súlyadó


gabikkk # 2011.02.11. 15:42

A helyi önkormányzat kezdeményezte a személygépkocsim kivonását a forgalomból súlyadó tartozás miatt. Mivel az elmúlt években volt kisteherautóm is ezért ez nagyobb összegű tartozás lett. Kértem részletfizetést, de a személyautómra külön nem adták meg. Az lenne a kérdésem, hogy miért kell összesíteni? Miért nem írják külön rendszám alapján, hogy melyik autónak mennyi a súlyadója? Hogyan kerüljem el a forgalomból kivonást, ill hogyan tudnám ezt az autót eladni? Közben a kisteherautómat az apeh foglalta le egy éve, ezt a számítógépben látták. A másik kérdésem, hogyha ez az autó már nincs nálam, miért kell a súlyadót megfizetni, vagy mi a teendő, hogy ne terheljem magam további önkormányzati tartozással ? Köszönöm válaszát

végrehajtó1 # 2011.02.11. 16:32

Az lenne a kérdésem, hogy miért kell összesíteni?

Az mi?

A z adó magánszemélyhaz kötődik ez esetben és nem a kocsihoz.

Miért nem írják külön rendszám alapján, hogy melyik autónak mennyi a súlyadója?

mert nincs ilyen előirás

Hogyan kerüljem el a forgalomból kivonást, ill hogyan tudnám ezt az autót eladni?

fizesd ki a tartozásod

hogyha ez az autó már nincs nálam, miért kell a súlyadót megfizetni,

mert a neveden van

monalisa1 # 2011.02.13. 10:03

gabikk

2010. január 8-ától a súlyadót teljesítmányadónak hívják., tárgy év január 1-én kivetik és egész évre szól, évente két részletben fizetjük.

A kisteherautóra fizesd ki a mult évi (+ f.évi) évi és visszakapod., a sz.gépkocsi adóterhe f.év december 31-ig a tiéd, illetve a tulajdonban történő változás bejelentéséig.

Az önkormányzat pénzügyi osztály gépjárműadó csoport adhat részletfizetést, valamint tisztázni kellene mekkora késedelmi kamat jött eddig össze...

SirCsaba2 # 2011.02.13. 10:57

A lényeg az, hogy ne legyen 1 éven túli gj. tartozás. Ha be is fizetsz valamennyit, az is a legkorábbi hátralékra kerül elszámolásra. Ha a gj.-t nem használod hosszabb ideig, akkor érdemes kivonatni a forgalomból.

Gabicsek # 2011.02.13. 20:36

Akinek a nevén van január 1-jén a gépjármű, annak kell kifizetni az egész évit, még ha évközben el is adja. Az új tulaj majd a következő évben kezdi fizetni.

apafarag # 2011.02.14. 09:30

Súlyadó.2005 októberében kivonattam ideiglenesen trabant személyautómat a forgalomból mert meghibásodott és lejárt a műszakija.Kiderült hogy nem érdemes megcsináltatni.Az autót alkatrészként értékesítettem de különböző okok miatt nem vonattam ki a mai napig sem a forgalomból véglegesen.Az Önkormányzat a mai napig kéri a súlyadó megfizetését.Mit tehetek a végleges rendezés érdekében.Válaszát előre is köszönöm.


VAPA

SirCsaba2 # 2011.02.14. 19:20

Add be a bontóba, ott kapsz 1 papírt, ez alapján már ki lehet vonatni véglegesen (talán fizetős). Nem értem, hogy eddig miért kellett várni, hiszen évente kétszer kap értesítést az ügyfél (március, szeptember), hogy mennyi az összes hátraléka (adónemenként). Adj be méltányt, részletfizetést, hátha bejön. Elvileg a 2005-ös gj. hátralékot elévülés címen törölni kéne.

végrehajtó1 # 2011.02.14. 19:46

SirCsaba2

Figyi!!

Ezt irta:..„Az autót alkatrészként értékesítettem ”...

Akkor mit adjon be a bontóba??:)

SirCsaba2 # 2011.02.14. 20:40

Biztos, hogy mindent eladott? Te biztos vagy benne, hogy az alváztól fogva mindent eladott?

Akkor menjen be a helyi okmányirodába és 1 papírt kell aláírnia, hogy eladta a gj.-t apránként.

.. és nagyon figyelmes vagy végrehajtó1!

Melinda0430 # 2011.02.19. 11:22

A férjem szívbeteg, érdeklődnék, hogy kérhetném-e a súlyadómentességet. Több alkalommal is kell vinni szívkórházba. A férjem az üzembetartó, a fiam pedig a tulajdonos.A választ köszönöm szépen.

végrehajtó1 # 2011.02.19. 11:32

nem

SirCsaba2 # 2011.02.19. 11:52

Ha van érvényes 7 pontos orvosi igazolás, akkor a helyi polg.hiv. adócsoportjához kell leadni. Ha több mint 100 KW-os a gj. akkor semmi esély.

websas # 2011.02.19. 12:11

"
Te biztos vagy benne, hogy az alváztól fogva mindent eladott?"
A Trabantnak nincs alváza.

