Gépkocsi adás - vételi szerződés


Dr.Attika # 2016.06.20. 14:12

8 közjegyzői végrehajtás van a cégen. Vélhetően ilyen autópályás történet miatt. Menjen el az ügyvezető lakására. benne van a cégjegyzékben.

Dr.Attika # 2016.06.20. 14:13

Az is lehet, hogy EKAER csalás folyik a rendszámmal. menjen be a rendőrségre és tegyen bejelentést.

Cornus # 2016.06.20. 16:35

Köszönöm a tanácsát, feljelentést teszek.
A cégének címe megvan, bár ott szinte biztos hogy nem lesz semmi. Látom még a lakhelyét is, ami teljesen máshol van, és pont ugyan oda van bejegyezve egy ingatlanos cég is.
Ezen kívül mind a két cégnek van negatív jelentése is, szóval semmi jó nincs náluk.
Szerintem ha személyesen meglátogatnám akkor sem érdekelné a dolog.

dolfi # 2016.07.17. 18:03

Üdvözletem!
Következő dolog történt velem. Használt autót szeretnénk venni. El is mentünk egy meghirdetett autót megnézi.
Aminek problémái voltak amit az eladó a telefonba nem közölt.
Mondtam neki ha megjavítja az autót, akkor érdekelne.
Pár nap múlva hívott hogy kész van az autó.
Mondtam neki hogy másnap megyek és megnézem.
De utána meggondoltam magam és nem mentem, mert meggondoltam magam.Következő napra telefonált hogy nem mentem az autóért.És én mondtam neki hogy meggondoltam magam.
Ezért feljelent szerződésszegésért, mert állítólag szerződést kötöttünk szóban.És kártérítést is kér mert tartotta nekem az autóját,ami nevetséges mert én nem fizettem foglalót és ha két napig tartotta abból neki nem keletkezhetett kára.Azt állítja hogy hang és videofelvétel is van róla.
Kérdésem az hogy mire számítsak a bíróságon?

groszfater@gmail.com # 2016.07.17. 18:11

Kérdésem az hogy mire számítsak a bíróságon?
A bíró az eladónak ad igazat, de nem kéne idáig eljutnod...

groszfater@gmail.com # 2016.07.17. 18:13

Az adásvételi-szerződést írásba kell foglalni...

dolfi # 2016.07.17. 18:14

Miért adna igazat a eladónak?
Mit kellene csinálnom?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.07.17. 19:28

groszfater@gmail.com

Vicces lenne ha így működne Magyarországon.

USA-ban a kézfogás valóban megkötött üzletnek, érvényes szerződésnek számít. Na de itthon? Ne röhögtess már.

dolfi
B.hatja a hangfelvételt és a videót, mert te nem adtál erre engedélyt és nem járulsz hozzá annak lejátszásához, terjesztéséhez. Te meg ezért jelented fel, hogy visszaélnek adataiddal tiltott videó és hangfelvétel miatt.
Amíg Te írásban nem tettél foglalóra ajánlatot addig az eladó nem tehet semmit. Foglaló pontosan ezt a szándékot jelzi, hogy köztetek létrejön egy adásvétel gépjármű vásárlás szándéka miatt.

Nem vagyok jogász, de szerintem ez így működik. Ja és persze kellenek hozzá tanúk is, rögtön kettő, hogy még a szerződés még hitelesebb legyen.

Dr.Attika # 2016.07.18. 03:19

Nem kell izgulni dolfi. Nem jött létre az adásvételi szerződés. A magyar jog szerint ingóra vonatkozó szerződés létrejöttéhez a kétfél egybehangzó akarata és a dolog vevő részére történő átadása is szükséges. A dolog átadás nem történt meg, tehát nincs szerződés.Ne fpoglalkozzon többet a gk. eladójával. Semmilyen igénye nem lehet, de még a feljelentése sem lehet alapos.

guba" # 2016.07.18. 06:33

Tisztelt Dolfi!

A 2. bekezdésben foglaltak alapján tud esetleg kihátrálni a szerződésből:

(1) A szerződés a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre.

(2) A szerződés létrejöttéhez a feleknek a lényeges és a bármelyikük által lényegesnek minősített kérdésekben való megállapodása szükséges. A lényegesnek minősített kérdésben való megállapodás akkor feltétele a szerződés létrejöttének, ha a fél egyértelműen kifejezésre juttatja, hogy az adott kérdésben való megállapodás hiányában a szerződést nem kívánja megkötni.

