Autóhitel és behajtási költség


Katica2001 # 2007.11.23. 19:52

Sziasztok!
Bocsi, hogy az előző témában nem írtam semmit, de tegnap kétszer is elszállt az éterben a levelem, így most kipróbáltam.
Szóval,a segítségetekre lenne szükségem.
3 évvel ezelőtt vettünk egy autót hitelre, amit rendesen fizettünk is.
Most augusztusban felhívtam a bankot, hogy 2 havi részletre halasztást kérjek, mert októberben nagyobb kiadásunk lesz.
Azt válaszolták, rendben, rögzítik a gépben.
Októberben felhívtam őket, hogy másnap befizetem az egyik havi elmaradásom felét, jövő héten a másikat, és a hétvégén a második havi elmaradást.
Azt válaszolta a hölgy, hogy rendben, de nme garantálja , hogy nem mondják fel a szerződést.
Én utaltam az augusztusi beszélgetésre, amire az volt a válasza, hogy nincs a gépben semmi sem ezzel kapcs.-ban.
Másnap befizettem úgy, ahogyan megbeszéltük, de ennek ellenére két nap múlva egy behajtócég embere telefonált, hogy keresett otthon, de mivel nem tartózkodtam a lakásban, hagyott egy levelet, mert a bank felmondta az autóhitel szerződést.
Azonnal hívtam a bankot, ahol átirányítottak ahhoz, aki felmondta a szerződést.
Azt mondta, jogosan történt, mert 90!!!!!!! nap a hátralék. Mondtam neki, hogy szerintem csak 60, erre ő:akkor is jogos, mert 60 napot meghaladó tartozásra is felmondhatják.Folyt.köv.

Katica2001 # 2007.11.23. 20:13

Erre én ismét elmondtam az augusztusi beszélgetést és a pár naposat is.
Azt mondta, utánanéz.
Közben én befizettem a második felét is, és a 2.havi törlesztőt is.( lefaxoltam a befizetést), sőt már aza aktuálist is.
Pár nap múlva felhívott, és közölte, minden jogos volt, az aug-i besz. nincs sehol.
Azt mondta, megígéri, hogy a behajtók nem fognak zaklatni.Ennek ellenére, néhány napja kaptam egy sms-t, amelyben közölték, hogy sürgősen hívjam fel őket, mert az xy.bank megbízásából kerestek.
Felhívtam, de a nő olyan felháborító hangnemben beszélt velem, hogy azt nem írhatom le, és közölte, hogy pár perce beszélt a BANKBAN LEVŐ KOLLÉGÁJÁVAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!, és ő azt mondta, hogy 150000!!!!!!!!!!!!! ft tartozásom van még.
Felhívtam a kollégát, aki ugye megígérte...
azt felelte, hogy nem érti a behajtókat, és ő nem mondta, hogy 150ezerrel tartozok, de majd ,mindjárt felhívja őket, de különben megérthetem, mert ők is megdolgoztak a pénzükért.
Kérdeztem, mi kerül 48 ezerbe, a levél?meg az sms, vagy az egyszeri utiktsg?
de különben is, addig nem állítja vissza a szerződést, amíg ez nincs kifizetve.
Megkérdezte, hogy mi lenne, ha nem a törlesztőrészleteket fizetném be, hanem a beh.-i ktsg-et.
Kérdeztem:igen, akkor megint lesz 2 havi elmaradás, ami miatt felmondják a szerződést, és kezdődik minden előlről, és egyébként is sztem a banknak az a fontos, hogy a törlesztők , kamatok be legyenek fizetve és legutolsó a behajt.-i kts.
Kértem, engedjék el ezt vagy adjanak részletfizetést, de erre azt mondta, max 2 részlet lehet, elengedni nem tudják, de ha írok a felettesének( akinek a nevét, tszámát nem adhatja meg, amit persze kértem), akkor majd ő továbbítja neki a levelemet és ő majd eldönti.Persze a levelet neki címezzem, majd ő továbbítja.
Szerintem nem lesz ez a levél továbbítva, mert úgy gondolom, ő és a behajtók öszejátszanak és az ő markát is pénz üti.
Tehát nekem fizetni kell, ha törik, ha szakad.
Egyébként rajta kívül nem jutok el se a bank jogászához, se a jogi osztályhoz, csak hozzá.
Ezért kérlek Benneteket, hogy segítsetek!
A másik, amitől félek, hogy a behajtók elvihetik az autót, mivel nincs visszaállítva a szerződésem, és ráadásul nem is garázsban áll( a hitelből is csak 1 év van már hátra).
Segítségeteket köszönöm.

