rendszeres kizsákmányolás :)


Trisztán # 2007.08.22. 19:56

Aham, értem. Köszi a részletes választ!

Trisztán.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.21. 04:45

Nem. De te akartad, hogy "hivatalos" legyen.
Érvényes szerződésnek érvényes szerződés már akkor is, ha tartalmaz minden lényeges elemet, és mindketten aláírtátok. Ha két tanú is igazolja, hogy előttük írtátok alá, vagy előttük elismertétek az aláírást sajátotoknak, akkor már teljes bizonyító erejű magánokirat.
Mindamellett nem ártana egy ügyvéd a szövegezéshez, különben előfordulhat, hogy nem egészen az sül ki belőle, amit szeretnétek.

Nem sok részletet árultál el, az alapján nekem életjáradéknak tűnik. Ha spekulálok, akkor lehet megállapodás gyerektartásdíjról is - de ha valóban az, akkor már be is következett, aminek a veszélyét föntebb vázoltam.

Trisztán # 2007.08.20. 20:32

Feltétlen szükséges a közjegyző hozzá?

Mert meg akarjuk itthon oldani, és nembiztos hogy ez életjáradék. :{

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.20. 18:03

Szvsz az egy ingyenes életjáradéki szerződés. Csak írásban köthető meg. [Ptk 591. § és 586-590. §]
Nem tudom biztosan, mit értesz hivatalossá tételen, de - mint bármely más szerződés - közjegyző által közokiratba foglaltatható.

Trisztán # 2007.08.20. 17:57

Heló!

Szeretnék biztosítani valakinek 19,5%-ot, az összes keresetemből (nem házastárs, teljesen IDEGEN személynek), ÉS szeretnénk ezt hivatalossá tenni.

A kérdésem, hogy a megkötendő "szerződéshez" szükséges-e tanú? Ha esetleg van valakinek tapasztalata ilyesmivel, és megosztaná, igazán hálás lennék.

Köszönettel
Trisztán