elvett jogosítvány


pepe88 # 2012.10.08. 17:05

Nemtudom te hol laksz, de itt sehol nincsen zárt pálya ahová lehetne menni, régen volt egy nagyon jó kroszpálya, de évekkel ezelőtt letúrták, és helyette már egy szép baumax kapott helyet. 100kmt meg nem fogok egy kb 1-2 órás motorozásért autókázni, mert attól tovább nem bírja ki az átlag ember a kroszpályán mert annyira fárasztó. Ha lenne a közelben ilyen hely akkor biztos hogy mennék. Sajnos ez van.

Véleményem # 2012.10.04. 21:27

Próbáltam körül írni hogy az ugyan úgy szabálysértés, nem csodálom ha lebuksz. Nehéz betartani ennyire ezeket az egyszerű dolgokat? Vannak erre kijelölt zárt pályák, tréleren lehet vinni oda a motort aztán ennyi...
Majd a bírság talán jobb belátásra bír, a következő lebukásnál már vissza eső leszel. Nem éri meg, de te tudod...

pepe88 # 2012.10.04. 19:24

Az erdészeti utakon szoktunk menni, a vadászok sem szóltak még nekünk, mivel őket nem zavarjuk, mert mikor ők kimennek vadászni mi már régen otthon vagyunk, nem vágjuk össze az erdőt, a vadászok hamarabb mikor a nagy terepjáróval szészarják az utata a sárba, meg a fakitermeléskor, meg hozzá kell azt is tenni hogy mostanába ritkán járunk ki, sajnos nincs idő, így hogy mondjuk hetente egyszer kimegyünk azt kibírják, bár az utóbbi időben nem is voltunk, csak a réten, így nem basztat minket senki.A szezonból egyébként csak kb 4-5 hónapban lehet menni, tavasszal és most ősszel, mert nyáron egyszerűen meg lehet gyulladni olyan meleg van beöltözve. Nincs is ezzel probléma, csak azzal ha a városba megyünk, többet nem is fogok lemenni, most is rábeszéltek, tudtam hogy nem kéne menni, csak ahová szoktam. most pont belefutottam egy ellenőrzésbe hazafelé vasárnap délután, így jártam.

Véleményem # 2012.10.04. 18:34

Ezek szerint beidéznek. Írtam, hogy pénzbírság a valószínű és a jogosítvány elvételt nem igazán hinném, tényleg csak kategória eltiltás lesz. Amúgy a jogsit tartsd magadnál... ez helyszíni bírságos... nem is értem az embereket hogy minek kell nekik ha nem tartják maguknál vezetés közben.
Amúgy az erdő sem megoldás szerintem, oda is vezetnek olyan utak ahol bármikor igazoltathatnak. Vagy egy vadász felnyom, hogy ott randalírozol és egyből bukta...

pepe88 # 2012.10.04. 17:49

Jogosítványom nem volt nálam, mert nincs is A kategóriára, csak B re, de azt sosem viszem magammal, érdeklődtem hogy menyi lesz a büntetés, elvileg minimum 70, és az A kategóriától fognak eltiltani, elvileg a B-s jogsim megmarad. Az biztos hogy jó nagy * vagyok néha, de legalább tanulok a hibáimból. Többet nem megyek le a város szélére sem majd motorral, csak az erdőbe. Elvileg be fognak hívni a rendőrségre is valami nyomozóval kellesz beszélni, és akkor fogjuk megbeszélni majd a dolgokat. Majd írok ha megvan az ítélet.

Véleményem # 2012.10.02. 21:14

Apróság, hogy a szabálysértések hogyan halmozódhatnak még. Volt e nálad egyáltalán jogsi, bukósisak, az be volt e kötve...
Olyanba nem jelentenek fel ami nem úgy volt, tehát meglepetés nem fog érni, esetleg a pénzbírság láttán majd hogy nem is gondolnád mennyi is az annyi...
Ha olyanba jelentenek fel, amit nem követtél el, akkor megfellebbezed szépen, elmegy az ügy bíróságig és ott kiderül hogy ki tudja jobban a jogszabályokat illetve kinek van igaza. Sokan ott döbbennek rá, hogy valóban akkor így volt és nem mindig a rendőr a hülye. Gondolom azt te is tudod, hogy rendszám, forgalmi erre a motorra kell. Meg ittasan nem vezetünk, hisz már ilyened is volt.
Tehát szerintem, meglepetés nem fog érni most sem.

pepe88 # 2012.10.02. 15:16

Köszönöm a választ, tényleg nem tudták megmondani hogy most mi lesz. Csak annyit mondott hogy ez nem lesz olcsó.

Kitöltötte azt a papírját, aztán nem mondott semmit, meg aláíratta velem és azt mondta, hogy ez a papír azért szükséges hogy együttműködtem a hatósággal, semmi mást nem mondott. Meg annyit mondtak még hogy jószívüek szoktak lenni, mert ugye vannak enyhítő körülmények, megáltam együttműködtem stb. Reméljük nem veszik el a jogsit.

