Válás, vagyonmegosztás


harckocsis # 2014.04.16. 06:06

Értem miért nem megy esetleg vissza. De simán visszamehetne nem elméletileg? Ha önként ment el, ha azért mert megverték, lényegtelen a visszaköltözés szempontjából. Max. a lakáshasználat ügyében lesz lényeges nem? Vagy azért, hogy lakáshasználati díjat kérjen....

jucika44 # 2014.04.16. 06:50

Köszönöm a segítséget!
Visszaköltözni nem szeretnék,félek, mert megmondta hogy megver(ezt a két gyerek tanúsítja). Inkább csak az bosszant, hogy ő lakhat a házban, miközben nekem albérletbe kellett mennem.Mindenképpen szeretném a kizárólagos lakáshasználatot, csak úgy gondolom, majd a válóper beadása után van erre lehetőségem.
Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2014.04.16. 14:06

Per az mindenképp kell hozzá.

monalisa1 # 2014.04.16. 14:17

A keresetlevelet mielőbb beadni, így is ősz előtt nemigen lesz tárgyalás - külön is figyelemmel a bíróságok nyári egy hónapos ítélkezési szünetére is.

joczi229 # 2014.04.16. 15:33

AZ érdekelne,hogy 26 évi együttélés(1998 óta férj feleség) után válunk,a lakásunk önkörmányzati, piaci alapu bérlemény,aminek a feleségem a főbérlője.Nincs hová mennem,innen kitehet e a bíróság ? Köszi minden választ !

jucika44 # 2014.04.17. 09:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

jucika44 # 2014.04.17. 09:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

jucika44 # 2014.04.17. 09:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

jucika44 # 2014.04.17. 09:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

jucika44 # 2014.04.17. 09:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

jucika44 # 2014.04.17. 09:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

jucika44 # 2014.04.17. 09:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

jucika44 # 2014.04.17. 09:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

jucika44 # 2014.04.17. 09:06

Elnézést elromlott a gépem....

ObudaFan # 2014.04.17. 10:46

joczi229

Kitehet.

ObudaFan # 2014.04.17. 10:47

jucika44

Azért azt megjósolni, hogy majd egy bizonyítási eljárásnak mi lesz az eredménye, előre és így a távolból aligha lehet.
A már hatályát vesztett Csjt. irányadó még a ti peretekre.

Temporaryuser # 2014.04.18. 19:24

Tisztelt Forumozok!

2010-ben beadtunk egy valokeresetet a felesegemmel. Masnap eltunt az orszagbol.
A gyermekunket, akit a birosag nala helyezett el, ott hagyta a kozos ingatlanunkban butorok,
mosogep, huto, tuzhely nelkul. Total ures volt a lakas. Mindenemet elvitt. Hiaba hivtam rendort, hogy olyan ingosagokat vitt el, amirol meg nem volt megegyezes - a rendor tehetetlen volt - azt mondta ez polgari peres ugy.
Termeszetesen azonnal rohantam a birosagra, hogy valtoztassak meg a gyermekelhelyezest es szuntessek meg a gyermektarast. Vittem magammal egy cetlire irt levelet, melyben a volt felesegem kozolte, hogy az edesanyjanal helyezzek el a gyermeket, ha en nem vallalom.
Mondanom sem kell, hogy a gyermek hozzam kerult. Ugy 6 honap utan sikerult bizonyitanom a birosag fele, hogy a volt felesegem Angliaban uj eletet kezdett. Ez kellett ahhoz, hogy ne tiltsak tovabb a gyermektartast tolem.
Teljesen ki voltam, hogy egy akkor meg kis koru 17,5 eves gyereket, hogyan lehet magara hagyni.
Valnom pedig ugygondnok bevonasaval sikerult.

Szerintem az elozoekben leirtak kimeritik a visszateres szandeka nelkul elhagyott lakas tenyet.

Kerdesem:

Mivel tudomasomra jutott, hogy visszater Magyarorszagra a volt felesegem....

Koteles vagyok beengedni a lakasba? Nincs itt semmi ingosaga.

Az ingatlanon jelzalog kolcson 50-50 reszesedessel, amit en fizetek 2008 ota.
Gyerektartast nem fizetett.

A lakast ki kellett adjam alberletbe mert nem tudtuk fizetni a tavhodijat meg a jelzalog
kolcsont.

Most, hogy mar a fiam dolgozik, visszakoltoztunk.

