Válás, vagyonmegosztás


petera # 2008.02.28. 10:36

Áhááá! Bocs, az értetlenkedésért. :-) Megnézem a bírósági papírokat, hogy pontosan mi van benne.

petera # 2008.02.28. 10:41

Peren kívüli egyezség...tehát, "csak" a szerződést kell módosítani. Elméletileg akkor olyan szerződést kell majd írnunk, mintha nem lenne közös gyermekünk? Úgy tudom így is jár az exnek valami, vagy ez már attól függ kinek milyen az ügyvédje, és mennyire akar kötekedni?!

ObudaFan # 2008.02.28. 13:12

Mondjuk, ha így ő hagyja el a lakást, akkor a lakáshasználati jog ellenértékét követelheti, ami nem más lesz itt, mint a lakot és a beköltözhető forgalmi érték közti különbség fele. Ha úgy adódik, hogy tényleg nincs közös gyermek.

petera # 2008.02.28. 13:16

Kedves Obudafan!

Azt el tudná nekem mondani, hogy pontosan mi a lakott és forgalmi érték, ezt már sok helyen olvastam, de tulkép nem vagyok tisztában vele. Kicsit előre számolnék. Akkor valószínűleg ezt ki kell neki fizetnem...
Nem értem, hogy miért jár ezek után bármi is neki..azt értem, hogy ez van a törvényben, de ha az ember ebben a helyzetben van nehéz felfogni, hogy semmit nem lehet tenni.

Előre is köszi

ObudaFan # 2008.02.28. 13:27

Lakott érték az, amennyiért az ingatlant el lehetne adni lakottan, a beköltözhető meg amennyiért üresen.

petera # 2008.02.28. 13:46

És ezt ki fogja megállapítani? Erre van valami eljárás? Mert gyakorlatilag szerintem úgy egy lakást, hogy benne laknak nem lehet eladni, már nincs aki megvegye... Szóval gondolom erre van valami elmélet.

ObudaFan # 2008.02.28. 14:04

Vita esetén a bíróság (ingatlanforgalmi szakértő közreműködésével).

petera # 2008.02.28. 14:05

Köszönöm szépen a segítséget!

ObudaFan # 2008.02.28. 14:17

Nincs mit.

Ster # 2008.02.29. 08:47

Lehet, hogy már volt hasonló kérdés, de nem akarom az egész fórumot átolvasni (annyi időm nincs :) )....

Szóval az lenne a kérdésem, hogy...
A férj a házasság alatt vett egy több milliós autót,...a törlesztő részleteket Ő fizeti, igaz, az autót is Ő használja. A kezdő befizetést viszont a közös pénzből ejtette meg...
Válás esetén az autó is "feleződik"?
Mert közben adott egy lakás, ami a feleség (Ő vitte a házasságba), és egy ugyebár 50%-ig a férjet is illeti, holott Neki egy fillérbe sem került a lakás...

...és mi van akkor, ha a férj közben vissza viszi esetleg az autót oda, ahol vette?

Köszi a segítséget!
Remélem érthetően fogalmaztam... :)

monalisa1 # 2008.02.29. 09:28

Ster

Szerintem az autó dolga tiszta: a házassági vagyonközösség alatt közös pénzből vásárolt bármely ingóság közös tulajdont képez. Az hogy a havi részleteket csak a férj fizette, nos miért is ne..., de igy-vagy úgy, akkor is a házaspári kasszából. Tehát amennyit ér ma a kocsi, felezendő a házastársak közt - külön nem kerül levonásba az eddigi részletek felezése.

A lakás előzőekben a feleség különvagyon volt, amennyiben ennek felét a lakásvásárláskor a férjnek ajándékozta...

Mert egyébként a különvagyonból vásárolt vagyontárgy továbbra is különvagyonnak számít.

