közjegyzői díj


ZuglóiLakos # 2019.02.25. 20:45

Érdekes, amit írtok, mert a Cetelem és a Cofidis állítja, hogy a közjegyző kereste meg őket...
Az ország állapotát jól mutatja, hogy a 21. században a közjegyző gyakorlatilag munka nélkül veszi át az ügyfele pénzét, mert túl nagy munka lenne az állami nyilvántartásból az ingatlanok, gépjárművek, banki hitelek (KHR) adatait lekérni, ha már a 20-25 magyarországi bank megkeresése túl bonyolult.

drbjozsef # 2019.02.26. 05:48

banki hitelek (KHR) adatait lekérni

Bár vannak gondok a hiteltörlesztésekkel, de azért a banki hitelek túlnyomó részének nincs köze a KHR listához. Szerencsére. Tudod, azon a nem fizetők vannak. Aki rendesen fizeti, az nincs.

Miért nem kérdezed meg, hogy a közjegyzőt, hogy miért pont a Cetelemet és a Cofidist kereste meg? Én azt gondolnám, hogy valaki, aki a hagyatéki leltár összeállításában segített, az jelentette be.

ZuglóiLakos # 2019.03.10. 20:58

Kedves József!

A KHR lista kapcsán téved, ezen szerepel minden hitel. Régen a BAR lista tartotta nyilván a rossz adósokat, ma már azt is nyilvántartják, aki rendesen fizet.

A közjegyző nem válaszol semmilyen kérdésre, mert azért nem kap pénzt...

drbjozsef # 2019.03.11. 06:31

ZuglóiLakos,

Teljesen igazad van, a KHR teljes nyilvántartás, minden hitel adatával.

A közjegyző esetén nem értek egyet : ha érdekelt vagy (öröklés, ugye), akkor foglalkozni fog veled. Nem tudom, talán a stílus teszi, de nekem speciel sose volt ilyen problémám, sőt, telefonon elmondott mindent, ami érdekelt...

lcseh # 2019.07.02. 08:01

Kedves Fórumozók!

Nagymamám halála után úgy volt, hogy nem lesz hagyatéki tárgyalás, de kb 1 év elteltével levelet kaptunk egy közjegyzőtől, hogy az öregek otthona tartozás miatt hagyatéki tárgyalást kezdeményezett. Felvettük a kapcsolatot az otthonnal kiderült, hogy túlfizetésben vagyunk, de a közjegyző mindenképp tárgyalni akar és a díját beszedni, mert dolgozott az ügyön (levelet írt nekünk).

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben is ki kell fizetnünk a közjegyzői díjat vagy fizet, aki tévedett?

Köszönöm.

aprilismajus # 2019.07.02. 13:52

Tisztelt Lcseh, a hagyatéki eljárásról alkotott 2010. évi XXXVIII. törvény 73. § (4) b) pontja szerint az viseli a közjegyzői díjat, aki örököl, ebben az esetben kártérítést kérhetnek a tévedő otthontól.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.02. 20:00

Szerintem pont azért kellett póthagyatékit tartani, mert túlfizetés volt. Ez így ugyanis egy követelés, egy utólag előkerült hagyatéki vagyonelem.
Tehát nincs itt semmi tévedés.

lcseh # 2019.07.03. 06:36

Köszönöm!

dr.Varga # 2019.08.06. 08:45

Kedves smartie100,

Közjegyzői eljárásban töb fél esetén a díjfizetési kötelezettség egyetemleges - ez jogilag azt jelenti, hogy bármelyik féltől kérheti a közjegyző akár az egész díjat, önök között pedig gyakorlatilag azt jelenti, hogy eldönthetik, hogy összedobják a díjat vagy csak egyvalaki fizeti, a közjegyzőnek mindegy lesz, hogy melyiküktől kapja meg a pénzt.