Mit tehetek, ha nem akarom beengedni a lakasba a volt felesegem?
Hiaba fizettem 6 evig a torlesztoreszletet? Eladas eseten, az eladasi ar felet at kell adjam neki?
Mit tehetek, ha egyszer munkabol hazaterek es az ajtot berugva talalom? Ot pedig a baratjaval a lakasban?
A rendorseg megint polgari perre fog hivatkozni?
Mivel nem volt vagyon megosztas, kovetelhetem tole a szamlajan levo penz felet, ami az eletkozossegunk megszakadasanak napjan volt?

Koszonom valaszaikat es szives elnezesuket kerem az ekezetek nelkuli irasomert.

Temporaryuser,

Fabcsi (törölt felhasználó) # 2014.04.18. 21:53

Tisztelt Fórumozók, Tisztelt Óbuda Fan!

A párommal 2006 óta éltünk élettársi kapcsolatban, amely 2010-ben másfél évre megszakadt. Utána újból összejöttünk, de egy hónapja a kapcsolatnak visszavonhatatlanul vége.
A lakás az enyém - ezzel nincs is semmi gond, de együttélésünk alatt vettünk egy autót az én nevemre, valamint egy nagyértékű zongorát, amit a párom tulagsona, ő használta és használja a mai napig. Mivel nem tudjuk egyértelműen bizonyítani ki, mennyi pénzzel szállt be a vásárlásba, ilyenkor mi várható, ha perre megyünk? A bíróság automatikusan fele-fele arányban ítél?
Továbbá kb. másfél éve - befektetési céllal - vásároltam néhány gramm befektetési aranyat. (Számlával, ahogy kell az ÉN nevemre) Az szintén közös vagyonnak minősül?
Vagy párnacihában őrzött megtakarítással?
Vagy a volt párom megtakarítási céllal létrehozott életbiztosításával, aminek a havi díját szintén közösen fizettünk?
Köszönöm a választ!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 07:01

Temporaryuse

A gyermektartás díjról szóló ítélet végrehajtható lett volna Angliában. Erről az Európai Unió egyik tanácsi rendelete rendelkezik. A gyámügy segíteni tudott volna ebben.
A szülők kötelessége addig taníttatni a gyermeket, amíg meg nem szerzi az első szakmáját. Ha ez főiskolai diploma, akkor az.

A házassági vagyon megosztásával rendezni lehetett volna a vagyoni viszonyokat. Az ingóságok és a kölcsön törlesztésének beszámításával az egész ingatlant megszerezhetted volna.

Vagy beengeded, vagy nem. Ha rád törik az ajtót, akkor kihívod a rendőrséget.

Mindennek a végére csak a házassági közös vagyon megosztása tehet pontot.

Az, hogy a saját hibádból a gyermekedre milyen terheket tettél, ezt most töröltem, pedig nagyon felháborít, ugyanis gyámügy, ingyenes jogsegély ebben tudott volna segíteni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 07:09

Fabcsi

:) Ki kellett keresnem, hogy mit jelent a párnaciha. Először azt hittem, hogy elírás.

Igen, az együttélés alatt, amikor bizonyítottan gazdasági közösségben is éltetek, akkor minden szerzés közös szerzeménynek számít. Az élettársi kapcsolatnál az az eltérő,hogy itt a keresmény aránya függ a megosztás arányától.
Bíróság figyelembe szokta venni a háztartásbeli félnél a munka értékét.
Az ingóságokat a bíróság úgy ossza meg, hogy ki használja azokat, ki kötődik hozzájuk, kihez áll közelebb, ilyenkor az értékkülönbséget pénzben kell megfizetni.

Temporaryuser # 2014.04.19. 08:06

Tisztelt Immaculata!

A valopert ugy adtuk be, hogy a vagyonrol peren kivul egyezunk meg.
Eselyem nem volt egyezkedni mert nem tudtam hol van.
A gyermeket egyedul neveltem, miutan a felesegem eltunt.
Azt hiszem inkabbb felkeresek egy ugyvedet az osszes iratommal es szamlammal egyutt.
Abban bizok, hogy eladas eseten, amiben az elsodleges vasarlo en lennek, az osztozkodasba beleszamit az altalam fizetett 6 eves torleszto reszlet.
Remelem jol gondolkodom, hogy csak ugyved jelenleteben targyalok vele, ha felkeres.