Az autóval kapcsolatban még, mível annak okmányai a férj nevére vannak kiállítva, módjában áll a feleség megkérdezése/beleegyezése nélkül is akár eladni azt, de a vételár felével köteles elszámolni feléje, illetőleg a lakásvagyonból az őt megillető rész annyival csökenthető.

monalisa1 # 2008.02.29. 09:33

Javaslom még, hogy alant olvassad el ObudaFan hozzászólását a lakáshasználati jog ellenértékével kapcsolatban.

Ster # 2008.02.29. 09:36

Köszi Mona!

Valami hasonlóra gondoltam én is, csak nem voltam teljesen biztos benne...

monalisa1 # 2008.02.29. 09:41

Ha lehet egyezzetek mert valahogy, mert egy esetleges vagyonmegállapítási és az azt követő vagyonelosztási per költséges és elhuzódó - és idegtépő.

Pl. vigye az autót - és a további hiteleket saját örömére... -, de lakás marad(jon) a tiéd, legfeljebb némi pénzt még kap tőled., ha nincs pénzed vegyél fel hitelt, csak jogtisztán tiéd maradhasson az lakás.

Ster # 2008.02.29. 11:33

Opsz...még valami....

...és mi van akkor, ha esetleg visszaviszi az autót?
Persze addig is a közösből költött rá....

monalisa1 # 2008.02.29. 11:55

Mármint hová/kinek viszi vissza azt az autót?
Téged a továbbiakban az a kocsi csupán annyiban érdekel, hogy a jelenlegi értékének felére igényt tarthatsz.

Ster # 2008.02.29. 11:58

Úgy értem, hogy vissza..., az autó kereskedésbe...ahonnan vásárolta...

kékszilva # 2008.03.03. 23:01

Házasságkötés után 2 héten belül válás történik,akkor minden következmény nélkül semmisé teszik a házasságkötési szerződést.(mintha meg se történt volna)
Ez igaz?

ObudaFan # 2008.03.04. 20:26

Nem. Más kérdés, hogy 2 hét alatt kevés közös jövedelem folyhat be.

kékszilva # 2008.03.04. 22:25

Köszönöm.

ObudaFan # 2008.03.05. 15:49

Nincs mit.

kaméleon # 2008.03.05. 16:39

Kedves Mindnyájatok,
felmerült néhány kérdés, amiben segítséget kérnék:

1. ) a felek életközösségének megszakadása a 3 éves igazolt különéléssel, szigorúan, napra 3 év, vagy mondjuk, beadhatnék egy keresetet most, 30 hónapos különéléssel is?
Tehát, arra gondolok, az is elég, ha a 3 év bőven meg lesz az ítélet kihirdetéséig, vagy esetleg kipréselek a h.társból egy nyilatkozatot, hogy közöttünk az életközösség már a külön háztartásba költözés előtti évben/években megszakadt.
(Tartok tőle, hogy nem elég. A nyilatkozat sem elképzelhető megoldás? )

2.) Közös megegyezés esetén, írhatnánk-e úgy az egyezséget, hogy a lakáshasználat kérdését, valamint a teljes vagyonmegosztást külön per keretei között szeretnénk rendezni, avagy, a lakáshasználat és az ingóság rendezése, kőbevésetten kötelező a közös megegyezéses válás keretei között is? (A szándék és az egyezség, kizárólag a válásra vonatkozóan közös, a gyerekek ügye már rendben.)
Ezer köszönet

Iceduck # 2008.03.05. 17:25

Kedves Olvasók!

Segtségetek szeretném kérni az ügyben, hogy a közös megyegyezéssel születt válás kimondásától mennyi időn belül lehet a fellebbezést benyújtani? A válásról a dokumentumokat még nem kaptam kézhez, csak a tárgyalás volt meg.
Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.05. 18:10

Fellebbezés közös megegyezéssel történt bontás ellen? Gondolod, eredményes lesz?

Iceduck # 2008.03.05. 18:14

????? Mire gondolsz?