Lakásból kitiltás


Mia76 # 2007.04.01. 10:06

Nagyon köszönöm gyors, pontos válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.01. 08:12

De ez a szívességi lakáshasználat megszüntethetőségét nem érinti. Mindenesetre az is csak úgy szabályos, hogy írásban, megfelelő határidő szabásával teszi.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.01. 08:10

Ptk. 578/G. § (1) Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.

(2) Ezeket a szabályokat kell alkalmazni - a házastársak kivételével - a közös háztartásban élő más hozzátartozók vagyoni viszonyaira is.

Mia76 # 2007.04.01. 07:47

Köszönöm a Válaszát!
"Ha közös háztartásban éltek, akkor az élettársihoz hasonló tulajdonközösség keletkezett, valami igényt arra is lehet alapozni."
Ezt úgy kell érteni,hogy bizonyos anyagi igényt alapozhatok erre?
Esetleg meg tudná mondani, hogy hol tudnék ennek utánanézni?
Természetes, hogy a leendő gyerekem nem ebben a lakásban akarom felnevelni, én csak az ellen tiltakozom, hogy egyik napról a másikra kirakhasson!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.31. 21:30

Nem egészen. Amely ingóságot ő vásárolt, az az övé. Annak a kiadását követelheti - de vita esetén bizonyítani kell tudni.
Ha közös háztartásban életk, akkor az élettársihoz hasonló tulajdonközösség keletkezett, valami igényt arra is lehet alapozni.

monalisa1 # 2007.03.31. 21:23

A ráforditott ingóságok mai (= használt) értékét követelheted tőle, esetleges távozásod esetén.

Amúgy a "sőt" szócskán azt értettem, hogy egy alkoholista vélem nemigen tolerálná egy síró/rívó kisbaba jelenlétét a lakásban.

Ha az apádnak esetleg nem volt semmiféle jövedelme (...), akkor un. szülőtartás címén joggal várhatta el, hogy a saját fizetésedből - annak egy kisebb hányadáig - gondoskodj róla.

Mia76 # 2007.03.31. 21:10

Sőt???
Eddig én tartottam el az apámat!Most meg így köszöni meg?csak azért,mert alkoholista lett?Én vettem majdnem mindent a lakásba...

monalisa1 # 2007.03.31. 19:23

Mivel már évtizede nagykorú vagy, kirakhat., ebben az esetben a lakhatásodat neked fog kelleni megoldani. A problémádhoz az esetleges terhesség nem ad mentességet, sőt...

Mia76 # 2007.03.31. 18:13

Köszönöm a választ!
Sajnos a kapcsolatot lehetetlen rendezni, mert most nyugdijazták, alkoholista, beszámíthatatlan, és agresszív.
Tehát semmi nem tehetek, akkor sem, ha mondjuk már terhes vagyok? Így is kirakhat az utcára?

vzoli # 2007.03.31. 17:45

Sajnos kitilthat. Az, hogy a szívességi lakáshasználatot mennyi időre engedte számodra: annak nincs jelentősége. /Azért várd meg, amíg egy jogász is válaszol, hátha hasznosabb tippet is tud adni számodra annál amit én tanácsolni tudok, azaz hogy próbáld rendezni a kapcsolatot édesapáddal./

Mia76 # 2007.03.31. 16:15

Érdeklődni szeretnék, hogy vér szerinti szülő (édesapám) kitilthat-e a lakásból, ahol 13 éve élek vele? Az indok szerinte "összeférhetetlenség". Ami szerinte pl. az, hogy, éppen nem mosogattam el, vagy hogy este 7-kor állok neki mosni. A lakás az ő nevén van. Úgy hallottam, hogy ha bizonyítom, hogy 13 éve itt lakom, akkor azt nem teheti meg, hogy egyszerűen kirak az utcára.Idén lettem 30 éves.
Segítségüket előre is köszönöm!