családon belüli erőszak


bekebarack # 2024.04.05. 20:02

Sziasztok!
Családom egyik ismerőse tulajdonának gondol és eltávolítja azokat akiknek tetszek és amelyik férfivel együtt vagyok.
Iskolából kirúgatta a fiúkat akik tetszettek, aztán engem az egyetemről és munkahelyekről.
Azt akarta hogy leszbikus élettársam legyen, de hormonkezelés ellenére sem sikerült.
Szobafogságban akar tartani, ezért minden értéket és fizetésemet ellopta, nem engedi hogy felvegyenek dolgozni.
Semmilyen férfivel nem lehetnék kapcsolatban, ha találkozom ismerőseimmel támadnak verekedős fickók.
Elintézte hogy ne tudjak feljelentést tenni.
Hogyan tudok normális életet megvalósítani?

Lolita # 2008.01.10. 13:26

Panita én megértelek. nagyon szar az egész és senki sem segít, a Nane sem tud mit csinálni, a rendőrök??
És katasztrófa, hogy a rendőr és a jogász egész mást mond!

Júlia 73 # 2008.01.07. 22:39

De, megítélték az ideiglenes lakáshasználatot is. Az ideigleneset, ez zavart engem.

Ma voltam az önkormányzatnál. A kapott ítélet alapján kijelenthetem a lakásból. Ez azt jelenti, hiába mutatja fel a lakcímkártyáját, a nyilvántartás szerint már nem itt lakik.
A tulajdoni lapon nem szerepel. Szóval tényleg úgy néz ki, hogy felesleges vagyonmegosztást kérnem.

panita20 # 2008.01.07. 18:06

A Julia 73 2008.01.05. 12:31 feltett kérdésére legyen szíves válaszolni valaki, ha tud, mert engem is éredekelne. Előre is köszönöm.

Julia 73 ideiglenes lakáshasználatot nem ítélt meg a bíróság?

Júlia 73 # 2008.01.06. 22:00

Kedves Wasp!

OK, a gázsprayt én sem használtam (eddig), mert mindig úgy gondoltam, leszek még komolyabb helyzetben, nem játszom még ki. Viszont ez segített abban, hogy utcára mertem menni.
Önvédelmi sport - belülről is megerősít. Már a határozott fellépés is félsiker. És nem minden "ellenfél" tanult önvédelmi sportot, ők sem kigyúrt élsportolók.
Rendőrség - házasságon belül nem intézkednek. Mindenki úgy veri a másikat, ahogy akarja, vagy töri össze a közös tulajdont. Persze, utólag fel kell jelenteni érte (nem mindeki meri még ezt sem bevállalni).
Szomszédok - ha önként vállalják OK, de én nem akartam senkit belekeverni.
Telefon - többnyire esély sincs egy telefonhívásra.
Kiáltozni - egyszer a férjem az utcán vert meg. Jött egy taxis lehúzott ablakkal. Odarohantam hozzá, hogy hívjon rendőrt. Szó nélkül elhúzott. Nem általánosítok, jöhetett volna olyan, aki segít.
De megértem a véleményét. Ezeket a dolgokat csak az tudja, aki benne él vagy élt.

panita20 # 2008.01.05. 18:07

Bocs, hogy közbeszólok, de muszáj reagálnom.
A gázsprével kapcsolatban én is így gondolom, csak jobban feldühíteném. Max a nyílt utcán merném használni, ahol emberek járnak. Az erőviszonyok tekintetében olyan gyengének éreztem magam, mint egy óvodás, amitől még jobban kétségbeestem. A segélykiáltással kapcsolatban, senki a füle botját sem mozdította. A telefonálás ilyen esetben lehetetlen az erőviszonyok miatt. Ja és a szomszédokig sem igen lehet eljutni ilyen helyzetben.
Sajnos sor került rá, így tapasztalatból mondom.
A rendőrség meg, na inkább nem mondok semmit...

Azért kösz a reagálást.