Temporaryuser,

ObudaFan # 2014.04.19. 09:37

Az élettársat a vagyonszaporulatból a szerzésben való közreműködése arányában, elsősorban természetben illeti meg részesedés. A háztartásban, a gyermeknevelésben valamint a másik élettárs vállalkozásában végzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül.
Ha a szerzésben való közreműködés aránya nem állapítható meg, azt egyenlőnek kell tekinteni, kivéve, ha ez bármelyik élettársra nézve méltánytalan vagyoni hátrányt jelentene.

Fabcsi (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 20:08

Bocsánat, nem értem - nem vagyok jogász. :-(
" Az élettársi kapcsolatnál az az eltérő,hogy itt a keresmény aránya függ a megosztás arányától."

Hát, hogy a búbánatban lehet bebizonyítani, hogy ki, melyik hónapban keresett többet, vagy kevesebbet? Volt egy doboz, abba tettük a pénzt és abból vettük ki, ha fizetni kellett. Ha per lesz, akkor évekre visszamenőleg kell igazolni, hogy ki mennyi pénzt hozott haza? Hogyan?

És ha már itt tartunk: ő is én is, a korábbi válásainkból megtakarítással rendelkeztünk. Nem rögzítettük papíron, hogy különvagyon lenne... Ilyen alapon az a pénz is közösnek minősül?

Sőt! KÉt éve lejárt egy megtakarításos életbiztosításom. A pénzt felvettem és betettem a bankba. (1997-óta fizettem, egykori nejem volt végig a kedvezményezett.) Most akkor ez a pénz is megtakarítás? Ugye nem...?

Fabcsi (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 20:21

Tisztelt ObudaFan!

Ezt írod:

"a szerzésben való közreműködése arányában, elsősorban természetben illeti meg részesedés."
Ez mit jelent pontosan?

Vigye a zongorát, hiszen munkaeszköze! Én az értékének a felét kérem, hiszen együtt voltunk, amikor vettük - bár ő most azt állítja, hogy csakis a válásából hozott pénzből fizette ki. Hogyan bizonyítja be?
Ő pedig az autó felét kéri... De hiába mondom, hogy az autónak és a zonginak kb. egyforma az értéke, éppen ezért hagyjuk és felejtsük el egymást. Ő mindenáron perre akar menni.

A "háztartásban végzett munka" is szerzésben való közreműködésnek minősül? Micsoda? A mosás és a mosogatás? Vagy a portörlés?

Édesélet # 2014.04.20. 02:49

Üdvözlet a Szakértőknek és minden Olvasónak!
Szeretnék egy szakértői választ kapni.
Válás után hogyan kell megosztani az ingatlanvagyont?
Történet a következő röviden.
Adott egy házaspár gyerekkel.Vesznek életfogytiglan tartó banki hitelből és munkáltatói kölcsönből egy új építésű kis lakást,mely társasház tetejére épült 5.szintként+tetőtér beépítéssel.Megkötik az ad-vételi szerződést az építtető céggel,a házaspár tulajdoni hányada a lakásban 1/2-1/2 lesz,a lakásra a bank és a munkáltató bejegyzi a jelzálog kérelmét.Eddig nincs semmi extra.Ami most jön,az nem egyszerű.A társasház elkezd pereskedni az építtetővel és az új lakókkal az új társasházi alapító okirat és az új tulajok tulajdoni hányada miatt.Perek,feljelentések következnek,végül a Legfelsőbb Bíróság azt a döntést hozta,hogy megszüntetik az új lakók vagyis a házaspár tulajdonhányadát,vagyis jogcím nélküli jóhiszemű lakók maradtak a lakásban.Ezen felül a hitelező bank felmondta a kölcsönt is,mert jelzálog híján nem maradt biztosítéka..A sok stressztől
a házaspárnak tönkrement az élete és elváltak.Hivatalosan.Egyik fél elköltözött a lakásból.A kérdés most jön:Az ingatlanvagyont hogyan kellene megosztani?Aki elköltözött a lakásból,hogyan kellene az ő részét kifizetni?Eladni nem tudják,mert jogilag nincs tulajdon.Az egyik fél továbbra is életvitelszerűen a lakásban lakik,ráadásul odaköltözött az új élettárs.Hiteleket nem fizetnek,ezenfelül semmilyen rezsiköltséget sem.
Mire számíthat a lakásból kiköltözött ex házastárs?
Kíváncsi vagyok a véleményekre,előre is köszönöm.