Amúgy tényleg jó moci :D Szedi a lábát rendesen és keveset eszik :D

Eddig még nem jelentett fel senki motorozás miatt a környéken, szóval ilyen bejegyzés biztos hogy nincsen a rendszerükben. meg nemszoktam a házak között randarírozni meg verni neki üvegen :D

Poruljárt_Attila # 2012.10.02. 04:13

"Elméletileg közölték veled, hogy miket követtél el,"

Ez csak nagyon elméletileg van így. Már több topicban is beszéltük, hogy hatalmas probléma, hogy igazából azt s etudja az autóüs-motoros, hogy miért is jelentik fel. de persze ez nem véletlen, hiszen így szolgálat végén úgy írják meg azta feljelentést, ahogy nekik tetszik, és nem feltétlen kell, hogy köze legyen az elkövetett dologhoz.

Megint hol kötünk ki?
Ott, hogy ez csakis úgy lenne egy jogállami megoldás, ha ott a helyszínen alá kellene írnod, és kapnál belőle egy másolati példányt. Csakis így. Különben hogy bizonyít bármit is?

Véleményem # 2012.10.01. 20:18

Elméletileg közölték veled, hogy miket követtél el, milyen szabálysértéseket. Ha ezt leírod akkor tudok többet mondani. Most így kitudja hogy a hatóság mivel kíván foglalkozni, mert lehet hogy csak egy sima pénzbírság lesz. De ha meg a környékben esetleg nincs jó hírneved akkor több mindent is rád húzhatnak majd... Olvasgasd a rendeleteket, hogy a motorral mit szegtél meg.
Nem feltétlen jár ez jogsi elvétellel, inkább egy pénzbírság az tuti lesz. Majd úgyis kapsz határozatot, levelet erről...

Poruljárt_Attila # 2012.10.01. 19:56

az klassz kis gép!
Hát igen, és feltehetően azért, mert tisztában van azzal, hogy ha csak úgy integet, akkor senki se áll meg neki. Sajnos egyre gyakoribbak egyébként a motorosok elleni csapdák.

Hát én csak azt a tapasztalatomat tudtam megosztani ... de azért sok sikert, hátha megúszod egy pénzleszedéssel.

pepe88 # 2012.10.01. 19:27

Yamaha yz 426 f, egyébként pont olyan helyen voltam hogy egyszercsak kilépett elém a rendőr, és nem tudtam semerre menni, elütni meg nem akartam a rendőrt úgyhogy jobbnak láttam ha megállok.

Poruljárt_Attila # 2012.10.01. 18:52

egyébként milyen típus? megkérdezhetem?

Poruljárt_Attila # 2012.10.01. 18:51

ezt itt nem tudják értelmezni, mert kevesen ismerik a sportolási célból való crossmotorozást. A leírtakból az derül ki, hogy a szokásos módon kiosontál a lakhelyedtől a pályára vagy a "zöldbe".

Háááát, crossos társak nem mondák, hogy egy crossmotor nem arra való, hogy megállj vele a rendőrnek? :) Viccnek hangzik, aztán meg mégis ez van.

Na de a megtörtént már a baj, akkor én attól tartok, hogy ez így gáz, mert ugye közúti forgalomban voltál egy közúti közlekedésre alkalmatlan járművel és ráadásul jogsi nélkül, és hát nem akarlak elkeseríteni, de hallottam én már elkobzós történetet is kísértetiesen hasonló esetben. Sztem a jogsi elég nagy sansszal ugrik, de bocs, ez csak az én véleményem.

Látom, megtaláltak téged is az értetlenkedéssel :)

efi99 # 2012.10.01. 18:43

Véleményem
Úgy látszik nem tetszett a válaszod, mert megint feltette.
"Természetesen nem volt lopott."
"papír nélküli kroszmotorom", "jogosítványom bevonták ittas vezetésért"
Fenti szövegkörnyezetben nem tudom értelmezni a "természetesen" szót...

pepe88 # 2012.10.01. 18:21

Tisztelt Fórumozók !

Nemrég közúton motoroztam a papír nélküli kroszmotorommal(426 köbcenti) egy rövid szakaszon a hegy és a lakhelyem között,sajnos pont ott voltak a rendőrök és igazoltattak. Felírták az adataimat és a motort is leellenőrizték hogy nem e lopott. Természetesen nem volt lopott. Együtműködtem a rendőrökkel, elsőre megáltam nem menekültem. B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem csak. Elvileg a törvény úgy változott hogy 70 ezer forintig büntethetnek engedély nélküli járművezetésért, de azt nem találom sehol hogy olyankor mi van ha a motoron nincs papír sem. Még azt is olvastam a törvényben hogy járművezetéstől is eltilthatnak, vagy csak kategóriától, ez a rész zavaros, nem tudom hogy most elveszik-e a B kategóriát vagy sem.

továbbá 2010.02-hóban a jogosítványom bevonták ittas vezetésért 7 hónapra(már több mint 1 éve visszakptam), ami már több mint két éve volt, elvileg ez nem számít már bele a súlyosbító körülménybe tudtommal. nemtudom hogy ezt jól tudom-e?

