házipénztár


ObudaFan # 2007.02.01. 20:15

Ha a bevételnyilvántartást választja persze. De az mindenképp igaz, hogy az EVA megfizetése után kivonható a vállalkozásból az adózott eredmény.

_Lala_ # 2007.02.01. 15:38

Szerintem egy könyvelővel, ill. a könyvelőddel kéne ezt megtárgyalnod.

De amit én látok: a EVA-s egyéni vállalkozónál - SZERINTEM - nem értelmezhető a házipénztár fogalma. Minden bevétel után EVA-t kell fizetni, az EVA (és az egyéb szükséges járulékok) befizetése után az a bevétel automatikusan és további nyilvántartási kötelezettség nélkül kivehető a vállalkozásból, mert minden közterhet megfizettél utánuk. Az EVA-s egyéni vállalkozó, ahogyan én emlékszem, csak a bevételeiről köteles nyilvántartást vezetni (ez alapján kell fizetnie az adót).

Kris01 # 2007.02.01. 14:35

Kedves Fórumtagok!

Szeretném a segítségüket kérni a következő témában:
EVA-s egyéni vállalkozó vagyok, hamarosan be kell adnom a 2006-os évről szóló adóbevallásomat,
viszont nem találtam sehol információt a házipénztárral kapcsolatban.
A következőket szeretném megtudni:

  • Milyen tartalmi, illetve formai követelményei vannak a házipénztár nyílvántartásának?

    (Valamilyen szoftvert kell használni vagy van erre a célra formanyomtatvány?)

  • Mit kell tartalmaznia a nyílvántartásnak?
  • Mennyi ideig kell megtartanom a nyílvántartást?
  • Hogyan tudom törvényesen, legálisan kivenni a bevételem egy részét az EVA-s vállalkozásomból?

    Hogyan szabad pénzt levennem a vállalkozói számlámról?

    Hogyan kell ezt a pénzmozgást adminisztrálnom?

    Fizetnem kell ezen pénzkivét után valamilyen adót/illetéket/járulékot?

Előre is köszönöm a segítségüket!

Tisztelettel,
Hársfalvi Krisztián

Kérem, a válaszaikat erre az e-mail címre (is) küldjék el: krisztian.harsfalvi@gmail.com