_Wasp_ # 2008.01.05. 17:35

Julia73:
Gázspré és önvédelmi tanfolyam (nem jogi kérdésként)
mindkettő használatát nagy marhaságnak tartanám.
Spré: nem állít meg egy embert, legfeljebb feldühíti. Ha "nem normális", lehet, hogy észre sem veszi, hogy lefújták. Viszont a válaszreakció lehet egy kéznél levő tárgyhoz (üveg, bot, kés, csavarhúzó, szék) nyúlás és emberölési kisérlet.
Önvédelem: (világéletemben küzdősportokat űztem. Nem azt mondom, hogy nem jó, és nem hasznos de) tisztában kell azzal lenni, hogy egy 60 kilós ember egy 90 kilósnak nem ellenfél. Főleg akkor, ha a 60 kilós egy nő. Elképzelhető, hogy "harcképtelenné" tudja tenni a 60 kilós a nálánál nagyobbat, de ahhoz váratlan, és potenciálisan halálos, vagy megnyomorító sérülést kell okoznia. (Pl beleszúrja a töltőtollát az ellenfél szemébe, torkába) Egyébként pedig: általában nem tudja "lebírkózni": dzsudó teknikák kiesnek. nem tudja kiütni: ökölvívás kizárva. És nem tudja lábtechnikával sem k.o-zni (de ez amúgy is filmbe illene, nem real life). Tehát mit érhet el? Hogy ellenfélnek tekintik, és komoly verést kaphat. Semmi értelme. Másfelől adhat némi önbizalmat, ami az élet egyéb aspektusaiban vitathatatlanul hasznos, csak ne felejtsük el: a gázspré, sokkoló, 1-2 éves "önvédelmi tanfolyam" a biztonságnak csak az illúzióját adja egy fizikailag gyenge/felkészületlen embernek.

Maradjunk inkább annál, ha erőszakosan fenyegetik, hívja ki a rendőrséget, menjen be a szomszédokhoz, hívjon segítséget telefonon, kiáltozva, stb.
De reméljük, erre nem fog sor kerülni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Júlia 73 # 2008.01.05. 11:31

A bíróság megítélte a 30 napos távolságtartást és férjemnek azonnal el kellett hagynia a lakásunkat.
Erről most papírom van, ha megjelenik, kihívhatom a rendőrséget.

Kérdésem:
Ez alapján kijelenthetem a lakásból?
Mi van, ha letelik a 30 nap?
Ő ideállíthat a lakcímkártyájával, akár rendőrrel is és akár be is kell(ene) engednem? Akár fel is törheti a lakást, ha nem vagyunk itthon?
Indítsak keresetet a végleges intézkedésre?
Hiányérzetem van, nincs ítélet, nincs papírom arra vonatkozólag, hogy neki végleg el kell innen költöznie.
A válóperen nem hoztak erre vonatkozó ítéletet, mert mindenki elfelejtette - kivéve a bírót, hogy a lakás fele tulajdona a fiamé (másik fele az enyém) és neki is keresetet kell benyújtania.
Gyakorlatilag nem történt vagyonmegosztás.
Fölöslegesen viszont pereskedni sem akarok.
Vagy várjam meg, amíg ő perel?

Júlia 73 # 2007.12.16. 13:08

Ne keress kiutat, a fiad meg fog érteni. Főleg, ha a lányod is elmeséli neki.
Én is volt úgy, hogy majdnem kibékültem vele. Csak azért, mert pár napig normálisan beszélt velem. Majdnem bedőltem.
Írod, hogy beteg is. Meddig tart az önkontrollja? Meddig mehet el?
Gondolj arra, le sem merem írni ... ha Te sem leszel és az apja börtönben vagy zártosztályon.
Az én férjem is tuti beteg (a családban is előfordult már), csak még nincs róla papírja.

panita20 # 2007.12.16. 11:34

Köszönöm a bíztatást.Igazad van mindenben. Én megpróbáltam jószándékkal fordulni felé.Próbáltam beszélni vele, megengedtem a gyerekláthatást, de csak azért, jött, hogy gyötörjön, fenyegessen és újból és újból rámtámadjon. El sem tudom képzelni mire lessz még lépes ellenünk. Komolyan félek.Eljátsza 5 percig hogy normálisan lehet vele beszélni, azután kezdődik a terror.Teljesen el kell határolódnom, pedig én nem szerettem volna azt, hogy a gyerekeimnek ne legyen apjuk. Én mindent megpróbáltam. Mit mondok majd a most 16 éves fiamnak ha kicsit nagyobb lesz. Ezt egy gyerek nem érti majd meg. Engem fog hibáztatni. Nagylányom 15 éves. Ő teljesen megérti az egészet.Már a kezdetektől elhatárolódott az apjától.