monalisa1 # 2007.11.23. 20:44

Javaslom sürgősen keresd fel a bank vezetőjét, személyesen őt és ne az ügyintézőt.

Katica2001 # 2007.11.23. 21:37

Köszi Monalisa a választ.
Az a baj, hogy vidéken lakunk és még időpontot sem lehetne egyeztetni a bankvezetővel, mert nem adják meg az elérhetőségét, és folyamatosan ehhez az illetőhöz írányítanak.
Állandóan falba ütközök, de a végén mindig ugyanoda jutok.
valahogyan meg kellene szereznem a telcsiszámát, de nme tudom, hogyan.
Nem tudok már szabit kivenni, de délutánra kell mindig mennem dolgozni, így délelőtt fel tudnék menni a bankba,csak ha nem lesz bent, akkor így jártam.
Azért megpróbálom.
Te mit gondolsz erről az egészről?
Elvihetik az autómat?

monalisa1 # 2007.11.23. 22:32

Az az autó NEM a tiéd - a banké, és mindaddig az övé amíg a hitelkölcsön + kamat + kezelési költségek maradéktalanul ki nincsenek egyenlítve.

Tehát joga van felmondani a szerződést akár 2 hónap elmaradás miatt is., ebben az esetben kocsi el, te meg fizetsz a semmi után még ki tudja meddig havonta. (Sajnos egyre többen vannak az országban hasonló helyzetben.)

Az ügyintéző naponta tucatnyi ügyféllel értekezik, így a legjobb szándék is kevés lehet ahhoz, hogy egy több hónappal ezelőtti telefonbeszélgetést "vágjon". Meg főleg ha az őrá nézve - mint esetleg ügyintézési mulasztás - letolást edményezhet.

Ha az igazgatót és/vagy a jogászt nem tudod elérni, marad az ügyintéző., ülj le ővele szembe, próbáljatok kölcsönös megoldásra jutni.

Mert hiszen csak egy átmeneti fizetési nehézségről van szó, melyet már rég lerendeztél volna ha adnának csekket. Aztán minden megy tovább a maga előírt útján.

Esetleg - és kényszerűségből - bevállalt szerződésmódosítás: a kamat picivel magasabb lesz a továbbaikban.

Nézd, telefonba mi a fenét tud "érdemlegesen" mondani az ügyintéző., a telefonbeszélgetésbe akár bele is hallgathat a cégtől valaki belső ellenőr - vélem én, tudatlanként. Ellenben személyesen, négyszemközt, röviden, másként mehetnek a dolgok. Vigyél egy doboz bonbont.

Katica2001 # 2007.11.24. 18:49

Szia Monalisa!

Köszi a választ.

monalisa1 # 2007.11.24. 19:26

Ha lesz valami fejlemény, számolj majd be róla: okulás - tanulás másoknak is.

