Gépkocsi adás - vételi szerződés


Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.18. 18:32

Szóval nem érted. Tudod mit? Az nem az én bajom.

nonolet # 2017.07.18. 23:29

Az nem jogi kérdés, hogy:
Rohadt-e az alja, amikor eladtad !!!

Az sem jogi kérdés, hogy rejtett-e?

Az sem jogi kérdés, hogy beleírtad-e szerződésbe, ha igen.

A jogi kérdések ezután jönnek.

Mert, ha rohadt, de nem írtad bele, abból lehet gondod...

-

Szóval mik a tények?!

guba" # 2017.07.19. 11:21

Ilyen kis értékű, öreg kocsik esetében célszerű a szerződésben rögzíteni, hogy van jelentős mértékű korrózió a karosszérián. Ez a természetes elhasználódásból erdő együttjárója az ilyen autóknak.
Főszabály az, hogy ilyen hibák esetében nem lehet szavatossági igényt érvényesíteni. Másképpen fogalmazva: a természetes elhasználódásból eredő rozsdásodás jogi értelemben véve nem is hiba, aki idős kocsit vesz, erre számítania kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.19. 12:41

Te vagy a szakember, de az én 12 éves Suzukimat nem hogy nem ette szét a rozsda, de folt sincs rajta. Még a küszöbön se.

nonolet # 2017.07.19. 12:50

"Ez a természetes elhasználódásból eredő együttjárója az ilyen autóknak."

Francokat... nem velejárója.
Csak sok elhanyagolt autó van.

Épp ezért kell a szerződésben tisztázni az állapotot.
Akkor nem lehet vita a korral arányosságról...

drbjozsef # 2017.07.19. 13:17

KBS,

eladnád 130.000.- Ft-ért?
Megvenném. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.19. 13:29

Hát még ha tudnád, hogy sárga! :D Nem vajsárga - kanári!

Rexor # 2017.07.19. 14:56

Még mindig jobb mint a bugyirózsaszín...

Bazsi356 # 2017.07.19. 17:11

Röviden annyi a tény hogy perrel fenyeget ha nem veszem vissza az autott meg hogy állítólag beszélt ügyvéddel és megállná a helyét a bíroságon.
de ö megnézte a kocsit és kipróbálta.
az adás vételi szerződésbe nem irtuk bele a rozsdát.

alfateam # 2017.07.19. 17:16

az adás vételi szerződésbe nem irtuk bele a rozsdát
és azt, hogy megtekintett állapotban vette át ?

Bazsi356 # 2017.07.19. 17:21

a megjegyzés rovatba nem lett irva

nonolet # 2017.07.19. 18:41

BAzsi356

Mondd neki, hogy: OKÉ! legyen per...
...és ne foglalkozz vele tovább.

Majd ha NETÁN beperel, akkor ráérsz aggódni.
De aligha fog.

Bazsi356 # 2017.07.19. 18:45

Köszönöm szépen a válaszokat

Atis77 # 2017.07.19. 19:16

Ne foglalkozz vele nem új hanem 18 éves autó. Megnézte megvette. Mikor megnézte valszeg a rozsdát is látta. Nem vagy ingyenes autó kölcsönző. Ha ilyen olcsó kocsit vett nem hiszem hogy lesz pénze szakértőre illetékre stb.

guba" # 2017.07.20. 07:17

Te vagy a szakember, de az én 12 éves Suzukimat nem hogy nem ette szét a rozsda, de folt sincs rajta.

Béla, nekem is van 40 éves autóm, amin egy folt sincs, de ettől még mindaz helytálló, amit leírtam.

drbjozsef # 2017.07.20. 12:40

Ilyen kis értékű, öreg kocsik esetében célszerű a szerződésben rögzíteni, hogy van jelentős mértékű korrózió a karosszérián. Ez a természetes elhasználódásból erdő együttjárója az ilyen autóknak.

Béla, nekem is van 40 éves autóm, amin egy folt sincs, de ettől még mindaz helytálló, amit leírtam.

Ez elég paradoxongyanúsan hangzik.
Vagy természetes együttjáró, de akkor nem lehet makulátlan 40 éves autód, vagy együttjáró, de nem feltétlen természetes, inkább a hanyag karbantartás.