Júlia 73 # 2007.12.16. 10:32

Panita! Olvasd el, amit a Válás kérdései alatt is írtam Neked.
Gyakorlati tanács, amit én is teszek:
Gázspray - nem nagy beruházás, engedély nélkül hordható és használható. Neked meg kell magadat védeni és a gyerekeket is. Készülj fel lelkileg és fizikailag (próbáld ki szabad térben, ahol nincs senki), hogy adott esetben használnod kell! Olyat vásárolj, 3 ezer körül lehet kapni, ami permetez.
Neked most igazából az lenne jó(?!), ha megtámadna. Mert akkor feljelenthetnéd és innentől ismét lennének tanácsaim.
Keress egy olyan embert, aki egy telefonhívásra azonnal a helyszínre megy és megvéd Titeket. Erre nem csak most lesz szükséged, ha elválasztanak, utána is. Örző védő szolgálatot is nézhetsz, de gondold végig az ismerőseidet és azok ismerőseit is.
Én elkezdtem egy női önvédelmi tanfolyamot. Fizikailag, részben lelkileg is megerősít, felkészít.
Ne ugorj be annak, amikkel fenyeget. A rendőrség és a bíróság azt teszi, amit a törvény megenged, még mindig csak rájuk számíthatsz, ha kicsit lassan is mennek a dolgok. Ahhoz viszont, hogy valóban segítséget nyújtsanak, nekik is látni kell, hogy komoly a dolog. Gondolok arra, hogy nem jelentetted fel a férjedet időben. Nekem volt olyan, hogy visszaléptem a feljelentéstől, emiatt volt ügyvéd, aki nem vállalta az ügyet. Mert úgy látta, hogy vacilálok.
Ne tartsd vele a kapcsolatot, meg se hallgasd, mert lelkileg sérthetővé tesz, nem tudsz koncentrálni arra, ami sokkal fontosabb, intézd az ügyidet józan ésszel és erős elhatározással.

Ezek az első gondolataim, megdöbbenve olvastam a "sorstársam" írásait.
Júlia

panita20 # 2007.12.15. 11:30

A rendőrségen azt mondták, hogy amíg nincs a kezembe semmi papír, addig bármikor idejöhet és elviheti a gyerekeket. Félelmetes.Ez az ember nem normális. Nem merném a kezébe adni a gyerekeket.Ezért siettetném az egészet. Minden rosszra képes ellenünk. Nem azért mert szereti a gyerekeit, hanem hogy rosszat tegyen.

panita20 # 2007.12.15. 11:26

A gyámhatóságon is voltam, ott elutasítottak, mivel a per folyamatban van a bíróságra tartozik. lezárták az ügyet.

ObudaFan # 2007.12.15. 11:20

Nem értelmetlen, a gyermektartásról az ideiglenes intézkedés mindenképpen elérhető.
A rendőrség és a bíróságg pedig két külön szervezet, adott esetben másként láthatja a bíró ugyanazt, mint a rendőr, és a bíróság hivatalból si tehet feljelentést. És akkor még ott van harmadiknak a gyámhatóság is.

panita20 # 2007.12.15. 11:18

És ha a Szekszárdi bíróságra forulok, mivel ott van folyamatban az ügyem. Ott is csak jogi képviselőm járhat el?

panita20 # 2007.12.15. 11:16

Tudom, hogy azt nem mondtad, hogy ne írjak, csak így értelmetlen.

panita20 # 2007.12.15. 11:15

A kiskorú veszélyeztetését úgy tudom bizonyítani, hogy férjem bántalmazásairól leleteim vannak, igaz akkor rendőrségi feljelentést nem tettem.fényképekkel tudom bizonyítani és a 15 éves lányom minden alkalommal jelen volt, sőtt ő vigyázott a picire, amíg én az ügyeletre mentem.Ez nem elég indok szerinted?

ObudaFan # 2007.12.15. 11:09

Nem azt mondtam, hogy ne írj.

panita20 # 2007.12.15. 11:08

Ezt nem értem. Voltam a rendőrségen feljelentést tenni kiskorú veszélyeztetése, haláálos fenyegetés, zaklatás ügyében. Ott azt mondták, hogy ez nem az ő ügyük, a bíroságra menjek és ott tegyem meg a feljelentést. A jogi képviselőm nem teszi meg nem ér rá. Akkor most mit tegyek? ne írjak levelet a bíróságra?Akkor megint húzódik az egész ügy tovább.

ObudaFan # 2007.12.15. 10:55

Csak a jogi képviselő nélkül eljáró fél mondhatja jegyzőkönyvbe a lakóhelye szerinti, a perbíróságtól eltérő bíróságon a kérelmét, te pedig egyelőre ebben a perben jogi képviselővel jársz el. Tehát akkor tudod jegyzőkönyvbe mondani ott a kérelmedet, ha egyben a meghatalmazást is visszavonod.