Katica2001 # 2008.07.31. 11:51

Sziasztok!
Újra itt!
leírom a fejleményeket az üggyel kapcs.-ban.
Képzeljétek, sikerült kérni egy (ismerős által) egy lezárást az autóra, mert nekünk nem adták ki.
Kiderült, hogy semmilyen behajtási ktsg. nincs az autón!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ezek után kicsit megnyugodtunk, de kb. 1 hétre rá, jött egy telefon, hogy mi lesz, mikor fizetjük be a beh-i ktsgt.
Egyébként mindent lerendeztem, így törlesztőrészlet elmaradás már nem volt, és az aktuális részlet is be volt fizetve.
Elmondtam az üi.-nek, hogy miről beszél, és hivatkoztam a lezárási papírra.
teljesen kiakadt, hogy ki volt az, aki az engedélye nélkül ezt kiadta, mert minden kérés az üggyel kapcs-ban csak hozzá futhat be.
A lényeg az volt, hogy megmondtam, nem fizetem ki, és erre ő kérte annak az üi.-nek e nevét, aki ezt a zárárst elküldte.
Természetesen nem küldtem el)lehet kellett volna, nem tudom).
Egy idő után hívott a felettese, és kérte, hogy küldjem el a nevét, sőt az egész papírt neki, mert szeretné átnézni.
Mondtam neki, hogy úgy gondolom, hogy bármilyen papír, amit a bank küld, meg kell, hogy legyen nekik is, főleg, ha fax-on küldik.
Erre nem tudott mit mondani, de továbbra is kérte.
Még azt is eleresztette, hogy majd akkor kifizeti helyettem az az üi.
Idén áprilisig jöttek a csekkek, rendesen fizettük,megjött az évvégi záró levél is, amin semmilyen tartozás(se tőke, se kamat, sm egyéb) nincs!!!!!!!!!!!!
Áprilisban nem jött csekk, gondoltam a postás hibájából , mert tünt már el levelem.
Májusban, júniusban , júliusban sem, de mivel nem akartam, hogy baj legyen, bementem az egyik fiókjukba, és minden hónapban befizettem a részleteket.
Pár nappal ezelőtt gondoltam, megkérdezem, mi a probléma, hát a kedves üfsz-os mondja, hogy a szerződés még tavaly évvégétől fel van mondva!!!!!!!!!
Azóta nem állították vissza.
Kérdem én, ha van egy bizonyíték a kezemben(lezárás), semmilyen levél( egyébként a felmondó levél sem jött meg!!!!), + ott az évvégi értesítő is, akkor mi a jó fr-ot csináljak ezek után?
Próbáltam felvenni a kapcsolatot az illetékessel, de se nem veszi fel, se nem hív vissza stb.
Azt mondták, hogy 2 napjuk van visszahívni a k.üfelet.
Ja, és okt.-ben lejár az egész szerződésünk, de az egyenleg sem stimmel.
Egyébként e felettessel közöltem,(amikor a lezárás megjött), hogy ez egy bizonyíték a kezemben, és sztem jobb, ha visszaállítja a szerződést.
Mit tehetek szerintetek?
Köszi!

Katica2001 # 2008.07.31. 13:52

Van itt vki, aki tudna nekem ebben segíteni?

Köszi

nandy # 2008.07.31. 15:14

Mit tehetsz?

Először is: felejtsd el, hogy bárkivel is szóban megbeszélj valamit.
Sajnos ezt a hibát tavaly óta következetesen elköveted.

Mindig levelet kell írni, mert annak nyoma van!

Most is ezt az egyet teheted.

Ha végre hivatalosan (és nem csak szóban) reagálnak, akkor kell eldönteni a továbbiakat.

Egyébként a szerződés felmondásáról értesíteniük kellett volna.

nandy # 2008.07.31. 15:17

Vedd elő a hitelszerződést, ill. az ÁSZF-et.

Talán van benne olyan rendelkezés, hogy nemfizetés esetén először fel kell szólítani írásban (!!!) az ügyfelet, és ha erre sem fizet x napon belül, csak azután mondhatja fel a szerződést.

