használt autó vásárlás, hitel, biztosíték?


cipőke # 2006.12.06. 11:39

köszi,ez jónak tűnik! :)

guba # 2006.12.06. 09:01

Ha legális megoldásokban gondolkodunk - márpedig igen - akkor más dátum fel sem merülhet! Az eladó a tulajdonjogot a szerződés megkötésekor, írásban legkésőbb a vételár teljes kiegyenlítéséig tarthatja fenn. Álláspontom szerint átíratási kötelezettséged csak a tulajdonszerzés után lesz, addig csak mint várományos, az adásvételi szerződés alapján használod a kocsit.

cipőke # 2006.12.06. 08:09

és mikori dátum szerepeljen az adásvételin? ugyanis 15 nap van az átíratásra, azt viszont egyelőre nem tudom megcsinálni, mivel az előző tulaj is hitelre vette! ilyenkor a törzskönyv a banknál van! mit jelent a tulajdonjog fenntartás?

guba # 2006.12.05. 19:30

Kössetek egy adásvételi szerződést, tulajdonjog fenntartással, részletfizetésben megállapodással.

cipőke # 2006.12.05. 07:15

ja, és full extrás! :) igazi női autó.

cipőke # 2006.12.05. 07:08

4 éves, piaci ára kb 2,2 m Ft, én pedig megkapom 1,5-ért! és nagyon jó állapotban van, mindene rendben.

világesze2 # 2006.12.04. 20:47

Az utolsó előtti mondatból húzzuk ki a "ne"-t :D

világesze2 # 2006.12.04. 20:43

Szerintem kérj kölcsön ismerőstől addig, akivel közeli jóviszonyban vagy.
Persze ez sokszor nem lehetséges, ismerős hiányában. Ha valóban annyira jó vétel, próbálj meg kölcsönt szerezni hozzá, akár szabadfelhasználásút.

Mekkora érték ez az autó? Egyáltalán milyen korú, stb.?

Amúgy szerintem tegyen nyilatkozatot az eladó, hogy XY időpontban szabályos adásvétel keretében, ennyi és ennyi összegért eladja neked az autót. A nyilatkozatból tűnjön ki, hogy a helyette akárhány alkalommal kifizetett részlet a vételárba bele fog számítani.

UI: Csak vigyázz, hogy majd akkor ne legyen pénzed megvenni. Vagy ez esetre is kössetek ki valamit.

cipőke # 2006.12.04. 14:38

sziasztok! először is bocsi, ha már van hasonló topic, de én nem találtam pont ilyet! az én problémám a következő: használt autót szeretnék venni. a jelenlegi tulajdonos hitelre vette, most pedig sürgősen el akarja adni, áron alul. nekem így nagyon megérné, viszont nem akarom átvállani a hitelét, hanem kb fél év múlva egyösszegben ki akarom fizetni a kocsit. így megspórolnám a kétszeri átíratás díját. most úgy állapodtunk meg, hogy amíg nem jön össze a pénzem, én odaadom neki a havi részletet, a kocsi pedig kölcsönadásival van nálam. létezik-e ennél valamivel megnyugtatóbb megoldás? mert pl. mi van, ha fél évig fizetgetem neki a pénzt, mire ő kijelenti, hogy mégsem adja el? akkor hol keressem a pénzem?milyen papírt célszerű ilyenkor írni? hozzáértők válaszát várom! Köszi!