Mondjuk szavatosságot akkor sem alapoz meg szerintem sem - KIVÉVE, ha az eladó jó alaposan lealvázvédőzi/festi, tehát szándékosan rejti el, és azt állítja, hogy ezen 40 évesen sem lesz egy folt sem. Ha nem volt rejtett, az alváz szemrevételezése egyértelműen az elvárható gondosság kategóriájába belefér.

Bazsi356 # 2017.07.20. 16:09

Műszaki előtt le lett alvázvédözve ami már lassan 2 éve volt. Az autó kB 3 évet volt nálam.

Szomorú örökös # 2017.07.21. 05:05

Bazsi356

állítólag beszélt ügyvéddel és megállná a helyét a bíroságon

Szerintem kamuzott! Nem hinném, hogy pereskedni fog, úgyhogy mondd nyugodtan neki, hogy pereljen csak! Valóban nem értem én sem azokat, akik megvesznek egy 18 éves autót, ráadásul egy Suzukit, és olyan szemmel nézik, mint ha vadi új járművet vásároltak volna.

Bazsi356 # 2017.07.21. 07:20

Köszönöm a válaszát

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.21. 07:25

akik megvesznek egy 18 éves autót, ráadásul egy Suzukit, és olyan szemmel nézik, mint ha vadi új járművet vásároltak volna.
S mi van, ha olyan szemmel nézik, mint egy 18 éves autót, ráadásul Suzukit, és ahhoz képest szar?

wers # 2017.07.21. 08:49

Mégjó, hogy nem csak most, de többször is megállapítást nyert, ez szakértői kérdés.
Pl. ha egy kocsi kisgazdija leginkább gyalog jár eredményezheti, hogy a kocsi is és gazdi is letagadhat néhány évet.
Oh, miket írtam! Jár??? :DD Gyalogkakukk

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.21. 09:19

:P

wers # 2017.07.21. 09:24

:) bocsika Béla, ezt nem tudtam kihagyni. Még a végén azt hinné valaki, hogy a szín védi a kocsidat.

FZS85 # 2017.09.01. 12:40

Tisztelt Fórumozók!

A segítségüket és esetleges tapasztalataikat szeretném kérni.
Július végén eladtuk Édesapám autóját egy ismerősünknek, aki gépjármű adás vételével foglalkozik.
Az adásvételin a mi részünket kitöltöttük, a kulcsokat, forgalmit és törzskönyvet átadtuk, de nem volt nála pecsét így nem kaptunk vissza az adásvételiből, de mivel ismerős volt és bíztunk benne, és azt mondta egy hét múlva megkapjuk a példányunkat, mert épp távol van a pecsét. (az autó árát átadta)
Azóta eltelt több mint egy hónap, mindig csak ígér, de az adásvételi nem jutott el hozzánk még.
Az autót árulja, de az édesapám nevén van továbbra is, és ma mikor felhívtam hogy érdeklődnék az eladó kocsi iránt (mert engem nem ismer) kiderült hogy a felesége szinte minden nap használja is.
Tudom, hogy naivitásunk érthetetlen volt ez ügyben, így tényleg csak segítséget szeretnék kérni hogy jelenleg mit tehetek.
A biztosítást és a súlyadót be kell fizessem a kocsira, máskülönben ott hátralékunk keletkezik, díjnemfizetés miatt nem szeretném a biztosítást felmondani sem, mert a másik járműre szeretném átvinni a bónuszt, valamint már félek attól is hogy egyéb büntetést kapok a nyakunkba.

Köszönöm előre is a segítséget!

nonolet # 2017.09.01. 12:51

Gondolom a vevő adatai sincsenek kitöltve.

Alighanem a nevetekben akarja tovább adni IS.
(ő kiakar maradni belőle)

Ezért "nem volt nála" a pecsét (ami amúgy nem kötelező!!!)
Elég lett volna a cégszerű aláírása is.

Felkeresni és addig nem eljönni amíg nem ír alá.
Aztán beadni a szerződést az okmányirodába.