MÁV Biztosító


szoszo9 # 2013.07.31. 14:30

A "jogalap nélküli gazdagodás" csak Ptk-s, úgyhogy nem bűntett, ezt elnéztem... de akkor is :):):)

szoszo9 # 2013.07.31. 10:25

Ja igen. Többen említettétek hogy a Hitelintézeti Felszámolónál a hölgy milyen kedves és segítőkész. Ez így igaz!! V. Irén csillagos 5-öst érdemel... Kedves, türelmes, segít ahol tud.

szoszo9 # 2013.07.31. 10:18

Csak hogy okuljatok, milyen gerinctelen, szemét emberek is vannak, akik lelkiismeret furdalás nélkül nyerészkednek a MÁV ABE károsultjain:

Az exem, aki MÁV ABE ügyfél volt 2008-ban okozott kárt egy autóban. A károsult (pontosabban megbízottja) a MÁV ABE-hoz fordult kárigénnyel, de az már akkor fizetésképtelen volt.

2011-ben a károsult fizetési meghagyást küldött az exemnek. Minden számla és magyarázat nélkül, még tárgyalni sem volt hajlandó. Arrogáns bunkó is volt. Az exem a követelt összeget kifizette, csak tudja le az egészet. (Több száz ezer forint)

Aztán pont tegnap jutott eszembe a MÁV ABE, és megdöbbenve olvastam (pont itt a fórumon legelőször) hogy ezévtől a felszámoló még is csak kártalanít. Vagy a károsultat, vagy a károkozót.

Meg is tudtuk a felszámolótól, hogy a károsult megbízottjának még februárban a kamatos teljes kárösszeget kiutalták. Ez a gerinctelen alak pedig szó nélkül benyelte a második kártalanítást is. Pedig az már minket illetett volna. Se a felszámolót, se minket nem értesített erről.

Tudjuk persze, hogy nekünk (is) kellett volna jelezni a felszámoló felé, hogy mi már kártalanítottuk a károsultat, de ez attól még a károsultat nem jogosítja fel hogy ugyanarra a káreseményre kétszer vegyen fel kártérítést.

Egyébként a felszámolótól nem kaptunk soha értesítést, hogy még is lesz kártalanítás, és nyilatkozzunk arról hogy mi már kártalanítottunk.

Úgyhogy most a károsult fog kapni tőlünk egy szép kövér kis fizetési meghagyást....

És még mi leszünk jófejek, mert nem jelentjük fel egyből jogalap nélküli gazdagodás bűntett gyanújával...

Amúgy bízom benne hogy hülye lesz, továbbra is bunkósodik, nem fizet, és így nyakába lehet varrni még egy jó kis büntetőpert is. Megérdemelne pár hónap felfüggesztet börtönbüntetést... Vagy még jobb... egy kis közmunkát :):):):)

klimás56 # 2013.07.13. 16:13

Szia! Én már mindentől tartok.....
Lehet, hogy a Csvikiék által indított eljárás végéről van szó?

Princica # 2013.07.12. 09:33

Üdv,
Azt, hogy "Nem kell a magyar államnak fizetnie a MÁV ÁBE helyett "? Ezt olvastam, de minket nem érint úgy gondolom, mert nem az állam fizetett nekünk a MÁV ÁBE helyett.

klimás56 # 2013.07.11. 16:27

Üdvözletem Mindenkinek !
Hallotta-e valaki a mai híreket ?

tamasatya # 2013.05.09. 14:46

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy azokkal mi lesz, akik ellen már folyamatban van a per, csak másodfokra került, mert a megítélt összeget megfellebbezték? 1 hét múlva lesz a másodfokú tárgyalás, most akkor a károkozónak mégsem kell fizetnie semmit a károsultnak, mert a biztosító kifizeti az általa korrektnek ítélt összeget? És akkor a perköltséget annak kell kifizetni, akit pereltek? Vagy most az új jogszabály alapján mire kell számítania annak, akinek a kártérítési kötelezettségét az I. fokú bíróság már megállapította, de a károkozó túl magasnak találta az összeget, és azt megfellebbezte, de azt, hogy fizetnie kell, azt nem vitatta?

Elnézést, ha túl sok a kérdés, de - így nem jogászként - nekem fogalmam sincs, hogy így mi lesz a perrel. Vagy a MÁV fizeti az eljárás költségét?

Ha valaki tudja a választ vagy már tapasztalta, segítsen!

Köszönöm!

klimás56 # 2013.03.10. 17:10

Néhány moderálandó szó jut az eszembe! Az összes plusz költség az ő nemtörődömségük miatt keletkezett és jót röhögnek a markukba,,,,,,,

FGyula # 2013.03.09. 17:06

Csak a kamatot fizetik. Ez nálam kb a jegybanki alapkamat ami 5-6% volt abban az időben. Ennyi.

klimás56 # 2013.03.09. 16:50

Örömmel olvasgatom, hogy egyre többen megkapják pénzüket! Kérdezném, az esetleges ügyvédi költséget is kifizetik??