Milyen büntetésre lehet ezesetben számítani?

Véleményem # 2012.10.01. 18:17

pepe88

Mindent összevetve szerintem egy pénzbírságra számíthatsz.

pepe88 # 2012.10.01. 18:02

Tisztelt Fórumozók !

Nemrég közúton motoroztam a papír nélküli kroszmotorommal(426 köbcenti) egy rövid szakaszon a hegy és a lakhelyem között,sajnos pont ott voltak a rendőrök és igazoltattak. Felírták az adataimat és a motort is leellenőrizték hogy nem e lopott. Természetesen nem volt lopott. Együtműködtem a rendőrökkel, elsőre megáltam nem menekültem. B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem csak. Elvileg a törvény úgy változott hogy 70 ezer forintig büntethetnek engedély nélküli járművezetésért, de azt nem találom sehol hogy olyankor mi van ha a motoron nincs papír sem. Még azt is olvastam a törvényben hogy járművezetéstől is eltilthatnak, vagy csak kategóriától, ez a rész zavaros, nem tudom hogy most elveszik-e a B kategóriát vagy sem.

továbbá 2010.02-hóban a jogosítványom bevonták ittas vezetésért 7 hónapra(már több mint 1 éve visszakptam), ami már több mint két éve volt, elvileg ez nem számít már bele a súlyosbító körülménybe tudtommal. nemtudom hogy ezt jól tudom-e?

Milyen büntetésre lehet ezesetben számítani?

Atis77 # 2012.09.12. 16:27

5 év után szerintem törlik az adatokat, feltáró napon derül ki milyen csoportba kerülsz.

Tibi928 # 2012.09.11. 08:18

Üdv mindenkinek! A következő lenne a kérdésem:
Mi számít visszaesőnek utánképzésnél?? Mert nekem most jár le az 1 éves eltiltásom de kb 10 évvel ezelőtt már volt egy ittasvezetéses ügyem... Tehát milyen csoportba leszek így osztva?? Üdv!

DeeeNNNiii # 2012.08.31. 18:02

Az a baj, h csak "B"-re volt jogsim...más kategória nem volt...elkezdtem a A-korlátlant, de időhiány miatt nem tudtam befejezni...
Most ausztriában dolgozom, ha ott elkezdenék egy tanfolyamot? az lehetséges?

patrol # 2012.08.30. 20:56

jeff62
Lehetséges,hogy igen de a németek szerinted elfogadnák?
Szívesen adnék tanácsot de mivel a pszichológián 2x is elbuktál inkább azon gondolkozz,hogy taxival vagy busszal közlekedj.Mindenkinek biztonságosabb...főleg nekünk.Igaz nem tudom mivel szedted össze azt a 18 büntető pontot de van épp elég agresszív sofőr az utakon.

Véleményem # 2012.08.30. 19:53

Kérhetsz kategóriára eltiltást. Mást nem tudsz. A 2 év az 2 év. Nem tudok olyan nyomós indokot ami miatt vissza adnák neked a jogsit előbb.

Atis77 # 2012.08.30. 04:00

Milyen kategóriáid vannak? Mivel fogtak meg? Mennyi volt a véralkohol szinted?

DeeeNNNiii # 2012.08.29. 22:29

tisztel fórumozók!

Elvették a jogosítványomat 2 évre és kaptam 275e Ft pénzbüntetést, amit egy összegben be is fizettem.
Ittasan vezettem, éjjel gyér forgalom mellett, nem főútvonalon, és szerencsétlenségemre belecsúsztam az árokba. személyi sérülés és anyagi kár nem történt.
van-e valamilyen mód, h visszakapjam előbb a jogosítványomat? mit tudok tenni ez ügyben? milyen lehetőségem van, ha van?

freedlight # 2012.08.28. 16:03

Tisztelt forumozók. Segítséget szeretnék kérni.
Bódult állapotban való vezetés miatt vették el a jogositványomat 1év 6 hó ra és 300 000 ft pénzbüntetést kaptam. Nemvagyok büntetett elöéletü,nemvezettem föutvonalon,nemvolt utasom,nem követtem el balesetet sem és teljes mértékben együtt müködtem a szervezetekkel. Tárgyalás mellözésével hozták meg ezt az itéletet,de én most kértem tárgyalást. Munkámhoz teljes egészében szükség van a jogositványomra (nehézgépkezelés,fütésszerelés) Kérdésem az lenne eltuduk érni enyhébb büntetést jogositvány téren?? sikerült ezmár valakinek? vagy ez nem megoldható? Köszönöm.