Centrum Parkoló/per


gerbera317 # 2013.07.26. 15:20

A bíróságot a társaság jogi képviselője el is állt mivel elévült.

Na, ezt fejtsd ki bővebben és magyarul, mert csak ennek az ismeretében kaphatsz választ.

Nyenye # 2013.07.26. 19:54

Tisztelt gerbera!
Bocs, elgépeltem. A bíróságon a társaság jogi képviselője elállt a pertől mert elismerte az elévülést. Ezt a bíróság is kimondta. De ettől függetlenül a társaság jogi képviselője ragaszkodik az ő, a közjegyző és a behajtó pénzéhez.

Dr.Attika # 2013.07.27. 04:01

El lett indítva a végrehajtás megszüntetése iránti per. Az alperes kérte a permegszüntetését, mert észlelte az elévülést. A felperes (a kérdező) elkövette azt a hibát, hogy ehhez hozzájárult, így a per költségei őt terhelik. Ha nem járul hozzá a permegszüntetéséhez, akkor ítéletet hozott volna a bíróság , a végrehajtást megszünteti és az összes költséget a parkoló társaság nyakába varja. Ezért kell ügyvédhez fordulni és nem barkácsolni keresetet.

ObudaFan # 2013.07.27. 06:16

Az alperes a keresettől elállni nem tud.

Nyenye # 2013.07.27. 08:10

Tisztelt ObudaFan!
Rosszul írtam, nem elállt hanem elismerte az elévülést és az eredeti követeléstől elállt.

lacifx # 2014.02.19. 17:04

Tisztel fórum !

Szeretném kérdezni hogy mit tegyek ma kaptam level 1 ügyvédi irodától Centrum parkoló megbízta hogy fizessek 13000 ft-ot ! viszont semmi sincs a levélben hogy hol és mikor parkoltam szabálytalanúl csak az hogy fizessek ! Úgy tudom hogy a parkoló társaság már több mint 5 éve nem működik és törvényileg 60 napon belűl ki kell küldeni a felszólítást ?! Kérdésem lenne hogy mit ???!!! egyébként ez nem évűlt már el ha még csak most küldik ki ???

gerbera317 # 2014.02.20. 11:59

A Centrum Parkoló Kft. miért ne működne? A Google-t nem ismered? Keresd fel az ügyfélszolgálatukat, és érdeklődd meg, mi ez. Ha kell, inkább fizess, mert később ez nem 13 ezer lesz.

Kenderice # 2014.02.20. 12:09

Viszont ha nem küldtek 60 napon belül felszólítást, akkor a követelésük elévült...

gerbera317 # 2014.02.20. 14:46

A kérdés szerinti ügyvédi irodás felszólítás lesz az. A kérdező nem azt állítja, hogy már 5 éve nem parkolt Budapesten, hanem azt, hogy szerinte már 5 éve nincs ez a cég.

Kenderice # 2014.02.20. 15:57

De azt is kérdezte, hogy nem 60 napon belül kell-e kiküldeni a felszólítást?
De igen, különben elévül.

gerbera317 # 2014.02.20. 16:54

Igen. Ezért javasoltam, keresse fel az ügyfélszolgálatukat, mert akkor rögtön kiderül, mikori parkolásról van szó.

Jól elbeszélünk itt egymás mellett. Pedig a kérdező szándéka nyilvánvaló: kapott egy felhívást, amiről kb. azt kérdezi, nem 5 évvel ezelőtti parkolás lehet-e ez, mivel szerinte ez a cég akkoriban megszűnt. Ezzel szemben én úgy gondolom, hogy ez egy 60 napon belüli felhívás. Nem azért, mert én olyan q* okos vagyok, hanem mert a parkolásos kérdések nagy része ugyanerről szól, míg a valóság az, hogy fizetni kéne, amíg csak 13 ezerbe kerül.

De legyen igazad, legyen a kérdezőnek szerencséje, legyen ez egy a 60 napos jogvesztő határidőn túli felszólítás. Csak arra ne bíztasd, hogy ne csináljon semmit, mert azzal ő nem lesz kisegítve.