Eltartási szerződés felbontása


katalin80 # 2014.02.23. 22:53

Tisztelt fòrumozók.

Olyan problèmàm lenne,hogy eltartàsi szerzõdèsem volt a nagymamàmmal de õ felbontatta birosàgilag ès el kell hagynom a lakàst màsfèl honapon belül a 6 èves kisfiammal,de nincs hova mennünk.mi a teendõm ilyenkor vagy mit csinàlhatnèk.a vàlaszokat elõre is kõszõnõm.katalin

ObudaFan # 2014.02.24. 10:28

katalin80

Ez nem igazán jogi kérdés. Esetleg a helyi önkormányzaton lehet érdeklődni, van-e valamilyen kedvezményes lakásbérlési lehetőség.

Ari74 # 2019.04.17. 08:07

2005-ben kötöttünk a szüleimmel tartási szerződést mivel a testvéreim nem jelentkeztek soha nem jöttek látogatni nem voltak itt ha betegek voltak. Viszont most adódót egy olyan helyzet,hogy a nővérem előkerült valahogy megtudta anyuról,hogy nagyon rossz állapotba van és kórházba van. Mióta nyugdíjasok én viszem őket vásárolni én segítem őket a kertben amikor kérik vagy a háztartásban. Nem mindig kérik mert próbálnak nem nagyon leterhelni minket mivel mi dolgozunk és ezen kívül van egy tartósan beteg gyermekünk. Nővérem megtámadhatja-e a tartási szerződést és lehet-e követelése. Esetleg van-e értelme napi szinten írni mikor mibe segítettünk akár vásárlás akár csak itthon bármiben.
Mivel a szüleink néha már nem tudják ki kicsoda ezért már nem teljesen bejátszhatóak. Mit tudok tenni??? Ingatlan a mi nevünkön van a haszonélvezet a szülőké. Az ingatlant el tudják-e venni tőlünk? Köszönöm

oligaliga # 2019.04.17. 09:44

Ari74

A tartási szerződést a szerződő felek támadhatják meg, a nővéred nem.

Egyenlőre nem kell tenni semmit. Amíg a nővéred nem lép, addig neked sem kell.