Garancia! Mit tehetek?


Szomorú örökös # 2023.05.22. 16:23

gotdan

Elvégre motorhibás az autó, ami így egy időzített bomba, valamint a szerelés sem szentírás, hogy visszaállítja a gyári állapotot.

Hát ha a kereskedőre bízod, hogy megcsináltassa, akkor nagy valószínűséggel igazad lesz.
Ha viszont a saját megbízható szerelőd csinálja és megegyeztek a kereskedővel, hogy úgy lesz jó, akkor viszont akár jó is lehet.
Én 85 400 km-rel vettem autót még január közepén-végén. Két hete 95 400 km-nél motorfelújítás volt, mert már az egyik hengernél nagyon ette az olajat és nem akart rendesen működni. Feltehetően hiába volt valós a kevés kilométer, megforralták egyszer korábban az autót és ez lett az utóhatása. Most örülök, mert van egy baromi jó motorral rendelkező, megbízható autóm kicsi fogyasztással. Szóval a lényeg, hogy nem olcsó a javítás, de magadnak csináltatod meg és akkor tudod legalább, hogy jó.

drbjozsef # 2023.05.22. 12:43

gotdan6,

Van jogom visszautasítani a javítást, és inkább visszakérni a vételárat?
Nincs.
A vevő elsősorban kijavítást kérhet a kötelezettől a szavatosság keretein belül.
Ha hajlandó megcsinálni, hogy az jó legyen, akkor azt el kell fogadnod.
A szerződéstől elállni csak végső esetben lehet, ha se megjavítani, se kicserélni nem hajlandó, és magad sem tudod vagy akarod elvégeztetni az ő költségére.

Elvégre motorhibás az autó, ami így egy időzített bomba, valamint a szerelés sem szentírás, hogy visszaállítja a gyári állapotot.
Hát azt biztosan nem, de nem is kell azt neki. De egy 4 éves autó egészen biztosan nem gyári állapotú.
A korának és futásteljesítményének megfelelő állapot elég kell legyen.

gotdan6 # 2023.05.22. 12:00

Jó napot!
Kereskedőtől vásároltam eg 4 éves Mondeot.
Kb 1 hét után olajat cseréltem.
Az olajban fémreszelék volt . (75000km van az autóban, vezetett szervizkönyvvel).
Nagy valószínűséggel hajtókar vagy főtengely csapágyasság lesz.
Az eladó felajánlotta , hogy megszerelteti, de én úgy vagyok vele, hogy, ha valami meg van bontva, akkor az már nem lesz az igazi.
Van jogom visszautasítani a javítást, és inkább visszakérni a vételárat?
Elvégre motorhibás az autó, ami így egy időzített bomba, valamint a szerelés sem szentírás, hogy visszaállítja a gyári állapotot.
Köszönöm a válaszokat!