Ideiglenes elhelyezés


Marika12 # 2024.03.12. 15:59

Jonapot kivanok. Segítséget szeretnék kérni kiskorú gyermekeimel kapcsolatban aki 5 illetve 8éves. A nagymama neveli őket 3 éve. Ideglenesen lettek nála elhelyezve. Sajnos az apuka (akivel nem történt apasági nyilotkozat) folyamatossan ütött vert drogozott és elzavart elvette a gyerekeimet. Egy gyerekemet tudtam elhozni magammal. Azóta soha nem engedték megnézni a gyerekeket inkább ellenem nevelték őket. Nem mertem soha elmenni hozajuk mivel az apa nagyon agressziv. Tavaly beadtam a kérelmet a gyámhivatal felé kapcsolattartásra. Volt meghallgazás de nem jöttek el csak én mentem el. Azóta nem történtt semmi. Kb. 1 hónapja felkeresett egy esetmenedzser hogy felül vizsgálja a körülményeimet higy szeretném e nevelni a gyerekeimet. Mindent rendben talált illetve nekem uj kapcsolatom lett tiszteségesen dolgozunk a kislanyomrol akit én nevelek kikérték a véleménywker mindent rendben táláltak és az esetmenedzser kérte a gyerekeim nálam való elhelyezéssét. De ez már 30 napja volt. Szeretném tudni hogy mik az esélyeim és mennyi idő alatt hozz határozatot a gyámhivatal. Azt tudni kell a kisfiamat és a kislanyomat teljesen ellenem neveltékbés azt mondták az ottani családsegítőnek a gyerekek hogy nem akarnak hozzám jönni. A nagymama 70éves. Előre is köszönöm a választ.