Végrendelet lenne vagy mi ez?


Majordomus # 2024.03.08. 21:05

Majd Ági teríti a lapokat. Hogy ki kicsoda a képen?

drbjozsef # 2024.03.08. 05:49

Megjegyzem : ingóságok kiadása miatt akarsz pereskedni? Mert az általában teljesen esélytelen. Neked kellene bizonyítani, hogy az örökhagyó ingóságai léteztek a halálakor, azt is, hogy az az ő tulajdona volt, és azt is, hogy pontosan ki az, aki birtokolja. Menne ezekből akár csak egyik is?

drbjozsef # 2024.03.08. 05:47

Ági2013,

A végrendelet akkor érvényes, ha az megfelel a Ptk. 7:17.§ alakisági feltételeinek. Szerintem az a kikötés, hogy csak xy javára mondhat le, valszeg érvénytelen kikötés.

Ki vagy te az ügyletben? xy? vagy törvényes örököse az elhunytnak?

Egyébként, ha szeretnéd azokat a cuccokat, akkor te - mint NEM végrendeleti örökös - legfeljebb akkor kaphatod meg, ha egyrészt te vagy az elhunyt törvényes örököse, másrészt akkor öröklöd az örökhagyó tartozásait is. Biztos azt is szeretnéd?

Szomorú örökös # 2024.03.08. 04:20

Ági2013

Adott egy kézzel írt papír egy elhunyt személytől. Lista ingóságokról tv, hűtő, porszívó, szekrény stb, de ezt így, nincs részletezve milyen a tévé......Minden amit itt felsoroltam, kizárólag a törvényes gyermekemet illeti meg, aki egyedül és kizárólag yx nevére mondhat le.

Mivel az örökhagyó saját kezével írta, feltehetően ez egy érvényes végrendelet volt.

A gyermek örökséget visszautasító nyilatkozatot tett......ahol lakott azok most benyelték a cuccokat......Ilyenkor mi a teendő ha szeretném a cuccokat?

Hiába szeretnéd, a gyermeked visszautasította az örökséget az adósság miatt. Én így gondolom. Ez a hajó elment!

Ági2013 # 2024.03.07. 22:01

Üdv!

Adott egy kézzel írt papír egy elhunyt személytől.
Lista ingóságokról "tv, hűtő, porszívó, szekrény" stb, de ezt így, nincs részletezve milyen a tévé.

Így szól:
"Minden amit itt felsoroltam, kizárólag a törvényes gyermekemet illeti meg, aki egyedül és kizárólag yx nevére mondhat le."
A gyermek örökséget visszautasító nyilatkozatot tett.

Van adósság is, az nincs a listában. Ingatlana nem volt, ahol lakott azok most benyelték a cuccokat.

Ilyenkor mi a teendő ha szeretném a cuccokat?