Nem akarom a kedvedet elvenni, de a kapcsolattartástól eltiltásra az esélyed nem sok. Neked kell tudni bizonyítani, hogy az apa a gyermekek fejlődését kifejezetten veszélyezteti. Ha ez bizonyítható lenne, akkor kiskorú veszélyeztetése miatt a rendőrségnek is el kellett volna indítania a büntetőeljárást. Ezzel nem azt mondom, hogy ne próbáld meg, de sok reményt nem szabad fűzni hozzá. A bíróságot meg lehet kérni, hogy keresse meg a pszichiátriai intézetet az adatok közlése végett.

A tartásdíjra viszont lehet kérni az ideiglenes intézkedést, az meg is lesz.

Az ügyvédnek a munkájával arányos megbízási díjat kell fizetni. Egy keresetlevél az egész perhez képest úgy 1/3 díj szerintem.

A költségmentességet legalább évente, de szükség esetén gyakrabban is felülvizsgálja a bíróság.

panita20 # 2007.12.14. 23:49

Az ideiglenes jellegű eltiltást azzal tudnám bizonyítani ha lenne orvosi papírom a jelenlegi állapotáról, ami súlyosbodhatott, hiszen két hétig zártosztályon volt, utánna pedig a phszihiátrián hónapokig kezelték.Hogyan lehet ilyen papírt beszerezni, hiszen nekem kell bízonyítanom az állapotát, hiszen csak így kaphatom meg az eltiltását a gyermekektől.

A gyerektartást eddig fizette, de folyamatosan fenyeget hogy nem fogja és akkor mi lessz velünk.Ha eddig fizette is akkor is kérhetem a bíroságot arra, hogy gyermektartásidíj letiltása is előzetesen megtörténjen, hiszen a válópert szerintem még nagyon sokályig akadályozni és húzni fogja.

Bocs a sok kérdésért, de nagyon tanácstalan vagyok és most sok jó ötletet kaptam tőled.Egy kicsit meg is nyugodtam.Köszi

panita20 # 2007.12.14. 23:41

Ha az ügyvédemmel januártól felmondanám a megbízást, akkor az egész perre vonatkozó költséget ki kell fizetnem, vagy csak arányaiban ahol tart az ügy. Jelenleg egy békéltető tárgyalás volt, amit elhalasztottak mivel férjem kérvényezte betegségére hivatkozva valamint be van adva az idiglenes lakáshasználat és az igény a lakás fele tulajdonára.Szerintem még a felénél sem tartunk az ügynek.Hogyan lehet egyezkedni az ügyvéddel? Beperelhet illetve követelheti rajtam ha nem fizetem ki az egészet csak addig amíg az ügy tart? Már 160000 Ft-nál tartunk amit kifizettem, de az egész 380000 lenne.Hogyan egyezkedjek vele?

panita20 # 2007.12.14. 23:34

Azt sem tudom meddig jár a költségmentességem. Jelenleg gyesen vagyok, most megkaptam, de márciustól vissza kell mennem gyes mellett dolgozni.Attól kezdve nem jár? A vagyoni per csak egy része lett elindítva. Siessek vele, vagy még várjak hátha ki lehet egyezni a férjemmel, amire túl sok esélyt nem látok.

panita20 # 2007.12.14. 23:14

Még valami. Én most Baján élek, de a per Szekszárdon folyik.Arra a bizonyos panasznapra Baján is bemehetek akkor is ha nem itt van az ügyem?

panita20 # 2007.12.14. 23:10

Ja és még annyit, hogy a minap a férjem hozott kulcsot a lakáshoz és egy nyilatkozatot, arra vonatkozólag, hogy nem fog zaklatni bennünket. A lakásból kiköltözött. Nem tudom merjek-e két gyerekkel oda menni, amíg nincs a kezembe a bírósági papír, mert a rendőrségen azt mondták, mindegy mit írt alá bármikor beköltözhet mellénk, azt csinálhat velünk amit csak akar, úgyhogy nem ajánlják. Nem lennénk biztonságban, nem tudnának intézkedni. Ez igaz lehet? meg se próbáljuk a beköltözést pedig üres a lakás. Nem ér semmit egy nyilatkozat? Ja a nyilatkozatot az ügyvéd jelenlétéven írta.