Katica2001 # 2008.07.31. 21:17

Köszi nandy!
Holnap tüzetesen átolvasom, mert úgy látszik, nem akar a kedves "főnök" visszahívni.(ma is hagytam neki üzenetet, és 100%-ra megígérték, hogy visszahív)
És utána megy a levél.
csak jó lenne vhogyan hivatalos formában megírni azt a levelet, de majd kitalálom.
Az biztos, hogy mindent leírok nekik az elejétől a végéig.
Annyit kérdeznék még Tőled, hogy ha év végén kiküldték a záró elszámolást, és azon semmilyen tartozás nincsen, akkor most felmondták vagy nem?
Lehet-e ebből következtetni bármire is?
Úgy gondolom, ha egyszer felmondanak egy szerződést, akkor az éves elszámolón rajta kell lennie annak az összegnek, amivel a felmondáskor tartoztam. Vagy nem így van?

Mi van akkor, ha nincs benne (ÁSZF)az, hogy először fel kell szólítania?
vagy az felszólításnak számít, ha a behajtó kihoz egy fénymásolt levelet, amin rajta van az eddig befizetett, az elmaradás stb.?
Mert ha igen, akkor kaptam felszólítást, de akkor ez igencsak minősíti az adott bankot, mert sztem először a banknak kellett volna írnia egy levelet, hogy te b. ügyfél ennyi elmaradásod van, fizess x napon belül, mert ha nem fizetsz, akkor felmondjuk és kiadjuk behajtó cégnek.
És ha még jól is végzi a dolgát a bank, akkor tértivevényes, ajánlottan küldi, nem?
Vagy csak ajánlottan.De ez nem történt meg.
Csak a behajtótól jött(ha gondolod, majd holnap leírom, mi van benne).
Most befejezem, mert megint rémálmaim lesznek.
Szia

nandy # 2008.07.31. 21:36

Nem tudom, milyen elszámolást kaptál, mit jelent az, hogy "záró". Általában olyan elszámolást szoktak küldeni évfordulókor, ami

  • vagy tartalmazza az összes befizetett törlesztést és a meg nem fizetett részleteket is
  • vagy csak annyit ír, hogy x napon y forint/EUR stb. követelést tartanak nyilván.

Ha az ügyfél elmarad a befizetésekkel, akkor a bankok általában az ún. "puha behajtással" próbálkoznak először - telefonon felhívnak és figyelmeztetnek. Utána megy a tértis levél.
Nem lehet, hogy az a "behajtó" a bank alkalmazottja volt?

Melyik bank ez egyáltalán?

pedrozoli # 2008.07.31. 23:30

Azzal a keressel fordulok Onhoz, hogy adossag alakult ki egy bankkal szemben Nekem, amirol nem is volt tudomasom.
Le kell irjam mi is tortent velem.
1999 Augusztusaban vettem egy gepjarmuvet kolcson es onresz segitsegevel.Az eletem ugy alakult hogy kulfoldre mentem ra egy evre.2000 Szeptember 18.-an visszavittem a gepkocsit ahhoz a kereskedohoz akitol az autot vettem.O azt mondta mindent elintez es kuldik az ertesitest.Sajnos, en 2000 Szeptember 19.-en elhagytam a Magyarorszagot.Az orszag ahova mentem, bevonta minden papiromat a bevandorlasi szabalyoknak megfeleloen es csak 2004-ben kaptam vissza.Szoval az eltelt 4 ev alatt nem tudtam utazni.Azt hozza kell tennem hogy senki ismerosom nem maradt otthon aki barmilyen ugyemet intezni vagy barmilyen levelet a reszemre fel tudott volna venni.2006 Decembereben mentem haza eloszor es azota sem voltam.Akkor egy ismerosom megengedte hogy bejelentkezhetek hozza, igy lett lakcimem amivel a lejart papirjaimat elintezhettem.Kb. harom hetet tartozkodtam otthon aztan vissza a mostani eletemben.Nem olyan regen kaptak az ismerosomek egy levelet az en nevemre egy vegrehajtotol.A level egy letiltas volt, amiben en mint ados koteles vagyok kifezetni egy nagyobb osszeget es a hozzatartozo kamatokkal es vegrehajtasi illetve birosagi koltsegekkel egyutt.A birosagi vegzes a level szerint 2001 Augusztus 17.-tol szamitjak a 29.84% kamatot...Szoval a kerdesem az, hogy ez a fajta adossag elevul-e valaha?Illetve, mivel en nem tartozokodtam otthon es nem volt rola tudomasom, van-e olyan lehetosegem hogy a toke es egyebb koltsegeket kifizetnek, de a kamatot nem szandekozom.Vagy egyaltalan milyen megoldasok leteznek?Mi lett a kocsival es annak az araval, ha egyaltalan ertekesitettek?

