GYEREKTARTÁS MÉRTÉKE TÁPPÉNZ ESETÉN


ObudaFan # 2007.01.24. 19:29

Ebben az esetben, ha a változás tartósnak ígérkezik, érdemes pert indítani a tartásdíj leszállítása érdekében.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.24. 09:31

Ha a határozatban fix összeg szerepel, akkor a szülő azt köteles minden hónapban fizetni, mindaddig, amíg a bíróság újabb határozattal meg nem változtatja az előzőt. Ha a jövedelme nem elegendő rá, akkor tartozása keletkezik.

Közvetlen végrehajtás (letiltás) esetén a kifizető vonja le a tartásdíjat a jövedelemből.

benko laszlo # 2007.01.24. 07:38

Megértettem, köszönöm a választ.

Egy provokatív kérdés még ehhez.

Mi történik ha hirtelen munkanélküli lesz az ember ?(önhibáján kívül, mert mondjuk kirúgják) A munkanélkü segély ugye sokkal kisebb mint a korábbi nettó fizetés, ha jól tudom kb. 70 75 ezer bruttó, vagyis 50ezer nettó, mert ugye az állam ,,bekorlátozta", hiába keresett a munkavállaló akár 1 millió bruttót.
Kinek a kötelessége vonni a munkanélküliség esetén, illetve mennyit ha az érvényben lévő bírósági határozatban mondjuk 35 ezer fix összegű havi letiltás van?

Laci


viktor

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.24. 07:10

A bírói határozat nem módosítja az, hogy a tartásdíj fizetésére kötelezett szülő éppen táppénzen van.

Annyi igaz, hogy a táppénznek a 33%-a vonható végrehajtás alá gyermektartás címén. Ha azonban ez nem fedezi a kötelezettséget, akkor hátralék keletkezik.

benko laszlo # 2007.01.24. 07:01

A kérdésem az hogy jár-e ill. mennyi gyerektatás jár betegállomány esetén? Ilyenkor ha jól tudom a 70 %-a jár a teljes nettó bérnek. Hogy módosul a gyerektartás, ha egyáltalán módosul ??

Laci


viktor