Temetési jog és kötelezetség


mr.akos # 2008.01.29. 23:20

Élek a gyanúval, hogy igazolvány nélkül nem állnak szóba velünk, az pedig az elfuserált ügyintézés miatt néhány száz km arrébb dekkol Pesten. :(

nandy # 2008.01.29. 23:16

Talán tényleg az az egyetlen megoldás, ha a szül. hely szerinti Önkormányzatot felkeresitek és ott kértek egy szül. ak. másolatot.

De nem értem, miért vették el a patológián a személyi igazolványt... Úgy tudom, ők nem vehetik el.

mr.akos # 2008.01.29. 22:42

Na most rákérdeztem és állítólag anyámnál a patológián elveték az igazlványt, hogy ezt ők intézik, szóval nekünk erre nem is volt esélyünk.

Aztán mivel az igazolványba pesti születési hely volt így elkülték pestre a papírokat (most is ott van)ahonnan az utolsó pillanatban visszadobták, hogy nincs nyilvántartva.

:(

nandy # 2008.01.29. 22:34

Szia!

Nem tudom, mit ír a jog, azt tudom, hogy nálunk nem kérték.

Talán rémlik valami arról, hogy rákérdeztek az önkormányzatnál, igazából nem tudom. Nem is lett volna egyszerű, hisz apu a háború előtt született egy kicsi faluban. Lehet, hogy ezért nézte meg a népesség-nyilvántartást az ügyintéző.

mr.akos # 2008.01.29. 22:30

Sajna meg van a gyanú, hogy lehet hogy nincs meg neki sehol, még az illetékes hivatalban se.
Ez persze gyanú csak most így hogy a vállakozó nem tudta beszerezni.

Világ háború elött született é sházasodott ha akkor valamikép elveszet é snem pótolta akkor a kutya nem kreste eddig szerintem.

Arra vagyok igazából kiváncsi, hogy tényleg kötelező az anyakönyvi kivonat, vagy nélkülözhető (helyetesíthető)?

nandy # 2008.01.29. 22:26

Egyébként nem tudom, most hogy megy, de amikor az édeaapám meghalt, mi személyesen intéztük a halotti anyakönyvi kivonatot.

Elmentünk a halálozás helye szerinti illetékes Önkormányzathoz, ott elkérték az elhalt személy személyi igazolványát, a kórházi igazolást, mely igazolta, hogy tényleg meghalt, megnézték a népességnyilvántartásban (létező személy), és kiállították a halotti ak.-t. Ezzel mentünk a temetkezési válllalkozóhoz. Születési ak-t nem kértek.

nandy # 2008.01.29. 22:22

Ha tudjátok, hogy a nagyszülő hol született, érdemes ott keresgélni (szül. ak. másolat).

mr.akos # 2008.01.29. 22:01

Bocs ha rossz hejre írtam, de nem volt más ötletem.

A story röviden annyi hogy egyik nagyszülőm elhalálozott és hamvasztással temetnék.
A temetkezési vállakozó egy hét múlva (elég nagy összegért) vállata a temetést, de mindjárt az elején akadt egy probléma; nem volt meg a születési anyakönyvi kivonat.
Azt mondták, hát jó akkor megpróbálják beszerezni, illetve mi is keressük.
A nagyi több mint 80 éves volt és külön lakott, így fogalmunk sincs hol van a papír és most mint kiderült a vállakozó se tudta beszerezni.
Az idő vészesen fogy és a vállakozó le akarja mondani a már meghírdetett temetést, ami természetesen szóbase jöhet. :(
Anyám az idegösszeroppanás szélén...

Mit lehet tenni, mit mond a jog?