Princica # 2013.03.06. 07:21

Nekem is utalt tegnag a Felszámoló, a biztosítónak befizetett összeg+a MOKK közvetítői díja+némi kamat. Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

FGyula # 2013.03.05. 07:46

Ma reggel megjött a pénz. 210e befizetett összegre 240e jött. 3év után lett ennyi.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

summer1981 # 2013.02.28. 06:00

Értem, köszönöm. Bár én kétszer beszéltem velük, más-más emberrel, és mindketten február végét jelölték meg, de akkor még nem aggódom (annyira).

FGyula # 2013.02.27. 17:18

Első negyedévre ígérték. Hivatalosan március 31-ig ki kell fizetniük.

summer1981 # 2013.02.27. 06:50

Sziasztok!
Van még rajtam kívül más is, akinek február végéig ígérték az utalást, és még mindig sehol semmi?

klimás56 # 2013.02.22. 15:21

Szia Mindenkinek!
Véget ért a perem, buktam egy jó nagy rakás pénzt, ugyanis a felszámoló (képviselője)kijelentette, nem hajlandó az ügyvédi költségeimet megtéríteni! A biztosító felé minden költséget megtérít, kamat ifa-áfa-köfa-bármi, csak nekem nem....
Szóval nem értem, ha valaki tud okosat , köszönettel venném.
Sőt ha valakinek van médiás kapcsolata, az is jól jönne...hátha..

milku # 2013.02.19. 14:06

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nekem nem volt semmilyen tárgyalásom a károkozás miatt, csak egyszer megkeresett az Allianz hogy tessék fizetni, majd ügyvédi levél ment nekik vissza, hogy kérjük a teljes iratanyagot, amit nem pontosan teljesítettek és én csak vártam a hiányzó anyagot hozzá, ami persze a mai napig nem érkezett meg. (2011.07 hó ) Azóta semmi sem történt! Ilyen esetben mi a helyzet? Kifizetik nekik a tőlem kért összeget, mivel én nem fizettem semmit? Engem meg kihagynak a történetből? Én kapok azért valami tájékoztatást az ügy lezárásáról?

Köszönöm a válaszokat előre is!

esztikee # 2013.02.19. 09:53

Sziasztok! Nekem már végrehajtási szakaszban van a káreseményem és kiváncsi lennék, hogy honnan értesültetek a kifizetésröl? Hova forduljak ha még nem történt semmi? Segitsegeteket elöre is köszönöm!

mgabor # 2013.02.12. 11:23

Sziasztok!A segítségeteket kérem: a káreset idején a gépkocsim Bt.-m nevén volt,ami azóta már megszűnt/ én azóta vagyok munkanélküli /,és most a felszámoló azzal az indokkal nem fizet,hogy egy nem létező Bt-nek nem tud fizetni.Igaz az üzembentartójaként én voltam bejegyezve,mint ügyvezető igazgató és utána az én nevemre volt átíratva az autó /egy több éves Fiat Punto-ról beszélünk/. Ebben a helyzetben az elkeseredésem a tehetetlenséggel párosul,mert már megint csak az átverés érzését élem meg.Pénzem nincs,hogy ügyvédi tanácsot kérjek,ezért kérem a hozzá szólokat,ha van valakinek ötlete,írja meg nekem.Köszönöm.

leslie6 # 2013.01.27. 12:17

Sziasztok! Nekem CASCO-s károm volt MÁV-nál. Vajon azt is ki fogják fizetni? előre is köszi!

Zoltán35 # 2013.01.27. 10:05

Sziasztok!
Én a mai nap szereztem róla tudomást, hogy a kárigényes pénzt vissza igényelhetem és a segítségeteket kérem hogy hol és milyen ügyfélfogadási időben lehet elintézni!
Segítségeteket előre is köszönöm!

hopofi # 2013.01.22. 19:43

Sziasztok!

Megkaptuk a pénzt kamattal együtt.:))))
Kitartás mindenkinek.

Üdv

bbcsi # 2013.01.22. 07:42

Kedves Mindenki!

Utalt a felszámoló. megkaptam a kifizetéstől számított kamatot is. Nem tudom,hogy számolták,de nem is érdekel. A lényeg: ,hogy lassan 6 év után pont került az ügyem végére.

Sok sikert és kitartást mindenkinek.Valamint köszönöm azoknak az áldozatos munkáját akik életben tartották ezt a fórumot információkat osztottak meg mindenkivel.

bbcsi # 2013.01.21. 14:45

Köszönöm.
Akkor ha szerdáig nem fizetnek én is keresem őket,mert erre a hétre ígérték nekem is. 2007. májusa óta húzódik.Ha pont kerül a végére táncra perdülök.

hopofi # 2013.01.21. 13:06

Szia bbcsi!

Nem kaptam meg,állítólag ezen a héten utalják,de már nem tudom mit higgyek.(

Ha megkaptam üzenek.