SirCsaba2 # 2011.02.19. 15:47

websas:

Ha ennyire értelmes vagy, akkor inkább segíts a kérdező(k)nek.

websas # 2011.02.19. 16:17

Kedves SirCsaba2!

Pont azzal segítettem, hogy nem bíztattam egy soha nem volt alkatrész (alváz) eladására.

balazskr # 2011.03.04. 14:38

Sziasztok !
Azt szeretném kérdezni,hogy ha gépkocsinak van üzembentartója akkor a teljesítmény adót ö fizeti, vagy pedig a tulajdonos ?

Köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.03.04. 14:56

üzembentartó

görbebögre # 2011.03.13. 17:04

Kedves Fórumozók!

Idén kellett volna súlyadót fizetnünk, de egészen mostanáig nem kaptunk csekket az önkormányzattól, vagy valahová elkeveredett. Sajnos az utóbbi a valószínű. Holnap utánig van a fizetési határidő...
Bemenjünk az önkormányzathoz, vegyük fel velünk a kapcsolatot, vagy fognak felszólítást küldeni? Ugye nem vonják ki egyből az autót a forgalomból? Mi az eljárás ilyen - nem fizetéses - esetekben?

efi99 # 2011.03.13. 18:36

Előszeretettel küldik ki lazaságból hetekkel később, de persze fenyegetőzni azt szeretnek (aki márc 15 után a jegybanki alapkamat 2x-ese, mint késedelmi kamat).
Teendő: átutalod az önk. gépj.adós számlaszámára.

végrehajtó1 # 2011.03.14. 08:21

Ugye nem vonják ki egyből az autót a forgalomból? Mi az eljárás ilyen – nem fizetéses – esetekben?

kivonhatja+letiltás+'icassó' lehet

Gabicsek # 2011.03.15. 20:29

de nem egy-két nap késedelem esetén.

nap50 # 2011.03.15. 20:48

Nekünk is most küldték ki, de márc 31.-i dátummal!

Denniss # 2011.03.16. 10:47

Tisztelt Jogi Fórum!

Bosszantó helyzettel találtam magam szembe:

Üzembentartója vagyok egy 130kW-os "luxus"autónak, ami ráadásul lízingelt is egyben.

Tavaly az önkormányzatnak kifizettem a súlyadó 50%-át (félreértelmezve a luxus-súlyadó törvényt).

Most a lízingcég kiküldte hogy fizessek rá 50 000,-Ft-ot luxusadó címén, ami kb 40 000,- Ft (a luxusadó) + 10 000 Ft (ÁFA a luxusadóra (WTF?!?!!!!)) .

Erre kb 2 hétre az önkormányzat is szeretné megkapni a be nem fizetett súlyadó második felét.

Ez nem kettős (hármas) adóztatás véletlenül?
Normális ez?
Ha igen, akkor ne irassam rájuk egyből az összes vagyonomat?

Ha nem normális akkor pontosan kinek mi jár, hogyan tudok rá hivatkozni?
Köszönöm előre is a segítséget!

Gabucika # 2011.03.30. 17:04

Sziasztok!

Reménytelen eset a súlyadó ezért kérem a segítségeteket.
Kettő teherautóm súlyadó nemfizetése miatt kivan vonva forgalomból.Az okmányirodában azt mondták,hogy továbbra is súlyadósak az autók,mert hivatalból lett kivonva és nem én kérvényeztem a kivonást. Hogyan lehet az,hogy él tovább a súlyadó,pedig nem is közlekedünk az utakon. Miért kell olyan autókra fizetni,amit súlyadó miatt vontak ki?Valaki segítsen.Előre is köszönöm!

Gabucika # 2011.03.30. 17:44

Szia Denniss!

Nem vagyok profi a dologban,de úgy tudom,hogy a kormánynak a luxusadó nem jött be,ezért nem kell olyat fizetni.Nekem is van lízingelt,luxus járgányom,de várok a befizetéssel,mert szerintem sem működik az,hogy 3 felől nyújtják be a számlát.Ha beütöd a keresőbe a súlyadót,találsz olyat,hogy kalkulátor,ott írd be az autó évjáratát,majd a teljesítményét és a kalkulátor kiadja,hogy nem kell rá külön még luxusadót fizetni és mennyi az évi súlyadód. Tanácsolni tudom,hogy levelezz velük,azzal húzod az időt.Ird bele,hogy te fizettél,fénymásolat csekkről és kérj egy részletes kiszámítást az önkormányzattól,mert becsapnak.Majdnem én is így jártam,mert nekem tgk. vannak és olyan súlyadót akartak rám verni,hogy azt soha nem tudnám kifizetni.Utána számoltam és bevittem a hivatalba azt hazudták,hogy nem volt meg a rendszeren a tgk. műszaki adatai és csak úgy számolták ki. Ez a rendszer.Mindenkit becsapnak.Gabucika