nandy # 2008.08.01. 07:51

Amikor átadtad a kereskedőnek az autót, kaptál bármilyen papírt?

monalisa1 # 2008.08.01. 10:30

2000. szeptember 19-én úgy hagytad el az országot, hogy az autóra felvett hitelt hítva hagytad - azt a kereskedő nevedben és helyetted semmiképp nem rendezhette le.

A kereskedőnek az autó tovább értékesítésére adhattál csak megbízást, hogy ez azóta megvalósult-e és ha igen akkor hol az autó vételára, ezzel kapcsolatban külön kell eljárnod - már amennyiben ama kereskedés létezik még...

Aztán az autó kötelező felelősségbiztosítása és a súlyadó dolgai is csak nyomhatja a vállad mindmáig - és a fizetendőket -, mert egy autó eladását hivatalosan is be kell jelenteni, ergo leíratni a nevedről.

És főleg mielőbb vedd fel a kapcsolatot a banknak, tisztázandó a hiteltartozás dolgát, aztán mielőbb rendezd azt - akár bankátutalással is -, mert a kamat az nagyon tud ketyegni.

Valószínű, hogy a végrehajtótól kérhetsz részletfizetésre lehetőséget, de ez sincs ingyen.

A bankkal ill. a végrehajtóval levélben/faxon/e-mailban is tudsz kapcsolatot teremteni, a telefonbeszélhetésen kívül.

Az hogy történt-e elévülés az esetedben azt csak az összes papír gondos átnézése alapján tudná egy hozzáértő megmondani., ezen papírok a banknál és/vagy a végrehajtónál fekszenek el.

Könnyen előfordulhat, hogy pár napra haza kell jönnöd saját magad kezedbe benni a dolgokat.

nandy # 2008.08.01. 12:30

A legjobb az lenne, ha egy itthoni ügyvédnek megbízást adna, hogy a képviseletében eljárjon.

USAti # 2010.01.26. 10:54

A csendes bank?

Kérdésem egy autóhitellel kapcsolatos.Vásároltam kb 4-5 éve egy autót.Egy része készpénzben lett fizetve de muszály volt hozzá hitelt is felvenni.Közben tönkrement az üzlet igy nem tudtam fizetni az autó hitelét.A bank várt 2 hónapot majd a harmadik hónap elején jöttek lefoglalni.Mivel ki tudtam fizetni a 3 hónapot nem vitték el.Majd rögtön sikerült megcsúsznom a következő 2 hónappal is és megint megjelentek az autóért.Ezt is kifizettem.Csak hogy a hagyomány folytatódjon ismét nem sikerült fizetnem 1,2,3,4... hónapig és azóta se.Ez már kb 3-4 éve volt.Azóta a bankról semmit se hallottam kivéve azt a levelet amit küldtek hogy a hitelt nem fizetés miatt lezárták és fizessem be a teljes összeget amivel tartozok.Én ezt nem tettem meg de azóta se jöttek se az autóért se a pénzért se semmiért.Beszéltem velük telefonon (akkor még csak kb. 1 év telt el) és a telefonos kolléganő nagy és hosszadalmas kérések után annyit mondott hogy neki nem lenne szabad ezt elmondani de mikor mi megkötöttük a szerződést akkor ők még csak az elején jártak ezeknek a hiteleknek és sikerült egy rossz szerződést kötniük velem ezért nem tudnak semmit se tenni.Kérdésem: Én se? Az autó egyébként piaci értéket nem képvisel erről hivatalos papirom is van (APEH tartozás miatt lett felértékelve).Tehát én tárolom a bank autóját 4 éve és se törzskönyv se hitel se hely az udvaron és még használhatatlan is.Mi lehet ilyenkor a megoldás? Válaszát elöre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.01.26. 11:24