(3) Ha a szerződés létrejött, de a felek az ellenszolgáltatás mértékét nem határozták meg egyértelműen, vagy ellenszolgáltatásként piaci árat kötöttek ki, a teljesítési helynek megfelelő piacon a teljesítési időben kialakult középárat kell megfizetni.

Dr.Attika # 2016.07.18. 06:48

Ne bonyolítsd már túl. Nem jött létre a szerződés a dolog átadása hiánya miatt. Nincs szerződés, tehát nincs miből "kihátrálni".
Gondolom, hogy hallottál már a tradíció jelentőségéről a szerződési jog körében.

dolfi # 2016.07.18. 08:23

Köszönöm az észrevételeket!
Tegnap telefonált hogy megteszi következő lépéseket!

groszfater@gmail.com # 2016.07.18. 09:46

Ami a szerződés létrejöttét illeti, az új Ptk. is változatlanul a konszenzuál szerződések elvi alapján áll, vagyis a szerződés létrejöttéhez nem szükséges a dolog átadása vagy más reálcselekmény, hanem elegendő a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezése (konszenzus)”.

guba" # 2016.07.19. 19:55

Kedves Kolléga!
Nyilván eltévesztetted, amikor a tradícióra a szerződés érvénytelenségének körében hivatkoztál. A szerződés érvényesen létrejöhet ingó dolgok adásvétele esetén az átadás hiányában is.

Dr.Attika # 2016.07.20. 02:52

Igazad van. Tulajdonjog átszállására gondoltam, de a szerződést írtam.

wers # 2016.07.22. 19:50

Talán nem véletlen, hogy a gépjármű tulaldonjog átruházásnál négy dátumot kell feltüntetni. Amelyek persze lehetnek azonosak is.

Reményi # 2016.07.29. 20:13

sziasztok!...kérdésem,hogy az írásbeli szerződés után hány nap a visszavonás ideje,ha mégsem akarja megvásárolni az autót,meggondolta magát???..a mi esetünkben a német rendszámú autón állítólag adósság van..a német hatóság nem mondja meg az adósság mértékét!!... a vevő megtudakolta,ezért vonná vissza a szerződést..tehát hány nap után vonhatja vissza???

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.29. 20:16

Főszabályként nem lehet elállni. A szavatosság más, de az "állítólag" nagyon kevés.

wers # 2016.07.29. 21:39

Az eladónak nem lett volna szabad eladnia, meddig az értékesitési tilalom terheli a járművet. A hatóság max. azt látja, ki terhelte meg, de a mértékét a pénzintézet tudja megmondani.
Tudom Béla, van a pogárjogi része, de ott a közigazgatási is, egy autó átirás nélkül csak egy disztárgy az udvaron.
Mi köze ehhez a szavatosságnak?

wers # 2016.07.29. 21:48

egyébként sokesetben 0 már az adűósság, csak elmulasztották levetetni a nyilvántartásbaól a terhelést, és ez csak az átiratáskor derül ki.

wers # 2016.07.29. 21:55

Ja, és nincs semmi állitólag. Ha a hatóság látja az elidegenitési tilalmat,akkor az ott is van. Maguktól ilynet enm jegyeznek be.

Dr.Attika # 2016.07.30. 06:53

Az elidegenítési és terhelési tilalom alatt lévő gépjármű adásvételére kötött szerződés- jogszabályba ütközés miatt- semmis. Ezt az okmányirodának hivatalból kell észlelnie és meg kell tagadnia a tulajdonjog változás (átírás) bejegyzését.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 07:08

Nem semmis. Bele kell érteni, hogy az eladó vállalta azt is, hogy beszerzi az elidegenítési tilalom jogosultjának hozzájárulását.
(Jogszavatosság, kedves wers, jogszavatosság.)

Dr.Attika # 2016.07.30. 07:35
Dr.Attika # 2016.07.30. 07:42

1766/2008. Polgári elvi határozat

A szerződés semmissége hivatalból a felek hivatkozásának a hiányában csak akkor észlelhető, ha a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján egyértelműen megállapítható, hogy a felek által kötött adásvételi szerződés a szerződéssel kikötött elidegenítési és terhelési tilalomba ütközik (Ptk. 114. §; Pp. 3. §).