ami még nem járt le. A jogosítványomat nem vették el.Elvileg azt mondták, hogy utánképzésre kell mennem, de erről nem kaptam sehonnan semmilyen hivatalos papírt.
1, kell-e mennem utánképzésre?
2, Németországban dolgozok. Ott is érvényes ez az eltiltás? Vagy ott vezethetek?

monalisa1 # 2013.03.01. 14:50

Érdeklődj a rendőrkapitányságon mert ami esetet leírtál arról már kellett hogy szülessen hatósági határozat. (Ha tényleg eltiltottak az valószínűleg csak Mo.-ra érvényes.)

andrás110 # 2013.03.02. 10:06

Sziasztok 2012.decemberében voltam Romániában záróvonalon előztem 1 hónapra bevonták a jogsimat. Már március van és a jogsimat még nem kaptam meg okmány irodában sem tudtak semmit mondani

andrás110 # 2013.03.02. 16:44

sziasztok már írtam de nem jelent meg 3 hónapja elvették a jogsimat 1 hónapra ,még azóta nem kaptam vissza okmányirodábban nem adtak déglenest sem mit tehetnék

jucus.no1 # 2013.03.17. 18:17

Ha valakinek a bíróság mellékbüntetésként bevonja másfél évre a jogosítványát, és az ítélet kihirdetésekor ez a másfél év már eltelt azóta, hogy elkövette a bcs-t, illetve elvette a rendőrhatóság a jogosítványát, nos ebben az esetben kötelező-e utánképzésen résztvenni és kell-e újra vizsgázni?
Ha újra kell vizsgázni, akkor csak abból a kategóriából (pl. szgk.) amivel a bcs-t elkövette, vagy minden meglévő kategóriájából is?
Milyen jogszabály/ok rendelkezik/nek ezekről?
juci

Véleményem # 2013.03.17. 19:36

jucus.no1

Az ittas vezetés topicban kérdezz rá ezekre...

andrás110

Nincs ideiglenes jogsi. Okmányirodában kérj tájékoztatást, vagy menj be személyesen a rendőrségre...

Alfréd87 # 2013.03.18. 00:59

Helló!

Régebben írtam ide, ittas vezetés miatt. 1.43 volt a véremben, baleset, szabálysértés nem volt, azonnal elvették a jogsit Németországban. 1 hónap volt kb a vérvétel vizsgálata, 2 hónap múlva a jogsit hazaküldték Magyarországra (ott és mindenhol máshol vezethetek, csak itt nem). A bünti 8 hónap és 1800€ lett. Fellebbezni nem lehet/nincs esély, mert ezek fix büntetések és nem csökkenthetők. Annyit sikerült kiharcolni hogy 250€/hó-val lehessen fizetni.

Hát megtanultam rendesen, hogy ez nem játék...

K2330 # 2013.03.27. 08:41

Hello
Kaptam egy papírt hogy felfüggesztik a nyomozást mert elkezdtem az elterelést!
Ez így oké.
De a jogsiról semmi se jött azóta se.
4hónap telt már el. se véreredmény se semmi, csak hogy az okmányiroda bejegyezte hivatalosan hogy bevonták.
De, hogy meddig miért stb az semmi.
Most akkor addig nem kapom vissza, amig nem zárják le az ügyet? vagy ezt külön vizsgálják majd vagy mi van?
köszi előre is.

K2330 # 2013.03.27. 09:36

Ezt találtam most
"A vezetői engedély helyszínen történő elvétele esetén a vezetési jogosultság szüneteltetése a meghatározott bűncselekmények esetében a büntetőeljárás jogerős befejezéséig tart."

Most az a kérdésem, hogy 6hónapnál ha több ideig nincs jogsim utánképzésen kell részt vennem...

Több embert is van környezetemben akinek 6hónapra vették el és mégse kellet utánképzésre mennie...

Illetve, igy hogy nem kaptam időintervallumot,hogy mennyi ideig van bevonva a jogosítványom, így is tudok esetleg fellebbezni hogy munka miatt kell az autó stb? Kinek és hova kell ezt küldeni ? Köszönöm

Véleményem # 2013.03.29. 15:22

Az ittas vezetés topicban előbb kapsz választ...
A jogsi " mentéssel " ott foglalkoznak...

K2330 # 2013.03.29. 21:55

Köszönöm :)

aerox1212 # 2013.04.22. 12:26

üdvözlök mindenkit,csak abban kérnék segítséget ,hogy ha a2-es jogosítvánnyal vezetnék egy 120 le motort(48le megengedett helyet) ,akkor ha a rendőr igazoltat mire számíthatok? mennyi lenne a pénzbüntetés? ,illetve bevonnák-e a jogsimat,és ha esetleg még egyszer igazoltatnának ,akkor az mivel járna? illetve tolódna-e az A jogsi megszerzésének az ideje? előre is köszönöm

Atis77 # 2013.04.24. 08:16

Szerintem eltiltást és pénzbírságot kaphatsz, de ha balesetet okozol súlyosabb következménye is lehet

Viktoria1975 # 2013.05.22. 16:43

Sziasztok!

Segítsetek nekem!
2013.05.18.-án Németországban ittas vezetés miatt elvették a jogosítványom. Van kinti bejelentett lakcímem, de ebben az esetben haza küldik a jogsit? Ha igen mikor? és mire számíthatok? ilyen következmények lesznek?

Segítsetek nekem légyszíves!