Ha jól értettem akkor az autót Apeh tartozás miatt lefoglalták és a becsértéket is meg állapították.
Ha így van nincs teendő:Meg kell várni míg az Apeh elárverezi...:)

Pédé # 2010.01.26. 12:13

Szép napot!

Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben.

2 évvel ezelőtt vásároltunk egy autót a férjemmel az én nevemre, természetesen hitelre, melyet tavaly télen egy baleset során totálkárosra törtünk. Casco biztosítás nem volt rajta.
Ismerősök javaslatára nem jelentettük be a banknak, mert úgy tudtuk, hogy akkor egy összegben ki kell fizetnünk a hitelt. Erre sajnos nem volt módunk, így a részelteket, és a biztosítást továbbra is fizettük.
2 héttel ezelőtt a férjem meghalt, és én itt maradtam 2 gyerekkel, albérletben. Gyesen a másodikkal.

Tulajdonképpen lehetetlen számomra, hogy a továbbiakban fizetni tudjam az amúgy is roncs autó részleteit.

Milyen szankciókra számíthatok a bank, vagy a behajtó cég részéről?

Köszönettel

USAti # 2010.01.26. 12:31

Ha jól értettem akkor az autót Apeh tartozás miatt lefoglalták és a becsértéket is meg állapították.
Ha így van nincs teendő:Meg kell várni míg az Apeh elárverezi…:)

Jól érti részben.Csak már ezen is túl vagyok mint irtam piaci értéket nem képvisel ezért az Apeh-nak nem kell.Levették róla a terhelést és számukra ez az autó nem is létezik már.Visszahelyezték forgalomba is.

guba # 2010.01.26. 12:38

Usati, az autótól függetlenül a tartozásai vélhetően továbbra is fennállnak, amíg nem követelik, addig örüljön.

guba # 2010.01.26. 12:42

Pédé, a biztosítását, adóját felesleges fizetnie, ki kell(-ett volna)vonatnia a forgalomból. A tartozása Önnek is a kocsitól függetlenül fennáll. Ha nem fizeti, hamarosan követlni fogják.

Pédé # 2010.01.26. 13:03

guba,

a biztosító nem jelenti a banknak, hogy nincs élő szerződés?

Ha pedig kivonják a foralomból a bank alapból kéri a teljes hitelösszeget, adott esetben egy összegben.

Ha nincs miből fizetni, és nincs semmi saját tulajdon mit tehetnek?

Letitlják? Az özvegyi nyugdíjból, vagy az árvasági segélyből? Dolgozni még nem tudok menni a 11 hónapos gyerek mellől.

guba # 2010.01.26. 16:13

A biztosító egyáltalán honnan tudná, hogy te saját pénzedből, vagy bankkölcsönből vásároltál autót? Ha ideiglenesen kivonatod a frgalomból, akkor ilyen fizetési kötelezettséged nem keletkezik. A bankot pedig egyáltalán nem érdekli, hogy te használod az autódat vagy sem. Tulajdonosként nyilván jogod van akkor és annyit használni, vagy nem használni, amennyit akarod. Ha nem tudsz most fizetni, majd behajtják rajtad akkor, amikor lesz majd miből.